שתף קטע נבחר

10,000 דירות: הגרלת הענק הבאה של מחיר למשתכן

בשורה למשתתפי סדרה ב' שנרשמו למחיר למשתכן. שר האוצר כחלון הכריז, במסגרת חניכת פרויקט להשכרה ארוכת טווח ברמת השרון, על הגרלת הענק הבאה של עשרת אלפים דירות, שתיפתח ב-3 בדצמבר ולראשונה תהיה פתוחה כולה למשתתפי סדרה ב'. במקביל לנאומו, הפגינו תושבים נגד הבנייה וקראו "בנייה בלי תשתיות. לא אכפת לכם מהציבור"

שר האוצר משה כחלון, חנך הבוקר (ב') פרויקט חדש ברמת השרון עם דירות להשכרה לטווח ארוך, והכריז על פתיחת הגרלת ענק שלישית בפרויקט מחיר למשתכן, שתכלול עשרת אלפים דירות. לראשונה, ההגרלה תהיה פתוחה כולה למשתתפי סידרה ב' (שנרשמו בשלב מאוחר יותר לפרויקט, ב"פ) ולא רק למשתתפי סדרה א'. ההרשמה תיפתח ב-3 בדצמבר.

 

 

 

זה המחיר שתשלמו על דירה בשכירות מוזלת ברמה"ש

 

כחלון אמר בטקס חניכת הפרויקט דיור להשכרה, כי "אנחנו מתכוונים להקצות ב-2018 יותר קרקעות לדירה להשכיר. טובי היזמים ניגשים לפרויקטים הללו וזו הצלחה. לפני כמה חודשים פתחתנו בהרצליה ועכשיו זה ההמשך. החברה להשכיר מעורבת גם במעבר צה"ל לנגב. אני רוצה שלכולם יהיו דירות כבישים וחניות, רוצה שכל אדם יוכל לקנות דירה אבל שגם יוכל לשכור במחיר הוגן לטווח ארוך".

 

בנוסף, התייחס שר האוצר להגרלה הבאה בפרויקט מחיר למשתכן ואמר כי "אני שמח להכריז על פתיחת הפרויקט הבא של מחיר למשתכן. הגרלת עשרת אלפים הדירות תחל ב-3 בדצמבר ותהיה פתוחה לראשונה למשתתפי סידרה ב'.

 

 

"רואים בימים האחרונים התקפות נגדנו בתקשורת על מחיר למשתכן. כאחד שעשה רפורמות אומר לכם שזאת ההוכחה הכי טובה שהפרויקטים טובים ומצליחים. ככל שתוקפים אותנו יותר יודעם שהפרויקים ממשיכים. לכן נמשיך לבנות ואתם תמשיכו לתקוף".

  

במקביל לנאום שר האוצר, הפגינו תושבי רמת השרון נגד תוכניות הבנייה והפריעו בקריאות ביניים, בטענה כי הפרויקט נבנה ללא התדיינות איתם ותוך חריגות בנייה. תושבי האזור טוענים שהממשלה מיהרה לבנות עוד לפני שיש תשתיות וכבישים שיכילו את התוספת העצומה של התושבים החדשים שעתידים להגיע.

 

תושבי השכונה מפגינים. "בנייה בלי תשתיות. לא אכפת לכם מהציבור" ()
תושבי השכונה מפגינים. "בנייה בלי תשתיות. לא אכפת לכם מהציבור"

 

הגרלה נוספת למשתתפי סדרה ב'

לצד ההגרלה הגדולה השלישית, עליה הודיע היום שר האוצר - משרדו הודיע גם על פתיחת הגרלה נוספת במחיר למשתכן, הכוללת את הדירות שנותרו במסגרת ההגרלה הגדולה השנייה, שהסתיימה בשבוע שעבר. ההרשמה מיועדת לזכאי סדרה א' ו-ב' ותסתיים ב-26 בנובמבר.

 

מדובר בכ-2,100 יחידות דיור בכ-12 יישובים: אור יהודה, באר שבע, בית שאן, דימונה, חריש, טירת הכרמל, כרמיאל, מודיעין, עכו, קרית ביאליק, קרית טבעון ושדרות. תוצאות ההגרלה צפויות להתפרסם כבר בעוד כשבועיים.

 

מדובר בדירות שנותרו בהגרלה הגדולה השנייה, שנפתחה בחודש ספטמבר והסתיימה לפני שבוע עם מתן ההודעות לכ-9,000 זוכים. בסף הכל השתתפו בה כ-26 אלף איש.

 

דירה להשכיר ברמת השרון: 3 חדרים ב-3,650 שקל

פרויקט "אביב שלי ברמת השרון" שנחנך הבוקר, כולל 281 דירות דירות בסך הכל, מתוכן 70 דירות מיועדות למחזיקי תעודת זכאות של משרד השיכון שעלו בהגרלה ובחרו את דירתם לפי סדר הזכייה. 18 מהדירות נשמרו לתושבי רמת השרון.

 

הפרויקט ברמת השרון (צילום: רפי דלויה) (צילום: רפי דלויה)
הפרויקט ברמת השרון(צילום: רפי דלויה)

הדיירים ישלמו דמי שכירות קבועים המוכתבים ומפוקחים על ידי חברת דירה להשכיר. הדירות לזכאים כוללות 18 דירות של 4 חדרים המושכרות בכ-4,850 שקל ו-52 דירות של 3 חדרים במחירים שמתחילים בכ-3,650 שקל, בהשוואה ל-5,200 שקל בשוק החופשי. כל הדירות כוללות חניה ומחסן.

 

הפרויקט משווק לציבור במודל של דירה להשכיר לפיו הדירות מושכרות לתקופה מינימלית של 20 שנה, כאשר 25% מהדירות מושכרות לזכאי משרד הבינוי והשיכון במחיר הנמוך ב-20% ממחיר השוק. בתום תקופת ההפעלה בת 20 שנים, יהיה רשאי היזם למכור את הדירות בשוק החופשי.

 

הדירות המיועדות לשוק החופשי מושכרות במחירים שמתחילים ב-5,950 לדירות 4 חדרים, 6,900 שקל ל-5 חדרים ו-8,900 שקל לדופלקס ופנטהאוז. המחירים צמודים למדד המחירים לצרכן לתקופה של מספר שנים. הפרויקט תוכנן על ידי יסקי מור סיון אדריכלים והיתר הבנייה התקבל בסוף שנת 2014.

 

תעודת הזכאות בהגרלת דירה להשכיר זהה לזו של תעודת מחיר למשתכן. פרטים אודות הוצאת תעודת זכאות ניתן למצוא באתר משרד השיכון, תחת התנאים של מחיר למשתכן.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים