שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  לפלנד: טיול בחבל ארץ מן האגדות

  הזוהר הצפוני נמצא גבוה מאוד ברשימת המחזות שכל אחד מאיתנו חולם לראות לפחות פעם אחת בחייו. בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מגלים שזה גם נגיש יותר ממה שחשבו. ארנון רומן, מדריך החברה הגיאוגרפית, התארח באולפן ynet וסיפר לנו איפה הכי טוב לראות אותו ומה עוד רואים בטיול שכזה

  בשיתוף החברה הגיאוגרפית

   

  צילום: אלי סגל

  צילום: אלי סגל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לפלנד היא חבל ארץ בקצה הצפוני של חצי האי הסקנדינבי, שנמצא בנורבגיה, שבדיה, פינלנד ורוסיה. היא ידועה בעיקר בשל הזוהר הצפוני המדהים שניתן לראות משטחה. "ההיבט הראשון של טיול ללפלנד זה השילוב של היערות האינסופיים יחד עם הלבן הנוצץ של השלג הבתולי הזה שנמצא מסביבנו. דבר שני זה כל הפעילויות המיוחדות, החל משוברת קרח ומזחלות כלבים ואופנועי שלג, כל השילוב של האלמנטים האלה שאנחנו כל כך לא מכירים אותם בשגרה, יוצר דבר מיוחד". ארנון רומן, מדריך החברה הגיאוגרפית, התארח באולפן ynet והסביר לנו מה כל כך מיוחד בלפלנד, ובלפלנד הפינית בפרט. 

   ()

   

   (צילום: דודו אדרי) (צילום: דודו אדרי)
  (צילום: דודו אדרי)

  אז מה הסיכוי לראות את הזוהר הצפוני? לפי רומן, סיכוי יש תמיד. "צריך לזכור שלראות את הזוהר הצפוני אנחנו צריכים שני דברים עיקריים שיקרו: אחד, שלא יהיו עננים. הדבר השני, שיתרחש שילוב של רוח השמש יחד עם התופעות המקומיות שנמצאות במקום. אם אנחנו נמצאים בזמן הנכון ושני הדברים האלה קורים אז אנחנו רואים את הזוהר הצפוני. זה קורה כל הזמן, אבל יותר קל לראות את זה כאשר חושך מסביב ובתקופת החורף יש לנו הרבה חושך".

   

   (צילום: דפנה בן נון) (צילום: דפנה בן נון)
  (צילום: דפנה בן נון)

  אז מה עושים בטיולים בלפלנד בחושך? "קודם כל יש לנו את הזמן החופשי של המטיילים, שגם את זה צריך כי סך הכל הפעילות במשך היום היא פעילות מאוד מאוד אינטנסיבית, עוברים מפעילות אחת לשנייה וצריך גם כן את הזמן מנוחה הקטן ואת הערבים. אנחנו מנסים באמת להכניס מספר פעילויות נוספות. קודם כל, כל זמן שיש אפשרות שאפשר לראות זוהר צפוני, יוצאים החוצה. לראות ולנסות לראות. אם זה תוך כדי הליכה, אם זה להגיע לאגם נחמד ולצפות בזוהר מאותו מקום, וכמובן יש דברים נוספים, זאת אומרת לשבת גם בשקט הזה וברגיעה הזאת, גם עם כוס בירה בערב בפאב, זה כיף בפני עצמו".

   (צילום: מוטי סבאג) (צילום: מוטי סבאג)
  (צילום: מוטי סבאג)

  קר של כמה מעלות אנחנו מדברים? "קר של פחות מאפס מעלות, שנה שעברה כבר חווינו גם מינוס 20 ומינוס 15 מעלות, שאלה הטמפרטורות המצוינות, כי כל הפעילויות בנויות לטמפרטורות האלה. כשהטמפרטורות מגיעות לאפס לכלבים חם. הם צריכים את המינוס 15 כדי לקום בבוקר ולרצות לרוץ. אנחנו מקבלים ציוד מצוין. לא צריך להביא יותר מדי ציוד מהבית. אם זה חליפות ואם זה נעליים ואם זה ציוד נוסף, על מנת לאפשר לנו באמת ליהנות ככל שניתן במסגרת הטיול שלנו".

   (צילום: יוני שילדהויז) (צילום: יוני שילדהויז)
  (צילום: יוני שילדהויז)

   

  זה טיול שהוא קשה פיזית? "הוא לא קשה פיזית, זה מגוון שלם של פעילויות, הוא מתאים גם למשפחות, היו לנו בשנים האחרונות הרבה מאוד משפחות, אנשים, סבא וסבתא שבאים עם הנכדים, ואם זה הורים שבאים עם הילדים. זה סה"כ טיול מאוד מאוד חווייתי ומאוד מאוד מעניין.

   

  בואו איתנו ללפלנד

   

  בשיתף החברה הגיאוגרפית


  פורסם לראשונה 15/11/2017 08:37

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים