שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "ברדה יוכל לחזור לשחק, לא מחר - אבל בהמשך"
  מנהל המערך הקרדיולוגי בבית החולים סורוקה, פרופסור דורון זגר, עידכן לגבי מצבו של קפטן הפועל באר שבע: "פגיעת הכדור גרמה לסכנת חיים מיידית, למזלו הוא סבל מסחרחורת ולא התמוטט". ברדה: "תודה לכולם על התמיכה". האח ינון: "מקווים שיהיה כשיר אחרי הפגרה"

   

  צפו בפרופסור זגר. צילום: הרצל יוסף

  צפו בפרופסור זגר. צילום: הרצל יוסף

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  שחקני הפועל באר שבע לא ישכחו לעולם את האימון שהתקיים היום (ג') בו עברו רגעים של חרדה. הקפטן אליניב ברדה (35), שספג כדור בחזהו, התמוטט ונלקח לטיפול בבית החולים לאחר שבוצעו בו פעולות החייאה. לאחר מכן הוא התאושש ואמור להשתחרר ביומיים הקרובים.

   

  משפחתו של ברדה מיהרה לבית החולים לאחר שנודע לה על המקרה וגם שחקני הקבוצה שהו לצידו. מיכאל אוחנה נראה עם דמעות בעיניים לאחר שיצא מהחדר בו טופל ברדה, בזמן שעשרות אנשים חיכו בחוץ. לאחר שהתאושש כתב ברדה ברשת החברתית: "תודה לכולם על התמיכה, תודה לצוות הנפלא של בית החולים סורוקה, לגיא ממד"א ואהבה גדולה לדימה הגדול מכולם (המעסה של המועדון, דימה טרשצ'נקו שהעניק לו טיפול ראשוני), אוהב אותך. תודה לאל".  

   

  צפו בינון ברדה. צילום: הרצל יוסף

  צפו בינון ברדה. צילום: הרצל יוסף

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  מנהל המערך הקרדיולוגי בבית החולים סורוקה, פרופסור דורון זגר: "ברדה הגיע לאחר שחזהו נפגע מכדור. הפגיעה גרמה להפרעות קצב קשות. הפגיעה גרמה לסכנת חיים מיידית והוא ניצל בזכות מכות חשמל ופעילות מהירה של החובשים שהיו במקום. הוא הגיע לבית החולים במצב יציב ובהכרה ועבר צינתור דחוף. ברדה בהכרה ובמצב יציב וישתחרר מבית החולים בקרוב. המכה גרמה להפעלה של הלב ברגע לא נכון והיא יכולה להיות קטלנית. למזלו, בדקות הראשונות הוא סבל מסחרחורת ולא התמוטט, וזה אחד מהדברים שהצילו אותו. הוא יוכל לחזור לפעילות סדירה, לא מחר אבל בהמשך".

   
  פרופסור דורון זגר (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
  פרופסור דורון זגר(צילום: הרצל יוסף)
   
  אחיו של אליניב, ינון ברדה: "עכשיו הוא כבר בהתאוששות וכמו שאומרים, מתלוצץ עם רופאיו. זה מבהיל והגענו לפה מהר, אבל עכשיו אנחנו מרוכזים בהחלמה שלו. הוא יהיה פה עד מחר ואנחנו מקווים שהוא יהיה כשיר ויחזור לשחק אחרי הפגרה. הוא צוחק, מדבר והכל בסדר. אני שמח שהוא אחרי זה".

   

  דן איינבינדר בבית החולים (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
  דן איינבינדר בבית החולים(צילום: הרצל יוסף)

   

  ינון ברדה הוסיף: "אנחנו רוצים להודות לכל מי שהתקשר, כל מי שהתפלל וכל מי שאכפת לו. זה רק מראה איזו עיר מיוחדת יש לנו ואיזה אנשים מיוחדים יש פה. עכשיו נחכה לבשורות טובות. אנחנו לא פוחדים מכלום. אנחנו מאמינים בבורא עולם, הגענו לפה, אנחנו איתו ומחזקים את המשפחה שלנו. תודה לכולם על החיזוקים ושכולנו נרגיש טוב". 

   

  צפו בינון ברדה

  צפו בינון ברדה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הבעלים אלונה ברקת צייצה בטוויטר: "רגעים של חרדה אמיתית עברו עלינו היום. הקלה גדולה ואנחת רווחה לאחר שהתבשרנו כי הכל בסדר עם אליניב. אוהבים אותך ומחכים שתחזור למגרש קפטן". ברק בכר כתב: "שמח על הבשורות הטובות, נלחמת כמו גבר אמיתי, מחכים לך קפטן".

   

  מהפועל באר שבע נמסר: "מצבו של אליניב ברדה טוב. הוא בהכרה מלאה, מתקשר באופן מלא ונמצא כרגע בבירור בבית החולים סורוקה. במהלך אימון הבוקר, איבד ברדה את הכרתו לאחר שכדור פגע בו בבית החזה. הוזעקה למקום ניידת טיפול נמרץ, וביחד עם הצוות הרפואי של הקבוצה בוצעה החייאה קצרה. השחקן שב להכרה לאחר זמן קצר. כאמור, ברדה בהכרה מלאה, מתקשר, ונמצא בבדיקות בבית החולים".

