שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הורים תובעים 20 מיליון שקלים: עיכוב בקיסרי גרם לשיתוק מוחין

  הורים לילדה בת 3 הסובלת משיתוק מוחין טוענים כי עיכוב של ארבעה ימים בביצוע ניתוח קיסרי גרם לביתם לנזק הכבד. כעת הם דורשים 20 מיליון שקלים מרמב"ם. ביה"ח: נגיב בבית המשפט

  הורים לילדה בת שלוש הגישו לאחרונה תביעה נגד בית החולים "רמב"ם" על סך 20 מיליון שקלים ובה הם טוענים כי עיכוב של ארבעה ימים בביצוע ניתוח קיסרי גרם לכך שביתם נולדה כשהיא סובלת משיתוק מוחין קשה.

   

  בחודש מרץ 2014 הגיעה התובעת לבית החולים בחיפה כשהיא בשבוע ה-41 להיריונה לצורך מעקב אחר ההיריון העודף. צוות בית החולים ביצע בדיקת ניטור דופק של העובר שבה התגלה חשד להאטת דופק.

   

  "הכתובת הייתה על הקיר". ניטור יולדת בחדר לידה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  "הכתובת הייתה על הקיר". ניטור יולדת בחדר לידה(צילום: shutterstock)

   

  בהמשך התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד גיל קלופשטוק, מתואר כי האישה טופלה בפיטוצין לצורך זירוז הלידה והיא החלה לקבל צירי לידה. ביום למחרת כתבה אחות בית החולים בתיקה הרפואי של התובעת: "חשה צירים מרוחקים ולא סדירים. ללא דימום או ירידת מים. חשה תנועות עובר, אך לדבריה פחות מהרגיל". בערב ביקר רופא את היולדת ואבחן כי כמות מי השפיר שלה מופחתת.

   

  גם ביום השלישי לאשפוז התלוננה האישה כי היא חשה פיחות בתנועות העובר. זירוז הלידה שניתן לאישה לא גרם לזירוז ההליך. ביום הרביעי ניתנה לאישה תרופה נוספת לזירוז הלידה, אך גם זו לא הועילה.

   

  ביום החמישי לאשפוז נוטר דופק של 100 פעימות לדקה אצל העובר. בשל כישלון זירוז הלידה הוחלט על ביצוע ניתוח קיסרי באישה. בדו"ח הניתוח נכתב כי "הוחלט על ניתוח קיסרי עקב כישלון הפעלות לידה, שבוע ההיריון, מיעוט קיצוני של מי שפיר וניטור עוברים ללא האצות בחדר לידה ועם קצב בסיסי של 100-110 פעימות".

   

  התינוקת נולדה כשהיא סובלת משיתוק מוחין. ביה"ח רמב"ם (צילום: דורון גולן) (צילום: דורון גולן)
  התינוקת נולדה כשהיא סובלת משיתוק מוחין. ביה"ח רמב"ם(צילום: דורון גולן)

   

  הרופאים ביצעו החייאה בתינוקת

  בזמן הלידה אבחנו רופאי בית החולים כי הילודה סובלת מנשימה לא סדירה והם נאלצו לבצע בה פעולות החייאה. בהמשך היא הועברה למחלקת טיפול נמרץ.

  בדוח סיכום האשפוז של היולדת נכתב: "ילודה שנולדה עם סיפור של מצוקה מסוימת סביב הלידה, שהתבטאה בניטור לב עובר לא תקין לחלוטין".

   

  הוריה טוענים בכתב התביעה כי כבר ביום הראשון לאשפוז התובעת היה צריך לבצע בה ניתוח קיסרי. "הכתובת הייתה על הקיר לאחר שנמצאו במוניטור האטות מאוחרות בדופק העובר", מטיחים ההורים.

   

  כיום סובלת הילדה מעיקוב התפתחותי חמור – היא אינה מסוגלת להתנייד בכוחות עצמה ונעזרת בהליכון. יכולת הדיבור שלה נפגעה, היא נדרשת לסיוע מבוגר בביצוע פעולות בסיסיות והיכולות הקוגניטיביות שלה פחותות משמעותית ליתר בני גילה. בנוסף, כך מפורט בתביעה, סובלת הילדה מאפילפסיה.

   

  בחוות דעת מומחה שצירפו ההורים לתביעה מתאר הרופא כי ביצוע ניתוח קיסרי בשלב מוקדם יותר משבוצע בפועל היה מונע את הנזק הנוירולוגי הכבד שנגרם לילדה.

   

  "מאחר ואחרי 24 שעות של זירוז לא הצליחו לגרום ללידה, הצוות הרפואי היה צריך לעצור ולסיים את ההיריון על ידי ניתוח קיסרי. במקרה הזה הצוות הרפואי, מסיבה לא ברורה, בנוכחות מיעוט מי שפיר, לאחר 24 שעות החליט להחדיר מנה שנייה של פרופס... במקום להחליט על סיום ההיריון בניתוח קיסרי", קובע המומחה בחוות הדעת.

   

  מרמב"ם נמסר בתגובה: "כתב התביעה התקבל אצלנו לפני זמן קצר. אנו נלמד אותו ונגיב כמקובל בבית המשפט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  זירוז הלידה לא עזר. תינוק בטיפול נמרץ
  צילום: shutterstock
  צילום: יח"צ
  עו"ד גיל קלופשטוק
  צילום: יח"צ
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים