שתף קטע נבחר

מניין הנרצחים בסיני ממשיך לעלות: "עשרות מחבלים עם דגלי דאעש"

התובע הכללי במצרים מסר כי מניין הנרצחים בפיגוע במסגד בצפון סיני עלה ל-305, בהם 27 ילדים. לדבריו, 30-25 מחבלים השתתפו בפיגוע, הניפו דגלים של ארגון "המדינה האיסלאמית" והשתמשו בנשק אוטומטי. בדאעש טרם לקחו אחריות, צבא מצרים פרסם סרטון של תקיפות נגד יעדי טרור

 

מניין הנרצחים בטבח במסגד בביר אל-עבד בצפון חצי האי סיני עלה ל-305 בני אדם. כך מסר היום (שבת) התובע הכללי במצרים, נביל סאדק. בין הנרצחים 27 ילדים. עוד מסר סאדק כי בבתי החולים במצרים מאושפזים 128 פצועים מהפיגוע.

 

סאדק שפך אור על פעולת הפיגוע ולדבריו בפעולה השתתפו בין 30-25 מחבלים, שהניפו את דגלי ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש). יש לציין כי בדאעש, שככל הנראה עומד מאחורי הפיגוע, טרם לקחו אחריות.

 

התובע הכללי הוסיף כי המחבלים תפסו עמדות מול דלת המסגד ו-12 חלונות המבנה. הם נשאו נשק אוטומטי והחלו לירות על המתפללים שהגיעו לתפילה. סאדק ציין גם כי המחבלים הגיעו למקום עם חמישה רכבי 4 על 4 והציתו שבעה רכבים ששייכים למתפללים.

פצוע מהפיגוע במסגד בסיני (צילום: AP) (צילום: AP)
פצוע מהפיגוע במסגד בסיני(צילום: AP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
בתוך כך, צבא מצרים מסר כי הוא ממשיך לתקוף מעוזים של פעילי טרור בצפון חצי האי סיני ופרסם סרטון שכביכול מתעד את התקיפות של חיל האוויר המצרי. אתמול מסר דובר הצבא כי עשרות מחבלים חוסלו בתקיפות האוויריות. משרד הפנים המצרי מסר כי דרגת הכוננות הועלתה בכל רחבי המדינה ובמגביל הוגברו אמצעי האבטחה במקומות פולחן ומתקנים חיוניים.

כוחות צבא מחוץ לבית החולים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
כוחות צבא מחוץ לבית החולים(צילום: AFP)

דובר צבא מצרים פרסם סרטון של תקיפות נגד יעדי הטרור בסיני ()
דובר צבא מצרים פרסם סרטון של תקיפות נגד יעדי הטרור בסיני

מבקרים רבים פוקדים את בית החולים האוניברסיטאי סואץ באיסמעיליה. אחד הפצועים הוא מג'די שסיפר ממיטתו בבית החולים: "בין 20-10 חמושים נכנסו למסגד והשמידו הכול. כמה מהמחבלים נפצעו, אבל היו הרבה יותר הרוגים. כשהירי החל כולם ברחו בבהלה וכולם נתקלו אחד בשני, אבל אני הצלחתי לראות אנשים שהיו רעולי פנים ולבשו בגדי צבא".

 

מוחמד עלי, פצוע נוסף, אמר כי 18 מבני משפחתו נרצחו במתקפת הטרור. המסגד, לדבריו, שייך לשבט מקומי ורוב מאמיניו התפללו שם. לעלי יש טענות רבות לצבא המצרי, שפתח במתקפה גדולה על קיני הטרור בחצי האי: "איפה היה הצבא? יש להם עמדה במרחק קילומטרים בודדים מהמסגד. אין תשובה לשאלה שלי לצערי".

 

עבדאללה בן ה-14 היה עם אביו במסגד בזמן שהירי החל. "כולם התחילו לברוח בבהלה", סיפר הנער המצרי. "חלקם התחבאו מאחורי קירות בטון ובמקומות מסתור כדי שהמחבלים לא ימצאו אותם. בשלב מסוים, אחד החמושים צעק לילדים לצאת מהמסגד אז רצתי החוצה ונפצעתי בכתף מרסיס. ראיתי הרבה גופות על רצפת המסגד".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תקיפה אווירית של צבא מצרים
מומלצים