שתף קטע נבחר

חסידות סאטמר קיבלה עיר בארה"ב

הכירו את Palm Tree - העיר החרדית הראשונה בארה"ב, על שם האדמו"ר מסאטמר, רבי יואל טייטלבוים. ברוב קולות קבעו תושבי מונרו שבניו-יורק כי שכונת "קריית יואל" - מקום מושבה של החסידות הגדולה בעולם - תהפוך לרשות מקומית בפני עצמה. ל-Palm Tree יסופח שטח של אלפי דונם על חשבון השכונות הסמוכות

 

החצר החסידית הגדולה בעולם הופכת לעיר ואם ב...ארה"ב: תושבי מונרו שבניו-יורק החליטו כי "קריית יואל", מקום מושבה של קהילת סאטמר, תיפרד ותהפוך לרשות מקומית בפני עצמה, וְיִקַרֵא שמה בארה"ב -Palm Tree .  מדובר בעיר החרדית הראשונה בארה"ב.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

כך, אחרי שהעניקו החסידים לשכונתם את שמו הפרטי של האדמו"ר הראשון, יואל - תישא העיר החרדית החדשה גם את שם משפחתו. טייטלבוים בגרמנית - כמו palm tree באנגלית - הוא דקל, עץ התמר.

 

ההצבעה בפעולה
ההצבעה בפעולה

 

שטח עצום יסופח לעיר

לפני כ-45 שנים הקים הרבי המייסד של הפלג האנטי-ציוני את קריית המגורים של חסידיו, לאחר שמקום מושבם המקורי בברוקלין היה צר עבורם, וגם מחשש להשפעות חיצוניות על הקהילה החרדית הסגורה. כעת היא יוצאת לדרך חדשה ועצמאית, לאחר שכ-84% מתושבי מונרו תמכו בפיצול, במשאל שנערך אתמול (יום ג') בעיר. כחלק מהמהלך יסופח ל-Palm Tree שטח של אלפי דונם על חשבון השכונות הסמוכות.

 

חוגגים במונרו ()
חוגגים במונרו

 

אבל בחיים, כידוע, אין זכויות בלי חובות, ועם העצמאות תבוא גם האחריות: הקהילה החרדית בעיר החדשה תצטרך מעתה להפעיל בעצמה את כל השירותים המוניציפאליים, מפינוי אשפה ועד שיטור, כבאות והצלה, ולהיות אחראים גם על רישיונות בנייה, שירותי תברואה, ארנונה, מס הכנסה, מע"מ, שירותי רווחה ועוד.

 

האדמו"ר מסאטמר - "רב הטאון החדשה" - חותם על מכתב לממשל ניו-יורק ובו ביקש באופן רשמי את הקמת העיר
האדמו"ר מסאטמר - "רב הטאון החדשה" - חותם על מכתב לממשל ניו-יורק ובו ביקש באופן רשמי את הקמת העיר

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

פשקוויל המבשר על התוצאות
פשקוויל המבשר על התוצאות

 

מודעות בחירות נלהבות דרשו מהחסידים להגיע ולהצביע בהמוניהם ()
מודעות בחירות נלהבות דרשו מהחסידים להגיע ולהצביע בהמוניהם

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים