שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נסגרו אתרי טיולים באזור הרצועה. איזנקוט: "מנעד של איומים"
  מחשש לנקמת הג'יהאד האיסלאמי על השמדת מנהרת הטרור אסר צה"ל על כניסת מטיילים למספר אתרי טיולים בעוטף עזה. במקביל, סוללת כיפת ברזל הוצבה בגוש דן. הרמטכ"ל התייחס גם לגזרה הסורית: "איראן וחיזבאללה מנסים לבסס את מעמדן"

   

   

  איזנקוט: "מנעד של איומים - קרובים ורחוקים"    (צילום: מתן טורקיה)

  איזנקוט: "מנעד של איומים - קרובים ורחוקים"    (צילום: מתן טורקיה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מתיחות גוברת ברצועה. לאחר הערכת מצב שהתקיימה היום (ג') באוגדת עזה הוחלט על סגירת אתרי טיולים לישראלים ולתיירים באזור עוטף עזה מחשש לפיגוע נקמה של הג'יהאד האיסלאמי בעקבות פיצוץ מנהרת הטרור. עד כה נסגרו שלושה מקומות: גבעת הפעמונים, גבעת נזמית ואנדרטת חץ שחור. "המציאות של ימינו מחייבת אותנו להישיר מבט אל האתגרים השונים", אמר הערב הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט בטקס הענקת אות המצטיינים למערך הטכנולוגי.

   

  "מעבר לגבולות הצפון נמשכת הלחימה בסוריה שמנוצלת על ידי איראן וארגון חיזבאללה לביסוס מעמדם. צה"ל עומד בפני מנעד רחב של איומים - קרובים ורחוקים", הוסיף הרמטכ"ל.

   

  במקביל אישר הקבינט המדיני-ביטחוני את הפריסה הרחבה של כיפות ברזל בגוש דן ובאיזורים נוספים כחלק מההיערכות לקראת תגובה אפשרית של הג'יאהד האסלאמי. עוד הוחלט על העברת מסרים חריפים לחמאס ולג'יהאד ולפיהם ישראל תגיב בחומרה על כל הפרה של הריבונות. המסרים העלה הועברו בגלוי - באמצעות מתאם פעולות הממשלה בשטחים פולי מרדכי - ובאמצעות גורמים בינלאומיים בהם המצרים. 

  איזנקוט: "הלחימה בסוריה מנוצלת על ידי איראן וחיזבאללה" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  איזנקוט: "הלחימה בסוריה מנוצלת על ידי איראן וחיזבאללה"(צילום: מוטי קמחי)

  סוללת כיפת ברזל במרכז הארץ (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  סוללת כיפת ברזל במרכז הארץ(צילום: מוטי קמחי)

  בעיתון "אל חיאת", היוצא לאור בלונדון, צוטטו הבוקר גורמים שאמרו כי הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי עוקבת באדיקות אחר תנועת תושבי עוטף עזה תוך שימוש במשקפות ומנגנוני צילום. לפי הגורמים, המעקב כולל תנועה ברחובות היישובים.

   

  בעיתון נכתב בנוסף כי גורמים בכירים בג'יהאד האסלאמי ציינו שהזרוע הצבאית של הארגון העלתה את הכוננות לרמה הגבוהה ביותר, במקביל לתחילת תמרון שעורך צה"ל בעוטף עזה השבוע.

  בניית המכשול הקרקעי בעוטף עזה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  בניית המכשול הקרקעי בעוטף עזה(צילום: AFP)

   

  האזהרה של האלוף מרדכי לחמאס והגא"פ    (צילום: מתפ"ש)

  האזהרה של האלוף מרדכי לחמאס והגא"פ    (צילום: מתפ"ש)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בתוך כך, הערב הותר לפרסום כי צה"ל פרס סוללת כיפת ברזל באזור גוש דן. במערכת הביטחון דרוכים לקראת אפשרות של הסלמה והעלאת הכוננות כללה פעולות הגנה מוגברות והצבת סוללות מערכת כיפת ברזל באזור המרכז ובדרום.

   

  באופן חריג פרסמה בסוף השבוע מערכת הביטחון מסר ובו אזהרה גם כלפי חמאס. "הג'יהאד רוקם מזימה ומשחק באש, נגיב בעוצמה גם נגד חמאס", אמר מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף יואב (פולי) מרדכי בסרטון בערבית.

   

  לצד הדריכות וההיערכות נמשכות בימים אלה העבודות להקמת המכשול נגד מנהרות בגבול, אולם לא במלוא היקפן. העבודות מתבצעות לפי הערכות מצב, והמשמעות היא שצוותי העבודה נכנסים לשטח בתיאום ובליווי הצבא. הצוותים נדרשים לנקוט משנה זהירות בשל חשש מירי של צלפים או נ"ט. גם החקלאים בעוטף עזה שבו לעבודה כרגיל בשדות הסמוכים לגדר, אך הם מתבקשים להגיע לאזורים לפי נחיצות.


  פורסם לראשונה 14/11/2017 18:28

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים