שתף קטע נבחר

ראש הממשלה ייחקר בימים הקרובים בפעם השישית

נתניהו חשוד בקבלת טובות הנאה מבעלי הון. הנהג שהסיע את משלוחי המתנות למעון סיפר: "חשבתי לעצמי שמדובר בכמויות גדולות מאוד של מוצרים"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי להיחקר שוב ביום ראשון בשבוע הבא במעונו שברחוב בלפור בירושלים. החוקרים צפויים לשוב ולחקור את נתניהו על תיק 1000 (החשד לטובות הנאה מבעלי הון), שרק הולך ומסתעף לאור גרסאות חדשות המסבכות את נתניהו. רק עשרה ימים חלפו מאז חקירתו הקודמת ונראה כי בעקבות ההתפתחויות האחרונות החקירה משנה בהדרגתיות את הקצב ומעלה הילוך.  

 

בדומה לפעמים הקודמות, צפויים החוקרים להגיע שוב ולחקור את נתניהו על תיק 1000 זאת על מנת לסגור הרמטית את הקצוות שעוד נותרו פתוחים. כך פורסם אמש (יום ג') בחדשות 2. בצוות החקירה מעוניינים להכניס ללוחות הזמנים גם כמה שאלות בנוגע לפרשת הצוללות, שבה נחקרו עד כה מקורביו של נתניהו: עו"ד דוד שמרון ויצחק מולכו. אך נושא זה תלוי בקצב התקדמות החקירה בתיק 1000.  

 

בשבוע שעבר נחקר נתניהו לאחר הפוגה של שמונה חודשים. הייתה זו הפעם הראשונה שבה עומת נתניהו עם עדותו של ארי הרו, ראש הסגל לשעבר בלשכתו, שחתם על הסכם עד מדינה. כמו כן עומת עם תוצאות חיקור הדין שנעשה בספטמבר לאיש העסקים ארנון מילצ'ן בלונדון. גורמים המעורים בחקירה סיפרו אז כי חקירת מילצ'ן חיזקה את החשדות נגד נתניהו.  

 

על פי החשד, בני הזוג נתניהו נהגו להזמין, ולקבל, מתנות יקרות ערך מאנשי עסקים כמו מילצ'ן וג'יימס פאקר. מילצ'ן, חברו של נתניהו, הגיש את עדותו בה סיפר כי היה עליו להענות לדרישות בלתי פוסקות מצד הזוג נתניהו למתנות בהן נכללו גם הזמנות של סיגרים ושמפניות בעשרות אלפי שקלים. הבקשות הפכו לשיטתיות ולדבריו של מילצ'ן הוא נתן לאנשיו 'קארט בלאנש' (יד חופשית) להיענות לבקשותיהם. את דבריו של מילצ'ן שפורסמו אתמול חיזקה עדותה של הדס קליין, העוזרת האישית שלו ושל המיליארדר פאקר, שהיתה אחראית על אספקת "הסחורה" למעון ראש הממשלה.  

 

בחדשות 10 פורסמה אמש עדותו של הנהג שהסיע את משלוחי המתנות, שתומכת בגרסת קליין. "קליין הייתה אומרת לי שבני הזוג נתניהו מבקשים בפעם נוספת אספקה של שמפניות וסיגרים", אמר הנהג לחוקרים, "חשבתי לעצמי שמדובר בכמויות גדולות מאוד".  

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "נראה שמישהו נמצא בלחץ כי מכת הידיעות הכוזבות והמגמתיות מתגברת והערב עוד דיווח מסוג זה, מה שמייחסים לראש הממשלה ורעייתו איננו נכון. ראש הממשלה ורעייתו פעלו כחוק ולכן לא יהיה כלום".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בנימין נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים