שתף קטע נבחר

דובר שוברים שתיקה על סגירת התיק: "מנסים להשתיק ביקורת"

יממה לאחר ההודעה על סגירת התיק נגד דין יששכרוף, שטען כי היכה פלסטיני בעת שירותו הצבאי, הוא מפרסם תגובה ובה תוקף את הפרקליטות שקבעה כי הוא שיקר. "שום קמפיין פוליטי לא יכול להסתיר את האמת", אמר יששכרוף שהציג בסרטון עדות של חברו לפלוגה שסיפר כי המקרה אירע

 

שובר שתיקה: דין יששכרוף, דובר ארגון שוברים שתיקה, פרסם הערב (ו') סרטון ובו הוא תוקף את החלטת הפרקליטות לסגור נגדו את התיק שנפתח בעקבות עדותו כי היכה פלסטיני בעת שירותו הצבאי. הפרקליטות קבעה כי טענתו כי תקף פלסטיני הייתה שקרית. יששכרוף טוען כי המקרה אכן אירע ובסרטון גם מביא את עדותו של חברו לפלוגה שמאמת את גרסתו.

 

חבריו של יששכרוף: "העליל עלינו, נשקול לתבוע אותו"

 

"על הגב שלי, הפרקליטות מנסה לשרת את שרת המשפטים איילת שקד ולהשתיק את הביקורת על הכיבוש", אומר דובר שוברים שתיקה. "ממשלת הימין מפחדת מהאמת ובצדק. שום האשמה פוליטית ושום קמפיין פוליטי לא יכולים להסתיר את האמת".

 

הוא המשיך ואמר כי "למה אתם חושבים שהפרקליטות לא לקחה את עדות של קשר מ"פ בשם רובן שעמד לידי בזמן שנתתי לפלסטיני ברכיות? אולי זה כי זה לא התאים למסקנה שהפרקליטות ידעה שאיילת שקד רוצה לדבר?".

ממשיך לעמוד על גרסתו. יששכרוף ( ) ( )
ממשיך לעמוד על גרסתו. יששכרוף( )

בשלב הזה מוצגת עדותו של רובן שאומר: "זה אינו שקר. ראיתי את דין מכה את הפלסטיני". הסרטון ממשיך עם תגובתו של יששכרוף. "אם אני לוקח אחריות על האלימות שלי, הממשלה תצטרך לקחת אחריות על זה שהם שולחים אותנו לשרת בשטחים. שלחתם אותי לשטחים ועכשיו אתם רוצים להשתיק אותי? זה לא יקרה. כל עוד יש כיבוש, יהיו חיילים ששוברים שתיקה".

 

בסיום הסרטון אומר דובר שוברים שתיקה כי "אני יודע מה עשיתי ושום קמפיין פוליטי לא יוכל לשנות את זה. הידיים האלה דפקו מכות לפלסטינים בשטחים. אני לא גאה בזה, אבל אני לא אתן לכם להסתיר את המציאות. אני לא מפחד מהאמת. אני קורא לפרקליטות ולממשלה - בואו נלך לבית משפט. אתם באים או שאתם פחדנים?".

 

"הראיות מראות כי הדברים לא אירעו"

בהחלטת סגירת התיק נכתב כי גרסת הפלסטיני באשר לאירוע עולה בקנה אחד עם גרסת המ"פ של יששכרוף, שתיאר את נסיבות המעצר באופן זהה. "מכל האמור לעיל עולה באופן ברור כי גרסת יששכרוף שלפיה היכה את ג'ולאני עד ש'דימם והתעלף' נסתרת על ידי ג'ולאני עצמו, על ידי מפקדו של יששכרוף וכן על ידי חומרי חקירה נוספים", נכתב.

שוקלים לתבוע. חבריו לפלוגה של יששכרוף (צילום: זוהר שחר) (צילום: זוהר שחר)
שוקלים לתבוע. חבריו לפלוגה של יששכרוף(צילום: זוהר שחר)

בהמשך נאמר כי "מחומר החקירה ומהעדויות עולה כי מדובר בטענה שקרית, ומשכך הוחלט לסגור את התיק שנפתח נגד יששכרוף בחשד לשימוש באלימות קשה ובלתי מוצדקת בעילת 'חוסר אשמה'. לסיכום, מהראיות עולה כי יששכרוף בחר מטעמיו להעצים סיטואציה של שימוש בכוח שהיה כדין, אשר אף 'נפגע העבירה' לכאורה לא ראה אותה כבלתי תקינה ותיאר שימוש בכוח מצידו, שגלש לאלימות מיותרת ואכזריות. כאמור, הראיות מראות כי הדברים לא אירעו".

 

שרת המשפטים איילת שקד, שיזמה את החקירה נגד יששכרוף, הגיבה לסגירת התיק: "‏מסתבר שדובר 'שוברים שתיקה' הוא שקרן שמכפיש את מדינת ישראל בעולם. כל הכבוד לחבריו לפלוגה שלא נשארו אדישים ולא היו מוכנים להבליג על השקרים שלו. טוב שיצאה האמת לאור על הארגון הזה שעושה קופה על חשבון לוחמי צה"ל ואזרחי ישראל".

 

ב"שוברים שתיקה" גיבו את הדובר שלהם. "אנחנו לא מופתעים. מה שהתחיל בהוראה פוליטית של שרת המשפטים הפך לחקירה פוליטית ונגמר במסקנה פוליטית ומגמתית", צייץ מנכ"ל ארגון השמאל אבנר גבריהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים