שתף קטע נבחר

עדות העוזרת של מילצ'ן: "רכישת השמפניות - ביוזמת הזוג נתניהו, שרה צעקה עליי"

במסגרת חקירת פרשת המתנות, העידה העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן: "שרה הייתה מבקשת בקבוקים בארגזים. ביבי היה מבקש סיגרים". עוד סיפרה: "שרה צעקה עליי כמה פעמים בקשר למתנות". מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "מכת הידיעות הכוזבות נמשכת". בפרשת המעונות נקבע מועד לשימוע לשרה נתניהו

 

העוזרת האישית היא אשת המפתח בתיק 1000. קליין, מילצ'ן ונתניהו (צילום: gettyimages, EPA) (צילום: gettyimages, EPA)
העוזרת האישית היא אשת המפתח בתיק 1000. קליין, מילצ'ן ונתניהו(צילום: gettyimages, EPA)

 

הדס קליין, העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן, אמרה בעדותה כי רכישת השמפניות לא הייתה ביוזמת מילצ'ן או ג'יימס פאקר, אלא תמיד יוזמה של בני הזוג נתניהו. כך נחשף אמש (יום ב') בחדשות 10 ובחדשות 2. "שרה היתה מבקשת בקבוקים ב(ארגזים) של שישה או 12 בקבוקי שמפניות", סיפרה, "ביבי היה מבקש סיגרים וידע גם על כמויות השמפניה שאשתו קיבלה. הנהג של החברה היה נוסע במיוחד לירושלים לספק את הסיגרים והשמפניות".

 

בחקירת תיק 1000, תיק המתנות, הדס קליין היא אשת מפתח. מתוקף החברות בין ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר לבני הזוג נתניהו, פיתחה גם העוזרת האישית של שני המיליארדרים מערכת יחסים קרובה עם ראש הממשלה ורעייתו. קטעים מגרסתה בפני החוקרים שופכים אור על מה שהתקיים לאורך השנים.

"שרה צעקה עליי". הדס קליין, העוזרת האישית של מילצ'ן (צילום: פייסבוק) (צילום: פייסבוק)
"שרה צעקה עליי". הדס קליין, העוזרת האישית של מילצ'ן(צילום: פייסבוק)

קליין סיפקה לחוקרים דוגמאות לבקשות החריגות. בהקשר של תיקון נזילה בבית ראש הממשלה, סיפרה: "הייתה שיחה קשה. שרה צעקה עליי. נתניהו רצתה שמפקח הבנייה שעובד עם פאקר ומילצ'ן יבוא לייעץ לגורמים המקצועיים של משרד ראש הממשלה לגבי נזילה במעון. לא אישרתי, ואז היא צעקה שאני ומילצ'ן מבזים אותה ואת ביבי, לא מאשרים דברים שמותרים להם כביכול".  

 

"אחרי כמה שעות התקשר נתניהו בעצמו, אמר שזה לא בסדר מה שהם (פאקר ומילצ'ן) עושים לגברת, שהם צריכים להבין מה היא עוברת בתקשורת, ושהם בדקו את זה מול הייעוץ המשפטי ו'הכול מותר'", כך סיפרה קליין.

"שרה פחדה מהאזנות". הגברת נתניהו (צילום: AP) (צילום: AP)
"שרה פחדה מהאזנות". הגברת נתניהו(צילום: AP)

היא סיפרה על מערכת היחסים בין מילצ'ן לזוג נתניהו, "שרה פחדה מהאזנות. בכל פעם שביקשה דברים - ביקשה לדבר רק בטלפון קווי או להיפגש פנים אל פנים. היא צעקה עליי כמה פעמים בקשר למתנות".

 

באשר לשאלת התשלום והחלוקה שלו, אמרה קליין כי מילצ'ן קבע חלוקת עלויות למתנות בינו לפאקר. היא מספרת גם על השימוש הנרחב שעשו בני משפחת נתניהו בביתו של פאקר. משפחת נתניהו נהגה להשתמש בבריכה של פאקר וביקשה ממנהלת משק הבית שלו שתכין להם אוכל, גם כשהוא לא היה שם. עדות קליין מרכזית לחקירת תיק 1000, והחוקרים מייחסים לה אמינות גבוהה. היא ניהלה את מערך המתנות בפועל, ואינה חשודה בדבר.

 

ערוץ 10 דיווח כי חוקרי המשטרה כועסים על הזמן הקצר שניתן להם בחקירת ראש הממשלה נתניהו. לחקירה האחרונה הוקצו ארבע שעות, וגורמים במשטרה אומרים ש"ברגע שאנחנו מגיעים לשיא, אנחנו צריכים לסיים. כלומר ארבע שעות זה קצר מדי. אנחנו באמצע, והוא קוטע אותנו באמצע". על פי הדיווח, המשטרה פנתה בעניין זה ליועץ המשפטי לממשלה.

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "מכת הידיעות הכוזבות נמשכת. מה שמייחסים לראש הממשלה ורעייתו איננו נכון. ראש הממשלה ורעייתו פעלו כחוק, ולכן לא יהיה כלום. מעבר לכך, אין בכוונתנו כרגע להתייחס לפרטי החקירה שמפריכים את הידיעה השקרית".

 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע לפרקליטיה של רעיית ראש הממשלה כי השימוע בעניין פרשת המעונות ייערך בחודש ינואר הקרוב. במקביל הודיע פרקליט מחוז ירושלים לפרקליטיו של סמנכ"ל מעון ראש הממשלה עזרא סיידוף כי השימוע שלו באותה פרשה ייעשה בסוף חודש דצמבר בפניו. מדובר בשימוע במענה לטיוטת כתבי האישום שהוכנו נגד השניים שבהם חשודה שרה נתניהו בעבירה של מרמה והפרת אמונים בנסיבות מחמירות.

ביקש שגם השימוע לעזרא סיידוף יתקיים בפני היועמ"ש. עו"ד רזניק (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
ביקש שגם השימוע לעזרא סיידוף יתקיים בפני היועמ"ש. עו"ד רזניק(צילום: צביקה טישלר)

לאחרונה פנה סניגורו של סיידוף, עו"ד יהושע רזניק, למנדלבליט בדרישה להשוות את התנאים בינו לבין הגברת נתניהו ולקיים גם את השימוע לסיידוף בפני היועץ המשפטי לממשלה. "שניהם חשודים באותן פרשות, תיק החקירה הוא אותו תיק, לאשת ראש הממשלה אין פריבילגיות מיוחדות להישמע אצל היועץ המשפטי לממשלה" אמר רזניק, והזכיר כי סיידוף חשוד בפרשות החשמלאי והמלצרים, בעוד נתניהו רק מוזכרת בפרשות אלו.

 

"החשדות נגד השניים כרוכים אחד בשני. הגורם המחליט צריך לקבל החלטה על בסיס כל החומר שמונח לפניו, ולאחר שהוא שמע את טענות כל הצדדים. בכל מקרה סביר להניח שהיועץ המשפטי לממשלה יקבל את ההחלטה הסופית, ולכן סיידוף צריך להישמע אצלו ולא באמצעות גורם מתווך", הוסיף.

 

בחודש ספטמבר האחרון הודיע היועמ"ש לשרה נתניהו ולסיידוף כי הוא שוקל להעמיד אותם לדין בחשד לעבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ועבירות מרמה והפרת אמונים בכפוף לשימוע בתיק המעונות. השניים קיבלו כארבעה חודשים ללמוד את חומר הראיות.


פורסם לראשונה 13/11/2017 20:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
נתניהו ומילצ'ן
צילום: gettyimages
מומלצים