שתף קטע נבחר

סכסוך שותפים במאפיות "אדון שיפון" בתל אביב

המייסד של המאפייה "אדון שיפון", אורן חג'ג', עזב את השותפות; שותף אחר בחנות באלנבי בתל אביב תובע את החברה בבית המשפט; הבוקר נפתח באיחור הסניף ב"שרונה מרקט". הבעלים: "העובדת איחרה והגיעה ב-12:00, זה כל הסיפור"

סכסוך שותפים במאפיית הבוטיק "אדון שיפון" בתל אביב: הקונדיטור אורן חג'ג', מייסד המותג, עזב בפתאומיות את השותפות בעסק, כך נודע הבוקר. במרץ 2015 פתח אורן חג'ג' את המאפייה באלנבי 58, ושנתיים לאחר מכן הקים את המפעל ברחוב תושיה 31 בתל אביב ואת החנות בשרונה מרקט. חג'ג' היה מוכר את תוצרתו - לחם מחמצת בעבודת יד - בשווקי אוכל ובירידים, עד שפתח את החנות ברחוב אלנבי בתל אביב, אז החל לספק לחם גם למסעדות שף מובילות בתל אביב ובאזור המרכז.

סניף "אדון שיפון" בשרונה מרקט, הבוקר (צילום: יח"צ)
סניף "אדון שיפון" בשרונה מרקט, הבוקר(צילום: יח"צ)

לפני מספר חודשים חג'ג' והשותף שלו שכרו לעבודה בחנות באלנבי בחור בשם נוי קוגמן. קוגמן הכיר לשניים את אביו, שאול קוגמן, איש עסקים ובעל רשת האופנה "קקאו". למערכת הגיע מידע כי קוגמן האב נתן לשניים סכום של 190 אלף שקלים עבור כניסתו של הבן, נוי קוגמן, כשותף לחנות באלנבי. במקביל נתן קוגמן לשניים גם צ'יק על סך 135 אלף שקלים, שניתן כהלוואה אותה היו צריכים השניים להחזיר לקוגמן תוך שלושה חודשים בשלושה צ'יקים על סך 35 אלף שקלים כל אחד.

בין שלושת השותפים התגלע סכסוך, שבמסגרתו נכנס לתמונה עו"ד אריק חכים: "הצ'יקים חזרו ובמקביל גיליתי אי סדרים בקופה עצמה, במסגרת ההתחשבנות של נוי לחברה", מסר חכים. "במסגרת אי הסדרים הגשתי בקשה לבית המשפט המחוזי לפירוק השותפות. במקביל לזה הגשתי את הצ'קים לתביעה באמצעות ההוצאה לפועל. רואה חשבון מבקר מונה על ידי בית המשפט המחוזי, שהיה אמור לבדוק את העסק ולהבין מדוע קיימים שם אי סדרים. במסגרת הדו"ח של אותו רואה חשבון נקבע ש'אדון שיפון' צריכים להחזיר לנוי קוגמן כמעט 110 אלף שקלים, ובנוסף לקבל על עצמם את כל התחייבות השותפות, לרבות חשבונות הבנק של השותפות, חובות לספקים ונותני שירותים, חובות למוסדות ורשויות מס, חברת חשמל, מיסים עירוניים וכל התחייבות אחרת החלה על השותפות, ונוי קוגמן נוקה מכל דין וחשבון בחברה".

אורן חג'ג' בסניף "אדון שיפון" באלנבי (צילום: נעה חסלוביצר) (צילום: נעה חסלוביצר)
אורן חג'ג' בסניף "אדון שיפון" באלנבי(צילום: נעה חסלוביצר)
 

ומה בנוגע לשאר העסקים של המותג?