   

  הצוות הרפואי שטיפל באליניב ברדה ()
  הצוות הרפואי שטיפל באליניב ברדה

   

  מאור בוזגלו, שעזב את הפועל באר שבע בסיום העונה שעברה, כתב: "אחי היקר, אין חזקים כמוך, אין ווינרים כמוך, רק בריאות ותחזור מהר".

   

  מבית החולים סורוקה נמסר: "על מנת לשלול כל חשש, החליט הצוות הרפואי בבית החולים סורוקה לבצע אבחון נוסף. האבחון בוצע באמצעות צנתור אבחנתי שאישר כי אין כל נזק ומצבו של ברדה תקין".

   

  אליניב ברדה. בהפועל ב"ש דאגו לו מאוד (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  אליניב ברדה. בהפועל ב"ש דאגו לו מאוד(צילום: אורן אהרוני)

   

  הפועל באר שבע פירסמה הודעה לסיכום ארועי היום: "במהלך אימון שערכה הקבוצה במגרש בלהבים, ספג אליניב ברדה מכה חזקה כתוצאה מכדור שפגע בחזהו. ברדה איבד את הכרתו וחובש הקבוצה, דימה טרשצ׳נקו החל בפעולות החייאה מלוות בדפיברילטור האוטומטי של הקבוצה. צוות מד״א שהוזעק למקום השתלב בפעולות ההחייאה, שהשיבו את השחקן להכרה מלאה. השחקן הועבר באמבולנס לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע, שם עבר בירור שכלל גם צינתור אבחנתי ששלל חשש נוסף. ברדה יישאר להשגחה בבית החולים". 

   

  מאוחר יותר, אחרי טענות לפיהן הקבוצה לא השתמשה בדפיברילטור בטיפול הראשוני, תיקנה הקבוצה את ההודעה: "בעקבות שאלה, אנו מבהירים כי הדפיברילטור של הקבוצה היה כבר ערוך להפעלה ואנשי מד"א העדיפו שימוש בדפיברילטור שלהם".

   

  אלונה ברקת יוצאת מבית החולים ()
  אלונה ברקת יוצאת מבית החולים

   

  פרמדיק מד"א גיא שדה שהגיע למתחם האימונים סיפר ל-ynet: "גבר בן 35 התמוטט בתוך מגרש כדורגל. ניידת טיפול נמרץ יצאה למקום. כשהגענו הוא היה מחוסר הכרה והוענק לו טיפול

  רפואי על ידי הצוות הרפואי של הקבוצה. באנו והמשכנו את הטיפול. הוא חזר להכרה ופונה לחדר הלם בבית חולים סורוקה".

   

  רופא נבחרת ישראל, דוקטור מרק רוסנובסקי, אמר: "מכה כזאת בחזה, בעוצמה חזקה יכולה לגרום גם למוות. הכל יכול לקרות. חשוב שבכל אימון ובכל משחק יהיה צוות רפואי, כמו במשחקי ובאימוני נבחרות".

   

  פרופסור רן קורנובסקי, נשיא איגוד הקרדיולוגיה הישראלי וראש מערך הלב במרכז הרפואי "רבין": "יש תופעה שמוכרת בעולם הקרדיולוגיה הנקראת 'קומוציוקורדי', שהיא דום לב שנגרם כתוצאה ממכה חזקה בבית החזה. זו תופעה מוכרת כבר מאות שנים. ההתמוטטות אירעה מתופעה שהיא פירפור חדרי הלב. לאחר הפגיעה יש לחץ רב על הלב ומזה נגרמת ההתמוטטות.

   

  מעסה הפועל ב"ש שטיפל בברדה, דימה טרשצ'נקו (צילום: שי מוגילבסקי) (צילום: שי מוגילבסקי)
  מעסה הפועל ב"ש שטיפל בברדה, דימה טרשצ'נקו(צילום: שי מוגילבסקי)

   

  "זה לא אומר שיש מחלה בלב, אלא טראומה בשריר הלב שנגרמת בעקבות המכה. בארצות הברית מתקיים מחקר בנושא הזה והוא מראה שהתופעה נגרמת 1 ל-200,000 ספורטאים לשנה וב-3 אחוז מהמקרים הם המקרה הדומה של ברדה. התופעה עלולה להיות קטלנית, אלא אם הספורטאי שמתמוטט מקבל טיפול מהיר. בארצות הברית ההמלצה היא הימצאות של מכשיר מכות חשמל בכל מגרש אימונים. המפתח היחיד להינצלות הוא החייאה מהירה ועיסוי שריר הלב באופן מיידי, לא משנה אם האדם הנפגע הוא ספורטאי מקצוען או לא". 

   

  השתתף בהכנת הידיעה: דוד בן שימול
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים