שתף קטע נבחר

מבצע שרונה - חדר בריחה בין מציאות לדמיון

מתחם שרונה הוא חלק מהמשחק שמתחכך עם המציאות, ולעיתים יש ביניהם טשטוש. המטרה: לפענח מסמכים סודיים ולמנוע פעילות עוינת נגד ישראל

 

 

אטרקציית חדרי הבריחה נמצאת בארץ כבר שלוש שנים ולאחרונה החלו להופיע סוגים שונים של חדרים שיוצאים מהמסגרת המקובלת. אחד מהם,HACKTIC City Quest, שהחליט להוציא את החוויה לשטח הפתוח, והוא מתקיים במתחם שרונה בתל אביב.

 

הגענו לבניין במרכז המתחם ואחד מבעלי החדר סיפר לנו את סיפור הרקע, שלווה בהמשך בסרטון. נשלחנו מטעם ארגון ביון בשם wise לאתר פעילות עוינת של חברות נגד מדינת ישראל. לאחרונה התחלנו לעקוב אחרי תאגיד ביוטכנולוגיה, שבמסווה הוא למעשה ארגון טרור פנאטי. מקור הארגון בכת הטמפלרים שמאמינה שגאולה תגיע רק אחרי מלחמה ביולוגית. הצלחנו לגייס מדען שהעביר מסמכים סודיים, אך חלקיים. מטרתנו לפענחם ואין זמן לבזבז.

 

 (צילום: יח"צ) (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 

לאחר התדריך האנרגטי יצאנו לשטח. התחלקנו לשתי קבוצות של שלושה אנשים והתחרינו זה בזה. בניגוד לחדרי בריחה מקובלים, לא היו קירות שהקיפו אותנו, אלא מתחם שרונה הוא חלק מהמשחק שמתחכך עם המציאות, ולעיתים יש ביניהם טשטוש. כמה פעמים צעקו לעברינו וניסינו להבין אם אלו סתם סקרנים או שמדובר בחלק מהמשחק.

 

החדר עצמו הזכיר במעט את המירוץ למיליון: מצאנו את עצמנו מבצעים משימות ומתזזים בין בניינים שונים בשרונה. הגענו גם למקומות לא שגרתיים במתחם.

 

הזרימה במשחק טובה ואינטואיטיבית למדי והכל עבר חלק ללא תקלות. המשחק אינטראקטיבי וטכנולוגי מאוד ומשלב אביזרים רבים. מי שמכיר את מתחם שרונה ייהנה מיתרון קל. יש לציין כי מי שמחפש חידות מורכבות, יתאכזב כי המשחק הוא יותר משימתי ופחות חידתי.



 (צילום: יח"צ) (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 

לא הזדקקנו לרמזים והקבוצה שלי סיימה תוך 55 דקות ואילו הקבוצה השנייה תוך 70. למשחק מוקצות 90 דקות, אך לרוב מסיימים לפני. כל המשתתפים הסכימו שניתן היה להקשות יותר בחידות.

 

אחד היתרונות הגדולים של החדר הוא העובדה שכל חברי הקבוצה נמצאים כל הזמן ביחד. ישנם חדרים גדולים שמפצלים בין קבוצות והמשתתפים מתפזרים, אך כאן זה לא קורה, והחוויה מגבשת מאוד. התחרות בין הקבוצות גם כן הוסיפה לאדרנלין.

 

מומלץ להגיע לחדר בשעות הערב, עם לבוש נוח, נעליים נוחות (לא כפכפים). באתר החדר ממליצים שכל קבוצה תכיל בין 2 ל-4 משתתפים, בעיניי 3 זה המספר האופטימלי.

 

והמחירים: 2-3 שחקנים ישלמו 125 שקל למשתתף, 4-6 שחקנים ישלמו 110 שקל למשתתף, ו-7-8 שחקנים 100 שקל למשתתף. ישנן גם חבילות עבור משפחות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
משחקים במתחם עצמו
צילום: יח"צ
מומלצים