"במקביל התנהל הקרב לתביעת ההלוואה במסגרת ההוצאה לפועל. בנקודה הזאת החליטו לפתוח את שרונה תחת חברה חדשה שנקראת 'אדון שיפון בוטיק'. אני משער שהחברה החדשה נועדה לשמש צינור מהעברת הכספים מחברת 'אדון שיפון' לחברת 'אדון שיפון בוטיק', ובכך להימנע מהתמודדות עם ההוצאה לפועל. בשלב הזה הגשתי בקשה להרמת מסך וגיליתי להוצאה לפועל כי מדובר באותה החברת בשינוי אדרת. מבחינתי הליכי הגבייה ממשיכים כרגיל".

"אדון שיפון" אלנבי בתל אביב, הבוקר (צילום: יח"צ) (צילום: יח
"אדון שיפון" אלנבי בתל אביב, הבוקר(צילום: יח"צ)
  

במסגרת החלטה שניתנה על ידי הרשמת הילה דקל צמח בתאריך 29/10/17 התקבלה המסקנה כי הסיבה להקמת "אדון שיפון בוטיק" הייתה בגלל ש"אדון שיפון בע"מ" הוגבלה בפעילותה הפיננסית בבנק, והוכח קיום של חשש ממשי כי הקמת "אדון שיפון בוטיק" נועדה להעתיק את פעילות החייבת לחברה החדשה במטרה להמשיך ולהפעיל את אותה פעילות עסקית תחת שם אחר, כשהלכה למעשה מהוות שתי החברות יישות עסקית כלכלית אחת, וכפועל יוצא מזה הצליחה "אדון שיפון בע"מ" להתחמק מתשלום חובותיה לנושים כדוגמת "קקאו סטאר בע"מ". בנסיבות האלה מצאה הרשמת כי קיימת עילה להרמת מסך בין החברות ובמסגרת הליכי הגבייה של ההוצאה לפועל הוטלו עיקולים לגביית החוב.

 

בתוך כך, החנות בשרונה מרקט הייתה סגורה במהלך כל הבוקר (יום ראשון), ונפתחה רק בשעה 12:00.

 

תגובת הבעלים: "היו בינינו לבין השותף שנכנס לאלנבי ויכוחים ובשלב זה אנחנו במשפטים. בית המשפט החזיר לנו את העסק, היו בינינו מלחמות, אבל לא משהו קיצוני. אני הגעתי להוצאה לפועל בלי עורך דין, הם באו עם עורך דין והצליחו לשחק מבחינה משפטית. אני מעדיף לסגור דברים בטוב ובשקט. נכנסנו לכל הבלאגן הזה בגלל המסעדות שאני מספק להן לחם והן לא היו מסוגלות לשלם לי. ביולי אוגוסט המסעדות לא מסוגלות לשלם ואז אנחנו נמצאים במצב לחוץ, וחוץ מזה לעבוד עם מסעדות בתל אביב זה לא יציב. המסעדות היו חלק גדול ממה שהפיל אותי. עכשיו העסק הולך לאזור הקמעונות - מעדניות וסופרים טבעוניים. בקרוב אנחנו עומדים לפתוח מפעל גדול שבו יהיו גם לחם בעבודת יד וגם לחם שנעשה בעזרת מכונות. זה הויז'ן שלנו".

הלחם של "אדון שיפון" (צילום: נעה חסלוביצר) (צילום: נעה חסלוביצר)
הלחם של "אדון שיפון"(צילום: נעה חסלוביצר)
 

מה בנוגע לשותף באלנבי שתובע אתכם?

"אם בית משפט יחליט שאני חייב לו אני אשלם לו, נחכה לפסיקה של בית משפט".

 

למה החנות בשרונה מרקט הייתה סגורה הבוקר?

"העובדת איחרה והגיעה ב-12:00, זה כל הסיפור".

 

תגובת אורן חג'ג', מייסד המותג: "אנחנו כרגע מתנהלים בהיבט משפטי מול שאול קוגמן והבן שלו, ודברים כרגע נידונים בבית המשפט. נכון לעכשיו אני לא בקו הבריאות ולא יכול להתמשיך לתפקד בעסק".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
מייסד "אדון שיפון" עזב את העסק, במקביל מתנהל סכסוך שותפים
צילום: יח"צ
מומלצים