שתף קטע נבחר

הקרב על השבת: ח"כ גפני מורד בקואליציה

אולטימטום של חבר הכנסת מיהדות התורה: גפני, שמבקש לעקוף את פסיקת בג"ץ בנוגע לפתיחת המרכולים בשבת בתל אביב, הודיע ליו"ר הקואליציה ביטן כי לא יצביע עם הממשלה עד שתקודם הצעת החוק של החרדים

 

ח"כ גפני (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ גפני(צילום: מוטי קמחי)

מרד ראשון בקואליציה בעקבות משבר השבת: ח"כ משה גפני (יהדות התורה) הודיע כי לא יצביע עוד בכנסת על פי עמדת הממשלה, וזאת עד לקידום הצעת החוק שיזמו המפלגות החרדיות לאיסור מסחר ביום המנוחה.

 

ל-ynet נודע כי גפני, המבקש לעקוף בחקיקה את פסיקת "בג"ץ המרכולים", שהכשירה פתיחת בתי עסק בתל אביב בשבת, עדכן את ראשי סיעות הקואליציה ואת היו"ר דוד ביטן כי לא יופיע מעתה להצבעות במליאה - עד להודעה חדשה.

 

ש"ס ויהדות התורה דורשות להביא לאישור ועדת השרים לענייני חקיקה את הצעתו של גפני בעניין. ואולם, אף שתמיכת הממשלה בחוק מעוגנת בהסכמים הקואליציוניים, הנושא נשמט מסדר יומה של הוועדה בישיבותיה האחרונות. כעת מחריפים החרדים את המאבק בחילולי השבת, ולראשונה מענישים את הקואליציה.

 

לפי הצעת החוק של החרדים, ייאסר על כל בתי העסק לפעול בשבת, והסמכות בעניין תוצא מידי הרשויות המקומיות - כולל ביטול למפרע של החלטות מן העבר, כמו זו של עיריית תל אביב-יפו. במקביל, החרדים פועלים מול שר העבודה והרווחה חיים כץ לאכיפת חוק שעות עבודה ומנוחה, כך שבתי העסק ייאלצו לשבות בסופי שבוע גם בלי קשר לחוקי העזר העירוניים.

 

המאבק לשינוי מדיניות האכיפה הגיע גם לפסים משפטיים, ועתירה של "קואליציית שבת שוויון" בעניין תלויה ועומדת בבג"ץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים