שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בידוק משפיל של נשים בסמי עופר: "אוהדות בכו"

  לפני המשחק האחרון של מכבי חיפה מול בני סכנין נבדקו עשרות נשים שהגיעו לאצטדיון בצורה פולשנית ללא מתן סיבה מספקת: "הכניסו ידיים גם מתחת לחולצה מול הקהל, שקרא לסדרנית להמשיך. אני סוחבת את הבושה עד עכשיו". מהמועדון נמסר: "נעשה הכול למזער את ההליך"

  בעקבות המלחמה של מכבי חיפה וחברת האבטחה "מטאור", שעובדת עם המועדון, נגד הכנסת אמצעי פירוטכניקה שונים כמו אבוקות ורימוני עשן לאצטדיון סמי עופר, נאלצו אוהדות רבות, בעיקר במשחק האחרון מול בני סכנין (ראשון), לעבור חוויה לא נעימה, שכללה בידוק גופני פולשני ופוגע לעיני עשרות אוהדים שצפו במתרחש.

   

  איילה טאוזר, אוהדת ומנויה ביציע הצפוני, כתבה לאסף בן דב, מנכ"ל המועדון: "מספר לא מבוטל של אוהדות התלוננו על בידוק מוגזם של המאבטחות, שכלל מישוש מעל הבגדים, על הפטמות, מתחת לברזלים של החזייה, הכנסת ידיים מתחת לחולצה (מחייב על פי חוק להיות בתא בידוק) - וכל זה לעיני עשרות גברים, שצפו מהצד ונראה שנהנו מה'מופע'. עוד נטען כי היו מקרים של קטינים שהוכנסו לחדר בידוק ושם הופשטו ונבדקו. כל זאת ללא נוכחות של הורה או אפוטרופוס". 

   

   

  אוהדי מכבי חיפה (צילום: ראובן כהן) (צילום: ראובן כהן)
  אוהדי מכבי חיפה(צילום: ראובן כהן)

   

  עוד כתבה: "היו אוהדות שהמקרה זעזע אותן כל כך עד שבמשך חלק ארוך מהמשחק פשוט בכו ולא יכלו לעצור את עצמן. לא בשביל זה אנחנו מגיעות ליציע. המועדון אמנם צריך לעבוד בשיתוף פעולה עם המשטרה, אך בתור מי ששכר את חברת האבטחה, עליכם לוודא כי החברה ערוכה להתמודד עם הנחיות המשטרה ולשמור על כבודן ופרטיותן של האוהדות. במידה והמועדון לא יעשה צעדים משמעותיים להגנה על כבודנו, ניאלץ בלית ברירה לפנות לעו"ד ולמצות את הנושא בין כותלי החוק".

   

  טאוזר אמרה ל-ynet: "באופן אישי לא הרגשתי שעברו על איזה חוק במקרה שלי. קיבלתי הרבה תלונות על כך שמה שקרה זה הטרדה מינית. הבידוק במשחק הספציפי הזה היה מוגזם. אנחנו לא באים להפריע לעבודת המאבטחים והמשטרה, אבל צריך שהמועדון יבין שאם יש צורך בבידוק מחמיר יותר לנשים, יש לעשות את זה בצד".

   

  מנכ"ל מכבי חיפה, אסף בן דב (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
  מנכ"ל מכבי חיפה, אסף בן דב (צילום: גיל נחושתן)

   

  מעדויות נוספות של נשים שהגיעו למשחק אפשר ללמוד שזהו לא מקרה יחיד, אלא בעצם דרך פעולה שננקטה. "בעת הבידוק הסדרנית הכניסה ידיים מתחת לחולצה. במהלך הבידוק, שנמשך כמה דקות, היא גם העבירה ידיים על החזה, גם מעל הפטמות", אמרה אחת. אחרת טענה כי הבידוק נערך מול עשרות אוהדים, והקהל קרא לסדרנית להמשיך בזמן שזאת עברה על כל חלק בגופה.

   

  "בדקו אותי בלי לשאול, זה הפתיע אותי. הסדרנית בדקה אותי באזורים הרגילים וכשהגיעה לאזור החזה, התחילה במישושים גסים ופשוט אמרה 'סליחה, סליחה'. היא המשיכה כשעומדים מצדדיה שני מאבטחים והיו כמובן עוד מלא גברים, אבל ספציפית אני זוכרת אותם פשוט עומדים ונהנים מ'ההצגה'", הוסיפה אחת האוהדות. "כמה שזה נשמע פשוט, אני סוחבת את הבושה של אותם רגעים עד עכשיו". עוד מקרה שסיפרה אוהדת אחרת: "לאחר שעברנו את הבידוק הקפדני בחוץ, הורו לנו להיכנס לתא הבידוק. לאחר שנבדקנו שם ושוחררנו, כפו עלינו בידוק שלישי, ואף אחד לא נתן לנו סיבה מספקת".

   

  אצטדיון סמי עופר (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
  אצטדיון סמי עופר(צילום: אלעד גרשגורן)

   

  ממכבי חיפה נמסר בתגובה: "בהערכת מצב מוקדמת למשחק בין המשטרה לחברת האבטחה ובעקבות מקרים חוזרים של החדרת אמצעי פירוטכניקה המהווים סכנה לשלום ציבור האוהדים, הוחלט על בידוק קפדני לכל אוהד או אוהדת הנכנסים לתחומי היציע הצפוני.

   

  "אנו מצטערים על הליך הבידוק שנכפה עלינו וגורם לפגיעה ברוב רובו של הקהל הטוב והמיוחד שלנו. במועדון הוחלט להילחם בנגע האלימות המסכן את כולנו. אנחנו מקווים שאוהדינו השפויים יבינו את המצב אליו נקלענו ויסייעו לנו בסבלנותם לנוכח המצב. במקביל, נעשה הכל למזער ככל שניתן את הליך הבידוק תוך שמירה על כבוד האוהדים והאוהדות".

   

  טאוזר השיבה לתגובת הקבוצה: "אנחנו מבקשות חקירה מעמיקה של צילומי האבטחה המתעדים את הבידוק הבטחוני וכן פירוט של הצעדים שינקטו על מנת לשמור על כבודנו במשחקים הבאים.תשובות לקוניות כפי שקיבלנו אינן מספקות. נמשיך לעמוד לצד הקבוצה, כפי שתמכנו עד היום. אין לנו כל התנגדות לעבור כל בידוק ביטחוני שיידרש. עם זאת, לא נסכים להטרדה מינית בפרט ועבירה על החוק בכלל. מחובתכם לדאוג לשלום כלל האוהדים בזמן שהותם באצטדיון לרבות הסידור הבטחוני, ואני בטוחה כי יינקטו צעדים משמעותיים לשמירה על כבודנו ובטיחותנו במשחקים הבאים".

   

  תגובות חברת האבטחה והמשטרה יובאו לכשיתקבלו.

   

  גיא לוזון מדבר אחרי בני סכנין    (צילום: עוז מועלם)

  גיא לוזון מדבר אחרי בני סכנין    (צילום: עוז מועלם)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים