שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הזמנה לשקט - לאטום אוזניים ולפתוח את הלב
  "זה מאוד חשוב שהעולם ששומע יכיר ויבין מה זה העולם של החירשים, איך באמת חירשים מתקשרים ומתמודדים בחיי היום יום". "הזמנה לשקט"- התערוכה המצליחה והמוערכת של מוזיאון הילדים הישראלי בחולון - חוגגת עשור להיווסדה עם 400,000 מבקרים ו-30 מדריכים חירשים. צפו

  "אני מדריכה ממש בדיוק כבר עשור, אני בין החלוצים פה, אני הכי ותיקה, וכל הדרכה מרגשת אותי מחדש", משתפת נורית שלום, מדריכה בתערוכה "הזמנה לשקט". "זה מאוד חשוב שהעולם ששומע יכיר ויבין מה זה העולם של החירשים, איך באמת חירשים מתקשרים ומתמודדים בחיי היום יום".

   

  הכתבה מלווה בכתוביות להנגשה לכבדי שמיעה    (צילום: ניצן דרור, עריכה: שי קנפו)

  הכתבה מלווה בכתוביות להנגשה לכבדי שמיעה    (צילום: ניצן דרור, עריכה: שי קנפו)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  קרדיט תרגום לשפת הסימנים בכתבה: דנה נריה

   

  התערוכה "הזמנה לשקט" במוזיאון הילדים הישראלי, המודרכת ע"י חירשים, חוגגת עשור להיווסדה עם 400,000 מבקרים וכ-30 מדריכים חירשים. זוהי הזמנה למסע בערוץ תקשורת חלופי של תנועות ידיים ושפת גוף, בהנחיית מדריך חירש, ששפת הסימנים היא ערוץ התקשורת העיקרי ולפעמים גם היחיד בחייו. למבקר ניתנת במה לכישורי התקשורת הלא מדוברת הטמונים בכל אחד מאתנו, כפי שהם באים לידי ביטוי בהעדר הקול, חוש השמיעה והשפה המדוברת.

   

  מדובר במסע תקשורתי בהנחיית מדריכים חירשים במסגרתו לא שומעים דבר, אך מדברים בלי סוף (צילום: גולן זינו) (צילום: גולן זינו)
  מדובר במסע תקשורתי בהנחיית מדריכים חירשים במסגרתו לא שומעים דבר, אך מדברים בלי סוף(צילום: גולן זינו)

   

  התערוכה פועלת גם בטורקיה, גרמניה, סין ויפן ועל פי נתוני "הזמנה לשקט" בעולם התערוכה בישראל שברה את שיא המבקרים העולמי. הצלחה זו הובילה לכך שהמדריכים החירשים בתערוכה הישראלית מוזמנים להכשיר צוותים האחראים על פתיחת שלוחות של התערוכה במקומות נוספים ברחבי העולם.

   

  לפעול לשינוי עמדות ולהכרת האחר

  התערוכה "הזמנה לשקט" היא נדבך בתוך המודלים הייחודיים שנוצרו במוזיאון הילדים המאפשרים באמצעות התנסות אישית להיכנס לנעליהם של העיוורים ('דיאלוג בחשיכה') ושל בני הגיל השלישי ('דיאלוג עם הזמן') ובכך לפעול לשינוי עמדות, להכרת האחר ולהבנה שמה שנחשב בעיני הסביבה

  והחברה לעתים למוגבלות הוא גם מקור של עוצמה וכוח. המשוב של המבקרים הרבים שביקרו בתערוכות אלה במהלך השנים בהן הן פועלות - מעיד על כך שאכן התערוכות מצליחות לגרום לשינוי עמדות מוחלט כלפי עיוורים, חירשים וזקנים.

   

  הילה גדעוני, אחת המבקרות בתערוכה מסכמת: "אני חושבת שזה בילוי משפחתי נהדר לימי שבת, לחגים, זה מקום מאוד מזמין, בגובה העיניים, ילדים מגיל 9 יכולים להגיע לכאן וליהנות והיחשף לעוד עולמות של שונים ואחרים מאיתנו".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים