שתף קטע נבחר

ביטן הודיע לבני בגין: הודחת מהוועדה, אני מחליף אותך

הח"כ הוותיק מהליכוד סירב לתמוך בחוק ההמלצות ונענש מיד: יו"ר הקואליציה ביטן הדיח אותו מוועדת הפנים. יו"ר המחנה הציוני גבאי: "נתניהו נוקם דרך שליחיו". יו"ר יש עתיד לפיד: "הדחת סמל היושרה מסמלת את אובדן הדרך"

 

 

 

ההתנגדות לחוק ההמלצות עלתה לחבר הכנסת הוותיק מהליכוד במקומו בוועדה - ומחליפו הוא זה שהודיע לו על ההדחה: אחרי שסירב להצביע היום (ד') בעד חוק ההמלצות הודיע יו"ר הקואליציה דוד ביטן כי ח"כ בני בגין הודח מוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת עד להודעה חדשה.

 

במקומו של בגין יחל ביטן עצמו לכהן כחבר ועדת הפנים. הערב (ד) הודיע למליאת הכנסת יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יואב קיש, על החילופים מטעם הליכוד בוועדה. ח"כ בגין אמר לאחר ההודעה כי היא איננה נמסרה על דעתו.

 

בדיון בוועדה עצמה אמר ח"כ בגין כי "חוק הזה, בנוסח שלפנינו, אין הגדרה של תאריך תחילתו ואני מציע למלא את החסר בדרך הבאה: החוק יחול על חקירות שיתחילו לאחר פרסומו".

בגין וביטן, בימים אחרים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
בגין וביטן, בימים אחרים(צילום: גיל יוחנן)

 

 

 

הצעד עורר ביקורת קשה באופוזיציה. יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, הגיב: "התנגדות בגין לחוק מאירה באור עלוב במיוחד את שתיקת הכבשים המביכה של חברי הכנסת של הליכוד, ושל ראשי מפלגות הקואליציה. מה עוד צריך לקרות כדי שראשי מפלגות הקואליציה יגידו 'מושחתים, נמאסתם' ויפרקו את הממשלה? ראש הממשלה נוקם דרך שליחיו בח"כ ישר כמו בגין בגלל שסרב לתמוך בחוק פרסונלי ומושחת שנועד להציל אותו מחקירותיו הפליליות. תחת שלטונו של נתניהו הפכה הליכוד ממפלגה שייעודה היחיד הוא לשמש לו מגן אנושי מול שומרי הסף של מדינת ישראל".

 

יו״ר יש עתיד יאיר לפיד התייחס גם הוא להדחה ואמר: "מה עוד יעשו כדי להעביר את חוק ההמלצות? הדחתו של בגין מוועדת הפנים מסמלת יותר מכל את אובדן הדרך. אם 'השליחים' של נתניהו נדרשים להדיח את בגין, סמל היושרה ההוגנות והממלכתיות, כדי להעביר את החוק - אז תבינו שיש פה משהו באמת מסריח". ח"כ מאיר כהן מסיעתו הוסיף: "בגין מודח כי הליכוד של היום לא יכול להכיל ליכודניק שעדיין מניף את דגל הצדק, היושר ושמעדיף את טובת העם על פני טובת הפוליטיקאים".

 

ביומיים האחרונים נערכו בוועדת הפנים דיונים בחוק ההמלצות, שאוסר על המשטרה להמליץ על הגשת כתב אישום או לפרסם סיכום הנוגע לגיבוש תשתית ראייתית. ח"כ דודי אמסלם מהליכוד, ראש הוועדה, התעמת במהלך הדיון אתמול עם פרקליט המדינה שי ניצן, שהביע התנגדות נחרצת לחוק ורמז לקשר בינו לחקירות נתניהו: "תפקידנו לא להחליף את המשטרה. זה אינטרס ציבורי". אמסלם תקף בחזרה ואמר: "המשטרה מוציאה פרסום מכפיש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
דוד ביטן ובני בגין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים