שתף קטע נבחר

עיריית חיפה משהה פרוייקטים של תמ"א 38 ברחבי העיר

במסמך שנשלח מטעם העירייה ליזמים הפעילים בעיר נכתב כי "הוחלט להשהות כ-12 בקשות להיתר לתמ"א 38, זאת עד לעדכון מסמך מדיניות, שיוצג עד סוף השנה". עיריית חיפה: "העירייה מקדמת את הבקשות תוך עמידה עיקשת על שמירת הקריטריונים שנקבעו"

עיריית חיפה החליטה להשהות כרגע פרויקטים של תמ"א 38 ברחבי העיר, זאת עד לגיבוש הצעת מדיניות מעודכנת לטיפול בנושא. יזמים הפעילים בעיר הקימו לאחרונה פורום מאבק נגד הקפאת הפרויקטים בעיר, ומחר אף עתידים לפתוח בקמפיין בעיתונות המקומית. במסמך שנשלח מטעם העיריה ליזמים נכתב, כי "בישיבת צוות מקצועי בנושא בקשות להיתר לתמ"א 38, הוחלט להשהות כ-12 בקשות להיתר לתמ"א 38, זאת עד לעדכון מסמך מדיניות, שיוצג עד סוף השנה".

 

עוד בערוץ הנדל"ן

 

 

פרויקט פינוי בינוי בחיפה (צילום: לביא תצלומי אוויר בעמ) (צילום: לביא תצלומי אוויר בעמ)
פרויקט פינוי בינוי בחיפה(צילום: לביא תצלומי אוויר בעמ)

"לאור ריבוי הבקשות לפי תמ"א 38 הוחלט לבחון את המענה בתשתיות לרבות כבישים", כך נאמר במכתב. "לאור זאת, יו"ר הוועדה החליטה להנחות את מהנדס העיר לגבש עדכון למסמך המדיניות שיוצג עד סוף דצמבר 2017. לפיכך הוחלט להשהות את הבקשות לתמ"א 38 הנמצאות על סדר היום".

 

מהעיריה נמסר בתגובה: "שנה לאחר גיבוש מסמך מדיניות תמ"א 38 אנו עדים למאות בקשות ופרויקטים של תמ"א 38. העירייה מקדמת את הבקשות תוך עמידה עיקשת על שמירת הקריטריונים שנקבעו במסמך כדי לשמור על המופע הירוק של העיר ולהבטיח פתרונות חניה ותשתיות מתאימים".

 

"העירייה אינה עוצרת דבר אלא בוחנת את המדיניות, כפי שנקבע שיעשה במסמך המדיניות המקורי. כל זאת על מנת לשפר, להיטיב ולשמור על איכות חייהם של תושבי העיר, כמו גם להבטיח וודאות תכנונית בין הצדדים השונים. "מ"מ ראש העיר ויו"ר ועדת המשנה חדווה אלמוג פועלת לגיבוש הצעת מדיניות מעודכנת, שתובא לאישור מליאת הוועדה המקומית לאחר הצגתה בפני הגורמים הנוגעים בדבר".

 

רז מנשה, מבעלי חברת ״מבנים - החברה לחיזוק וחידוש", ואחד מחברי הפורום, הכולל כ-30 חברות יזמות ו-7 משרדי אדריכלות, אמר: "העירייה אחראית על התשתיות הישנות שאינן מטופלות עשרות שנים ועניין זה לא יכול לבוא כתירוץ מצידה. תכנית תמ"א 38 יצאה בשנת 2005 והעירייה לא עשתה דבר ב 13 השנים האחרונות לשיפור התשתיות. בטחון התושבים לא יכול להיות מופקר בעקבות רשלנות זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לביא תצלומי אוויר בעמ
צילום: לביא תצלומי אוויר בעמ
מומלצים