שתף קטע נבחר

שירת עם דובר "שוברים שתיקה": "הכול שקר אחד גדול"

אורי ברכיה, שהיה הסמל של דין יששכרוף והופיע בתיעוד שפרסם הערב הארגון, טוען כי הפלסטיני שהוסרט לא הוכה על ידי יששכרוף: "כל מה שהוא אומר זה שטויות, לא קרה דבר כזה". גם המשנה לפרקליט המדינה התייחסה לטענות הארגון: "טענה שאינה מתיישבת עם חומר הראיות"

אורי ברכיה, מי שהיה הסמל של דובר "שוברים שתיקה" דין יששכרוף, טוען כי הפלסטיני שמופיע בתיעוד שפרסם הארגון הערב (ב') לא הוכה על ידי יששכרוף. צפו בדברים שאמר ברכיה:

 

 

בסרטון שהעביר לארגון "מילואימניקים בחזית" הציג את עצמו ברכיה וסיפר כי היה הסמל של יששכרוף לכל אורך התקופה שבה שירתו יחד בחברון: "ראיתי את עצמי עכשיו בסרטון, ולא השתתפתי בסרטון הקודם של 'מילואימניקים בחזית',  ואני רוצה לומר באופן חד וברור שכל מה שהוא אומר זה שטויות לא קרה שום דבר כזה, הכול שקר אחד גדול".

 

הערב פרסם ארגון "שוברים שתיקה" סרטון שמתעד את מעצרו של הפלסטיני שיששכרוף טוען שהיכה ולא נחקר במשטרה. שרת המשפטים איילת שקד הגיבה לפרסום הסרטון: "הפרקליטות קבעה שדובר שוברים שתיקה שיקר, יש לי אמון מלא בפרקליטות. אלף סרטונים לא ישנו את העובדה - 'שוברים שתיקה' הוא ארגון שמוציא את דיבתם של של חיילי צה"ל בעולם ומבוסס על סילוף עובדות ושקרים".

 

 

 

הפלסטיני שיששכרוף טוען שהיכה ולא נחקר ()
הפלסטיני שיששכרוף טוען שהיכה ולא נחקר

מוקדם יותר היום הגיבה נורית ליטמן, המשנה לפרקליט המדינה, לטענות של יששכרוף כי התקיים אירוע נוסף שמתיישב עם טענתו כי השתמש באלימות מופרזת בעת מעצרו של אסיר פלסטיני. לדבריה, מדובר ב"טענה מאוחרת שאינה מתיישבת עם חומר הראיות בתיק".

 

במכתב ששיגרה ליטמן ל"אגודה לזכויות האזרח" היא כתבה כי "הטענות שלפיהן גורמי אכיפת החוק פועלים כביכול מתוך שיקולים שחורגים ממסגרת החקירה הן טענות חסרות שחר". לדבריה, ההחלטה בעניין פתיחה בחקירה החלה בעקבות פניה של הפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל שרון אפק, ולא בשל פניית שרת המשפטים איילת שקד. היא הוסיפה כי אין בטענות שהועלו לאחר סגירת התיק מחוסר אשמה כדי לשנות את ההחלטה.

  

יששכרוף. "טענה מאוחרת שאינה מתיישבת עם חומר הראיות" ()
יששכרוף. "טענה מאוחרת שאינה מתיישבת עם חומר הראיות"

ליטמן הבהירה כי טענתו "החדשה" של יששכרוף שלפיה ג'וליאני אינו הפלסטיני שהוכה על ידו אינה מתיישבת עם חומר הראיות שהוא מסר בחקירתו. "איתור נפגע העבירה במקרה זה נעשה על בסיס המידע שסיפק הנדון בחקירתו ובין אלה פרטים רבים דוגמת מסגרת הזמנים הרלוונטית, מקום האירוע, היום בשבוע בו התרחש האירוע , נסיבות המעצר ועוד. על בסיס העובדות שמסר הנדון עצמו אותר אירוע תואם יחיד ובעקבותיו אותר מר ג'ולאני שאמנם נעצר באותו אירוע".

 

לדבריה, בחקירתו מסר ג'ולאני עוד טרם נשאל על שימוש בכוח נגדו גירסה שהתיישבה עם גירסת יששכרוף. "גרסה זו תואמת לגירסת המ"פ שנכח באירוע ואף תאמה דברים שעלו מתיק החקירה המקורי שנפתח נגד ג'ולאני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברכיה ויששכרוף. "הכול שקר אחד גדול"
מומלצים