שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דילמה: מאוהבת בו אך הוא לא רוצה ילדים
  את זה שיואב גרוש פלוס, דנה ידעה מהרגע הראשון. אבל רק אחרי שבועיים אינטנסיביים יואב זרק בשיחה אגבית שאין לו עניין בילדים נוספים. דנה לא ידעה איך לקבל את ההצהרה הזאת, והגיעה אליי מבולבלת. אימון אישי

  מתוך הכורסא שלי בקליניקה שמעתי כבר כמעט הכול. סיפורים קורעי לב וסיפורים מרגשים, התפשרויות עגומות ואהבות גדולות מהחיים. כל סיפור שהושמע באוזניי גילם בתוכו דילמה, ספק או אתגר. כנראה שככה זה עם אהבה. לכן כשדנה התחילה לצאת עם יואב, והאתגר נכח כבר ברגע הראשון, לא הופתעתי. אני מודה שאת הסיפור הזה של דנה ויואב אני פוגשת לאחרונה לא מעט בגרסה כזו או אחרת, והעידן הנוכחי מוליד פתרונות שונים לסבך הזה שתכף אתאר.

   

  דנה הגיעה אליי לפני ארבעה חודשים. בת 38, מקסימה אמיתית. ההומור ששזור בתוכה "בילט אין" הוא אחד המשובחים, וכשהיא פורצת בצחוק מתגלגל, אי אפשר שלא להידבק בו. היא באמת קסם של אישה. כשהיא הכירה את יואב היא אשכרה החסירה פעימה. באוזניי היא תיארה אותו כגבר מלהיב מאוד. אחד כזה עם שקט פנימי, יציבות ועומק, בדיוק מה שהיא חיפשה. ההתלהבות הייתה הדדית, והם התחילו להיפגש בתכיפות גבוהה יותר ויותר, ולעוף אחד על השנייה.

  ההצהרה שלו בלבלה את דנה (צילום: Shutterstock)
  ההצהרה שלו בלבלה את דנה(צילום: Shutterstock)
   

  אלא שבאהבה כמו באהבה, האתגר לא איחר להגיע. את זה שיואב גרוש פלוס, דנה ידעה כמובן מהרגע הראשון. אבל רק אחרי שבועיים אינטנסיביים יואב זרק בשיחה אגבית שאין לו עניין בילדים נוספים. דנה לא ידעה איך לקבל את ההצהרה הזאת והגיעה אליי מבולבלת. מה עושים? סוף-סוף היא הכירה מישהו שבאמת מוצא חן בעיניה וללא ספק היא נקשרה אליו בפרק זמן קצר ומצד שני, הוא לא יכול לתת לה את החבילה שהיא היתה רוצה לקבל.

   

  כאמור, אני פוגשת את הדילמה הזו לא מעט. גברים ונשים שלא רוצים ילדים. בין אם זה פרק ב' והם כבר חובקים את הילדים שעשו בפרק א', ובין אם מדובר באנשים שמראש מגדירים את עצמם כאל-הוריים, ולא מעוניינים להביא לעולם הזה צאצא ביולוגי. דנה מאוד רוצה ילדים. ובטח הבנתם מבין השורות שהיא רוצה את החבילה כולה. אבל באותה הנשימה היא גם רוצה את יואב, ומשהו בה מתקשה להכריע.

   

  למה אלן דג'נרס לא רוצה ילדים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לפתוח את הקלפים

  אני כל כך מבינה את הדילמה, ואין תשובה אחת נכונה לסוגיה הזו. למצוא מישהו מתאים זה אתגר אדיר בפני עצמו, אבל מה עושים כשהמטרות בחיים כל כך שונות ואפילו מנוגדות? מה אתם הייתם עושים? "אולי אני צריכה להפריד את החיפוש?", תהתה דנה. "אולי אני צריכה לחפש מישהו אחד לעשות איתו ילדים ומישהו אחר לאהוב? אולי אמשיך לזרום עם יואב ובמקביל אתחיל לתכנן את המשפחה האלטרנטיבית שלי?"

   

  זוהי הסתכלות מעניינת בעיניי, ובהרבה מקרים גם מאוד נכונה. אני רואה את השקט שנוצר אצל אנשים שמביאים ילדים בדרך אלטרנטיבית ואז מתפנים לחפש זוגיות בנחת, ללא הלחץ, המשקל האדיר ותחושת חוסר הזמן. אבל האם יואב, שלא רוצה ילדים, יסכים להכיל תינוק לא שלו בתוך המשוואה? האם זה מתאים לו? ולחילופין - האם זה נכון לוותר על חלום המשפחה עבור מישהו שהיא יוצאת איתו כל כך מעט זמן?

   

  עודדתי אותה לדבר איתו, והיא אכן הציפה את הנושא הזה מולו. אולי זה נראה לכם טריוויאלי לפתוח את זה, אבל עבור אישה כמו דנה, לדבר איתו על זה ולהכביד על היחסים הקצרים והמרגשים שלהם, היה אתגר מורכב שאילץ אותה לחרוג מכל הרגליה הקודמים. דנה מעולם לא הצטיינה בלפתוח נושאים כבדים, ולכן מערכות היחסים הקודמות שלה גוועו לאיטן, כי היא שמרה בבטן כל כך הרבה. היא פחדה מהדחייה האפשרית, פחדה שהוא יגיד שזה לא מתאים יותר, פחדה שבעצם הצפת הדילמות שלה היא תחרב את הקשר. אבל היכולת לדבר על מה שמפריע ולהציף שאלות קשות, היא חלק הכרחי ביצירת מערכת יחסים, כל מערכת יחסים.

   

  אחרי שהבינה זאת, דנה החליטה לפתוח הכול. שבוע אחרי היא חזרה מבולבלת לא פחות. יואב היה מקסים, אמר שהוא כמובן מאוד מבין את המקום שלה, אבל הוא לא יודע. הוא בטח לא ימנע ממנה הורות, אבל האם הוא יהיה שם? קשה לו להתחייב כבר עכשיו. רק ימים יגידו. ודנה הבינה שהבחירה היא נטו שלה. אבל עצם השיחה הזו כבר קירבה ביניהם. כמו שספגנו מהוליווד, אהבה זה הדבר שכמעט כולם מחפשים ולהרבה אנשים זה לא פשוט. דנה בחרה לזרום. לא לוותר על הקשר המקסים עם יואב, אבל להתחיל לבדוק ברצינות אלטרנטיבות נוספות. ימים יגידו האם זה הצעד הנכון.

   

  עדי קמחי היא מאמנת אישית בנקודתיים - תהליכי זוגיות

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "דילמה: מאוהבת בו אך הוא לא רוצה ילדים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים