שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שחזור היסטורי של הצבעת כ"ט בנובמבר
  סגן נשיא ארה"ב במפגן תמיכה בישראל. ביוזמת השגריר דנון ובשיתוף עם הקונגרס היהודי העולמי: עשרות שגרירים מרחבי העולם ציינו 70 שנה להחלטה שהובילה להקמת מדינת ישראל. הנואם המרכזי באירוע: סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס

  בשיתוף הקונגרס היהודי העולמי

   

  ביוזמת שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון ובשיתוף עם הקונגרס היהודי העולמי בהנהגתו של נשיא הקונגרס, רונאלד לאודר, עשרות דיפלומטים מרחבי העולם השתתפו בפתיחת חגיגות שנות ה-70 של מדינת ישראל באירוע אשר שיחזר את ההצבעה המקורית של כ"ט בנובמבר- באולם המקורי בו התרחשה.

   

  לאירוע, במעמד סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, הגיעו מאות תומכים פרו ישראלים, נציגים מעשרות ארגונים יהודיים אשר לקחו חלק בארגון האירוע, עשרות דיפלומטים מרחבי העולם ונציגים מכל 33 המדינות אשר הצביעו בעד ישראל לפני 70 שנה.

   

  עוד בנושא

  השגריר דנון: "דיאלוג עם 12 שגרירי מדינות ערביות"

   

  נשיא הקונגרס היהודי העולמי, רונאלד לאודר ציין, כי ביום זה לפני 70 שנה, 33 מדינות הכירו בזכותו של העם היהודי להקמת מדינה משלו. "מדובר בהחלטה חסרת תקדים אשר קיבצה יחדיו יהודים רבים מכל רחבי הגלות".

   

  "ביום זה לפני 70 שנה, 33 מדינות הכירו בזכותו של העם היהודי להקמת מדינה משלו". נשיא הקונגרס היהודי העולמי, רונאלד לאודר (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  "ביום זה לפני 70 שנה, 33 מדינות הכירו בזכותו של העם היהודי להקמת מדינה משלו". נשיא הקונגרס היהודי העולמי, רונאלד לאודר(צילום: יח"צ)

   

  לאודר התייחס גם למציאות הפוליטית השוררת כיום באו"ם. "בשנים האחרונות היינו עדים לצעדיהן של מדינות רבות אשר ניסו לחטוף את אותו הגוף (האו"ם),

  בעזרת מניפולציות פוליטיות, אנטי-ציוניות ואנטישמיות כאחד. עלינו לזכור כי היה זה האו"ם, הגוף המייצג את כל מדינות העולם, אשר אישש את הלגיטימיות של מדינת ישראל".

   

  מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר הוסיף כי "גם 70 שנה אחרי ההחלטה ההיסטורית, ישנם שונאי ישראל במסדרונות האו"ם. אנחנו כאן כדי לומר להם בצורה הכי פשוטה: מדינת ישראל היא מדינה קיימת, מדינה חזקה, יפה, מפותחת ותישאר כאן לדורי דורות, עם כל יהודי העולם שתומכים בה".

   

  "מדינת ישראל תישאר כאן לדורי דורות". מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר. (צילום: יחצ) (צילום: יחצ)
  "מדינת ישראל תישאר כאן לדורי דורות". מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר. (צילום: יחצ)

   

  דנון: "היום ישראל מעצמה אזורית"

  "ההצבעה בכ"ט בנובמבר היא אירוע מכונן בתולדותינו ואנו גאים לחגוג אותו יחד עם ידידינו הרבים מכל העולם", אמר שגריר ישראל לאו"ם דני דנון לקראת האירוע. דווקא מול ניסיונות הפלסטינים לערער על זכות קיומנו, אנו נציג את התמיכה הרבה שישראל זוכה לה ברחבי העולם ונחגוג שבעים שנות עצמאות ושגשוג".

   

  דנון הוסיף כי מדברים רבות על המעמד של ישראל בעולם וזאת הזדמנות מצויינת להראות לאן הגענו עד היום. "זאת הצבעה היסטורית, לפני 70 שנה העם היהודי קושש קולות כדי להשיג את הרוב הנדרש. היום אנחנו מעצמה אזורית שלה יחסים דיפלומטיים עם כ-160 מדינות".

  שגריר ישראל באו"ם, דני דנון (צילום: UN Photo/Rick Bajornas) (צילום: UN Photo/Rick Bajornas)
  שגריר ישראל באו"ם, דני דנון(צילום: UN Photo/Rick Bajornas)

   

  לדברי דנון, "לאירוע יגיעו נציגי מדינות שאז הצביעו נגד ההחלטה, כמו הודו, שהיום היא ידידה גדולה שלנו ששינתה את דפוסי ההצבעה שלה וכבר לא מצביעה אוטומטית נגד ישראל. או מצרים, שהייתה מדינת אוייב והיום אנו משתפים פעולה נגד הטרור האזורי. כך גם לגבי טורקיה ויוון". 

   

  בשיתוף הקונגרס היהודי העולמי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים