שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נפסל לתפקיד נציב שב"ס - ונבחר לראש הרשות להגנת עדים
  ועדת איתור בחרה פה אחד בגונדר אלי גביזון, אך עננה מעברו מעיבה על כך: ב-2011 בוטלה בחירתו לנציב השב"ס על רקע טענות שניהל מערכת יחסים עם עובדת ונתן הטבות לאחרת. ל-ynet נודע כי גורמים במשרד לביטחון הפנים מבקשים לבחון מחדש את המינוי

   

  אלי גביזון (ארכיון) (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
  אלי גביזון (ארכיון)(צילום: שאול גולן)

  למרות שנדחה מינויו של גונדר אלי גביזון לנציב שירות בתי הסוהר על רקע הודאתו בקיום יחסים עם עובדת - הוא נבחר לראש הרשות להגנת עדים. כך נודע היום (ג') ל-ynet. לאחר ביטול מינויו ב-2011 הודה גביזון כי קיים יחסים מרצון עם עובדת 15 שנה קודם לכן, אך הכחיש טענות נגדו בדבר קידום כפופה אחרת והענקת הטבות למקורב לאחיו.

   

  ועדת האיתור של המשרד לביטחון פנים בחרה בו פה אחד לתפקידו החדש, אך גורמים במשרד מבקשים לבחון את המינוי שוב.

   

  לפני שש שנים היה אמור גביזון לשרת כמפקד שירות בתי הסוהר הראשון שצמח מתוך השב"ס. השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' כבר בחר בו, אבל יום לפני המינוי הודיע על ביטולו. רגע לפני שנכנס לתפקידו התקבלו במשרדו של השר מכתבים אנונימיים שתיארו את התנהלות גביזון בתוך שירות בתי הסוהר ונטען בהם כי ניהל מערכת יחסים עם עובדת ונתן הטבות לעובדת אחרת.

  ארדן. מינוי בעייתי (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  ארדן. מינוי בעייתי(צילום: אוהד צויגנברג)

  בעקבות הדברים הללו נתבקש גביזון להגיע לשיחה עם מבקר המשרד לביטחון פנים, שם נאלץ להשיב על הטענות. לאחר מכן הוחלט להמשיך בהליך המינוי. אלא שבזאת לא הסתיימה הסאגה - לאחר התייעצות עם היועמ"ש דאז יהודה וינשטיין הועבר המינוי לבחינת הוועדה לבדיקת מינויים בכירים, בראשות השופט יעקב טירקל, ומכתבים אנונימיים המשיכו להגיע. חברי הוועדה שלחו את גביזון להיבדק במכונת פוליגרף, ונמצא כי אינו דובר אמת. חברי הוועדה גם ביקשו מהיועץ המשפטי לממשלה לבצע השלמות לבדיקה הראשונית. בזמן זה הופיעו נתונים נוספים על התנהלותו של גביזון שאהרונוביץ' לא היה מודע להן.

   

  "לאחר קבלת חוות הדעת המשלימה בעניין של היועץ המשפטי לממשלה, שהותירה סימני שאלה והעלתה כי צפוי קושי משפטי, הבנתי שהסיכוי למינוי גונדר גביזון לנציב בתי הסוהר בעת הזאת אינו גבוה", אמר אז השר לביטחון פנים.

   

  כבר קרוב לשנה שהרשות להגנת עדים פועלת ללא ראש רשות, למרות חשיבותה הרבה למלחמה בפשיעה המאורגנת. לוועדת האיתור נדרשה תקופה ארוכה לברור בין מועמדים לתפקיד, וגביזון נבחר פה אחד. רגע לפני שאישור המינוי מתקדם, חוששים כעת במשרד מההשלכות הציבוריות ומהביקורת שתתעורר ומנסים להיעזר בעוד חוות דעת משפטית לפני ההכרזה הרשמית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים