שתף קטע נבחר

אמו של דובר שוברים שתיקה לשרים: "הפסיקו להסית"

בעקבות סגירת התיק נגד דין יששכרוף אמרה סגנית השר ציפי חוטובלי למנכ"ל הארגון: "כולכם בוגדים". אמו של יששכרוף: "אני דוחקת בחברי ממשלה ובנציגי ציבור להפסיק להשתמש בשפת תבערה ושנאה נגד כל חייל שסיכן את חייו"

 

הפוסט שפרסמה אמו של יששכרוף (בתמונה, בעת שירותו הצבאי) ()
הפוסט שפרסמה אמו של יששכרוף (בתמונה, בעת שירותו הצבאי)

לורה קאם, אמו של דין יששכרוף דובר ארגון "שוברים שתיקה", פרסמה פוסט בפייסבוק שבו היא קוראת לסגנית שר החוץ ציפי חוטובולי ולשרים נוספים להפסיק את ההסתה נגד הארגון. יששכרוף נחקר בחודש יוני האחרון לאחר שסיפר כי היכה פלסטיני במהלך שירותו הצבאי. בשבוע שעבר הוחלט לסגור את התיק נגדו.

 

סגירת התיק גרמה לביקורת קשה בימין על "שוברים שתיקה". סגן השר חוטובלי הטיחה אמש במנכ"ל "שוברים שתיקה" אבנר גבריהו בערוץ 2: "כל אמא של חייל קרבי צריכה להתבייש בכם. אתם בוגדים".

 

הדברים של חוטובלי הקפיצו את לורה קאם, אמו של יששכרוף ואשתו של ג'רמי, שגריר ישראל בגרמניה. קאם החליטה לשבור שתיקה ופרסמה פוסט שבו הגיבה לדברים שמוטחים בימים האחרונים נגד בנה ונגד "שוברים שתיקה". היא אומנם לא מזכירה את חוטובלי בשמה אך הדברים הם תשובה לדברים הקשים שהשמיעה סגנית השר. בימים האחרונים ובעקבות סגירת התיק היו התקפות קשות נגד יששכרוף ו"שוברים שתיקה" מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרי ממשלה וחברי כנסת.

 

"השבוע הסתיימו שבע שנים רצופות שבהן שני הבנים שלנו שירתו כחיילי צה"ל ביחידות קרביות ביהודה ושומרון, במלחמה האחרונה בעזה, וחלק ניכר מהזמן הזה בחברון", כתבה קאם בפוסט. "אני מפרסמת פוסט זה כדי לדחוק בחברי ממשלה ובנציגי ציבור להפסיק באופן מיידי להשתמש בשפת תבערה ושנאה נגד כל חייל שסיכן את חייו במשך שנים כדי להגן על מדינתו. מילים כאלה מרדדות כל דיון ציבורי מכובד ויש בהן להסית".

 

"הממשלה מפחדת מהאמת"

יששכרוף פרסם ביום שישי סרטון ובו הוא תוקף את החלטת הפרקליטות לסגור את התיק נגדו, אחרי שקבעה כי טענתו שהוא תקף פלסטיני הייתה שקרית. יששכרוף טוען כי המקרה אכן אירע ובסרטון גם מביא את עדותו של חברו לפלוגה שמאמת את גרסתו.

 

"על הגב שלי, הפרקליטות מנסה לשרת את שרת המשפטים איילת שקד ולהשתיק את הביקורת על הכיבוש", אומר דובר "שוברים שתיקה". "ממשלת הימין מפחדת מהאמת ובצדק. שום האשמה פוליטית ושום קמפיין פוליטי לא יכולים להסתיר את האמת", כתב יששכרוף.

 

לעומת זאת, חבריו לשירות הצבאי לא הופתעו מההחלטה לסגור את התיק נגד יששכרוף. חיילים מהפלוגה שלו בנח"ל שבו ואמרו בחודשים האחרונים: "הוא משקר". הם אף שוקלים לתבוע את יששכרוף על מה שהם מכנים "עלילה". חבריו הוסיפו: "דין גרם לנו, החברים שנלחמו איתו, נזק מטורף. החברות שלנו, המשפחות, החברים, כולם ניסו לברר מה עשינו, אם זה אמיתי ואז לפני חצי שנה הוצאנו סרטון שבו טענו: דין אתה שקרן. זאת פשוט עלילה מרושעת".

 

מנכ"ל ארגון "דוברים שתיקה" אבנר גבריהו, הגיב להחלטת הפרקליטות לסגור את תיק החקירה: "אנחנו לא מופתעים. מה שהתחיל בהוראה פוליטית של שרת המשפטים הפך לחקירה פוליטית ונגמר במסקנה פוליטית ומגמתית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דין יששכרוף במהלך שירותו הצבאי
מומלצים