שתף קטע נבחר

למה בית החולים שניידר אוסר שימוש במכשיר המים בשבת?

הורים לילדים המאושפזים בבית החולים "שניידר" מוחים על מדבקות האוסרות שימוש במכשירים חשמליים שהודבקו במטבחי בית החולים. "זו כפייה דתית", הם מטיחים. בית החולים: "המדבקות הוסרו"

הורים לילדים המאושפזים בבית החולים "שניידר" בפתח תקווה מוחים על מדבקות שהודבקו על מתקני מים חשמליים ומכונות קפה, האוסרות על השימוש במתקנים החשמליים בשבת ובחגים.

 

במדבקות, שנושאות את הלוגו של שירותי בריאות כללית, שבית החולים הוא בבעלותה, נכתב: "חל איסור להשתמש במכשיר זה בשבתות ובחגי ישראל". במדבקה שהודבקה על מכונת הקפה שבמטבח בית החולים נכתב: "לידיעת הציבור, חל איסור להשתמש במכשיר זה בשבתות וחגי ישראל". הנהלת כללית היא שחתומה על האמור במדבקות.

 

 

אנשים שומרי חוק נשמעים להוראות. המדבקה על המכונה (צילום מסך) (צילום מסך)
אנשים שומרי חוק נשמעים להוראות. המדבקה על המכונה(צילום מסך)

  

"איסורים הלכתיים או רפואה אמיתית?"

"לרגע חשבתי שנרדמתי והתעוררתי במדינת הלכה", כותבת בפוסט בפייסבוק חברת הקופה שמוחה על האיסור, "כשיש מדבקה עם הלוגו של שירותי בריאות כללית וחתימת ההנהלה ובה כתוב שחל איסור, אנשים שומרי חוק וסדר כמוני נשמעים לאיסור".

 

כותבת הפוסט מוסיפה: "האם בית החולים שניידר, כמוסד ציבורי, ושירותי בריאות כללית באמת מתכוונים לאסור עליי ועל הורים, יהודים ולא יהודים כאחד, ששוהים במחלקת הילדים במהלך סוף השבוע עם ילדיהם החולים לשתות קפה? האם נכנסתם לעסקי איסורים הלכתיים במקום או לצד רפואה אמיתית?"

 

בפוסט, שזכה למאות שיתופים ותגובות, נטען כי האיסור המפורש במדבקות פוגע בחופש מדת ובזכויות הפרט של המבקרים בבית החולים.

 

"להורים לילדים שמאושפזים בבית החולים מגיע לשתות קפה ומים נקיים גם בשבתות ובחגים", מחה אב לילד שאושפז לאחרונה בבית החולים. "אני מתקשה להאמין שהמדבקות הללו מנעו ממישהו להשתמש במכונה, אבל הגישה שלפיה ההנהלה מחייבת את החולים והמבקרים לשמור שבת היא לא מקובלת. איש באמונתו יחיה. גם בבית חולים". 

 

 

ביה"ח: המדבקות הוסרו. בית החולים שניידר (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
ביה"ח: המדבקות הוסרו. בית החולים שניידר(צילום: צביקה טישלר)

 

מבית החולים שניידר נמסר בתגובה: "תודה על הפניית תשומת הלב. המדבקות שבתמונה הוסרו".

 

משירותי בריאות "כללית", שבית החולים בבעלותה, נמסר בתגובה: "המכשירים פתוחים ומיועדים לשימוש לכלל הציבור, כל אחד על פי העדפותיו ואורחות חייו ובכל ימות השבוע. מחובתינו ליידע את ציבור שומרי השבת על מכשירים שהם לא מנגנון שבת כדי שיחליטו אם להשתמש בהם או לאו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מסך
אסור להכין קפה בשבת?
צילום מסך
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים