שתף קטע נבחר

הזוכים הראשונים של "מחיר מטרה" קיבלו את המפתחות לדירות

מדובר בדיירים הראשונים המתאכלסים במסגרת התוכנית שאושרה בממשלה הקודמת, ואפשרה לזוגות צעירים ולמשפרי דיור להשתתף בהגרלות על רכישת דירות במחירים הנמוכים בכ-30% ממחירי השוק

המשפחות הראשונות שרכשו דירה במסגרת תוכנית "מחיר מטרה" קיבלו היום (א') את המפתחות לדירותיהן החדשות. מדובר בדיירים הראשונים המתאכלסים במסגרת התוכנית, בשכונת פסגות אפק בראש העין, שאושרה בממשלה הקודמת.

 

במהלך התוכנית הספיקו לצאת לדרך שני מכרזים, בראש העין ובמודיעין, אולם התוכנית הופסקה כשהממשלה הנוכחית החליטה לצאת במכרזי תוכנית מחיר למשתכן במקומה.

 

הפרויקט בראש העין (צילום: מירו מדיה) (צילום: מירו מדיה)
הפרויקט בראש העין(צילום: מירו מדיה)

 

נזכיר כי התוכנית אפשרה לזוגות צעירים ולמשפרי דיור להשתתף בהגרלות על רכישת דירות במחירים הנמוכים בכ-30% ממחירי השוק. בנוסף, היא הקצתה שיעור מסוים מהדירות בפרויקטים החדשים לזכאים, לצד דירות שנמכרו בשוק החופשי.

 

הפרויקט בראש העין של חברת פרשובסקי כולל כ-422 דירות ב- 16 מבנים. כ-253 מהדירות, שיעור של כ-60%, מיועדות לזכאי התוכנית שזכו בהגרלה. הזוכים רכשו דירות של 5 חדרים ומרפסת בשטח של 11 מ"ר, במחיר של כ-1.21 מיליון שקל, לעומת כ-1.75 מיליון שקל לדירות זהות באותו הפרויקט.

 

הקרקעות שווקו בעיר ממוקמות במזרח ראש העין, במתחם A . בסך הכל פורסמו למתחם 10 מכרזים עם 2,048 דירות, מתוכן 1,249 דירות במסגרת מחיר מטרה ובמפרט שנקבע מראש על ידי משרד הבינוי, לפי מחיר סופי של 9,400 שקל למ"ר.

 

 (צילום: מירו מדיה) (צילום: מירו מדיה)
(צילום: מירו מדיה)

מרדכי יחזקאל, אחד הזוכים בפרויקטים גר, נכון להיום, בדירת שני חדרים בבני ברק. הוא ניגש לתוכנית מחיר מטרה וזכה כמשפר דיור לרכוש דירת חמישה חדרים בפרייקט פארק שובסקי בראש העין. " אני שמח שזכיתי. קיבלנו את הדירה תוך זמן קצר של 16 חודשים. עכשיו אני גר קרוב לילדים שלי בראש העין. זה חלום לעבור לדירה כל כך גדולה. ללא תוכנית מטרה לא יכולתי לרכוש דירה כזו".

 

יניב-אור ודפי ששון מקריית אונו קיבלו הודעה על זכייתם במאי שנה שעברה: "כשאישתי קיבלה את ההודעה על הזכייה היא צעקה קריאות של שמחה בבית, לא האמנו שזכינו. היום אנחנו מתגוררים בבנייני רכבת בקריית אונו בדירת שלושה חדרים קטנה בשכירות, אז הזכייה בדירת חמישה חדרים ממש מגשימה לנו את חלום הדירה.

 

"למזלנו, גם קיבלנו ראשונים לבחור את סוג הדירה שאנחנו רוצים וגם המחיר ששילמנו על הדירה במסגרת מחיר מטרה היה נמוך בכחצי מיליון שקל, כך שהתוכנית ממש היטבה עימנו. אנחנו מאוד שמחים לקבל את הדירה כל כך מהר - הקבלן סיים את העבודות במהירות שיא של 16 חודשים. אנחנו מאוד סמכנו עליו עוד בראשית הדרך ולכן רשמנו את הילד שלנו לגן בראש העין כבר בתחילת השנה".

 

חיים קראדי, מנכ"ל פרשקובסקי, מסר כי "השיטה שאפשרה למכור 40% מהדירות לקהל הרחב הבטיחה את איכות הפרויקט ואת איכות השטחים הציבוריים, כך שהזכאים נהנים מבנייה איכותית ובמפרט עשיר. אני רואה חשיבות רבה בשילוב התמהיל לזכאים ולשוק החופשי מכיוון שהוא יוצר אינטגרציה בין השכבות השונות בציבור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מירו מדיה
הפרויקט בראש העין
צילום: מירו מדיה
מומלצים