שתף קטע נבחר

הסתה בפייסבוק נגד ריבלין: "נאצי ארור". המשטרה פתחה בבדיקה

ההודעה על דחיית בקשת החנינה של אלאור אזריה גררה גל תגובות מכוערות בעמוד הפייסבוק של הנשיא: "הלוואי תמות", כתב אחד מהגולשים. אחרים כינו אותו "בוגד מסריח" ו"נשיא של מחבלים". בעקבות הפצת תמונתו עם כאפייה הודיעה המשטרה כי פתחה בבדיקה

 

 

תמונת ריבלין בכאפייה. המשטרה בודקת ()
תמונת ריבלין בכאפייה. המשטרה בודקת

נאצות נגד הנשיא: הפוסט שפרסם אתמול (א') הנשיא ראובן ריבלין בחשבון הפייסבוק שלו ובו הודיע על דחיית בקשת החנינה של אלאור אזריה, החייל שהרג מחבל פצוע בחברון במרס 2016, גרר מאות תגובות. בעוד שחלקן תמכו בהחלטה וחלקן התנגדו לה, היה גם מספר גבוה של תגובות מכוערות שחלקן הגיעו לכדי הסתה של ממש. המשטרה הודיעה כי פתחה בבדיקה בעקבות הפצת תמונתו של ריבלין ברשתות החברתיות כשהוא חובש כאפייה.

 

אחת מהתגובות שפורסמו עקב דחיית החנינה ()
אחת מהתגובות שפורסמו עקב דחיית החנינה

תגובות מזעזעות במיוחד היו כאלו שכללו איחולי מוות לנשיא וקללות כדוגמת "כלב בן כלב", "פח אשפה" ו"חולה". מיכאל כתב: "אתה פסולת של מיצי אשפה. תוציא את לשונך מישבניהם של מנהלי הקרן להשמדת ישראל ולך לאלף עזאזל נאצי ארור". הגולש דרור כתב: "אתה מגעיל אותי, אתה לא הנשיא שלי. כשאני רואה את תמונתך מתעוררת בי תחושת הקאה".

 

אבי כינה את ריבלין "נשיא של ערבים ושמאלנים", ודוד אף עודד אותו "לאכול כנאפה ובקלאוות בבית המחבל", כשהוא מתייחס לעבד אל-פתאח א-שריף, שנורה למוות בחברון על ידי אזריה. חלק מהתגובות לוו בתמונות של הנשיא עם דגל פלסטין או עם הכיתוב "לא הנשיא שלי".

 

 

 

חלק מהמגיבים התייחסו לכך שריבלין דחה את בקשתו של אזריה למרות שהוא ידוע בדעותיו הימניות. אוהד כתב לו "הגעת לאן שהגעת בזכות אנשים כמו אלאור אזריה וההורים שלו", ואילו גולשת אחרת כתבה: "חשבתי שתזכה אותנו בנשיא דגול שימחוק את הצריבה של קודמך לתפקיד. מחקת את הצריבה והפכת אותה לגרועה שבגרועות, פרס אינו משבטנו ואילו אתה אמור להיות חלק מאיתנו".

 

היא הוסיפה: "איך נפלו גיבורים, אני מתביישת בנשיא שלי". גיא כתב: "הפכת את העור כמו נחש, אתה בוגד מסריח".

 

רבים קראו לריבלין להתפטר מתפקידו בעקבות ההחלטה. גולשת אחת כתבה כי "הלוואי ותעוף מהתפקיד שלך", ותמיר הוסיף: "מתפלל שאחריך המדינה תיקח את עצמה בידיים, תסגור את הבית זונות הזה שנקרא מעון הנשיא ותשקיע את הכסף במקום שבאמת זקוקים לו".

 

אפרים כתב: "תחזיר את המפתחות ותתפטר. אף אחד לא שאל אותנו אם אנחנו בוחרים בך. לא רוצים בך, נשיא שמזכיר את אבו זיבי מאזן".

"רוצה למצוא חן בעיני השמאל והערבים". חלק מהתגובות להודעה על דחיית החנינה ()
"רוצה למצוא חן בעיני השמאל והערבים". חלק מהתגובות להודעה על דחיית החנינה
 

בהודעה שגררה את גל התגובות הנזעמות הסביר הנשיא את החלטתו וכתב: "במכלול השיקולים, הקלה נוספת בעונש תפגע בחוסנם של צה"ל ושל מדינת ישראל. ערכי צה"ל ובתוכם טוהר הנשק הם יסוד מוסד בעוצמתו של צה"ל ותמיד עמדו לנו במאבק הצודק על זכותנו לבית לאומי ובטוח ובבנייתה של חברה איתנה".

 

עוד נכתב בתשובת הנשיא לאזריה כי "מעיון בחומר שהונח לפניו למד הנשיא כי בגזר הדין הביאו בחשבון בתי הדין הצבאיים את הנסיבות המועלות על ידך, המופיעות בחלקן בבקשת חנינה זו, כשיקולים לקולא, וציינו כי בהתחשב בהן הקלו עמך בדין".

 

משפחת אזריה הגיבה "באכזבה ובצער" על החלטת הנשיא לדחות את בקשת החנינה, שאותה הגיש החייל לפני כחודש. "המשפחה זועמת על שאביו של אלאור, צ'רלי, שמע על החלטת הנשיא באמצעות כלי התקשורת כשהוא ממתין בבית חולים לעוד בדיקת MRI - בעקבות הידרדרות במצבו הרפואי", נמסר מטעמה של המשפחה.

 

גם לאחר דחיית החנינה, אזריה יוכל להשתחרר מוקדם - זאת באמצעות הגשת בקשה לשתי ועדות בצה"ל שתפקידן לקיים "עיון נוסף בעונש".


פורסם לראשונה 20/11/2017 03:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים