שתף קטע נבחר

כנס האגודה לזכויות האזרח: "אנשי חינוך לא הגיעו כי חששו להיענש"

אחרי שהשר נפתלי בנט הודיע כי אנשי משרדו לא יגיעו לכנס בעקבות מחאת המשפחות השכולות, הוא נערך היום ללא השתתפות המשרד. כיסא ריק הושאר לנציג משרד החינוך

 

 

יממה לאחר הודעת שר החינוך נפתלי בנט על ביטול השתתפות אנשי משרד החינוך בכנס של האגודה לזכויות האזרח, הכנס התקיים היום (ד') באווירת מחאה. אנשי האגודה, שהודיעו הבוקר כי הכנס יתקיים כמתוכנן, השאירו כיסא ריק עליו נכתב "שמור לנציג משרד חינוך". בנט ביטל את יום העיון בנושא זכויות עובדים שתוכנן בשיתוף האגודה לזכויות האזרח, בעקבות מכתב ששלחו לו הורים שכולים ובו טענו כי "האגודה מגינה על מחבלים שרצחו את יקירינו".

 

את הכנס פתח רם כהן, מנהל בית הספר "תיכונט" שהדגיש את תפקידה המרכזי של האגודה לזכויות האזרח בעיצוב החברה הדמוקרטית בישראל. מנכ"לית האגודה, שרון אברהם-ויס הודתה לבאי הכנס על התמיכה באגודה וציינה כי אנשי חינוך רבים צופים בכנס שהועבר בשידור חי. לדבריה, הם העדיפו שלא להגיע כי חששו להיענש על ידי בכירי משרד החינוך.   

הכיסא שנשמר עבור נציג משרד החינוך. נשאר ריק (צילום: רמי בן ארי) (צילום: רמי בן ארי)
הכיסא שנשמר עבור נציג משרד החינוך. נשאר ריק(צילום: רמי בן ארי)

מירב חג'אג' בכנס של האגודה לזכויות האזרח, היום (צילום: רמי בן ארי) (צילום: רמי בן ארי)
מירב חג'אג' בכנס של האגודה לזכויות האזרח, היום(צילום: רמי בן ארי)
 

שר החינוך בנט. נכנע ללחץ המשפחות השכולות (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שר החינוך בנט. נכנע ללחץ המשפחות השכולות(צילום: מוטי קמחי)

אתמול נחשף ב-ynet כי 45 משפחות שכולות שיגרו מכתב לשר בנט ודרשו ממנו לבטל את השתתפות משרד החינוך בכנס של האגודה, בגלל פעילותה המשפטית לסיוע למחבלים ומשפחותיהם. במהלך הכנס אמרה מירב חג'אג', אמה של שיר חג'אג' ז"ל, שנרצחה בפיגוע דריסה בירושלים: "באתי היום להשמיע את זעקתן של המשפחות השכולות שלא נשמע באוזניהם של ארגוני הדה-לגיטימציה המגינים על מחבלים בבג"ץ. אותם ארגונים אף פעם לא הציעו לנו עזר, נפגעי הטרור האמיתיים. עזרתם למחבלים אשר רצחו את יקירינו היא יריקה בפרצופן של המשפחות".

 

בתגובה לדברי חג'אג' הזמינה אותה רובי דמלין, שאיבדה את בנה בפיגוע טרור ב-2002 בזמן ששירת במילואים, למפגש משפחות שכולות של ישראלים ופלסטינים.

 

לאחר מכן עסק הכנס כמתוכנן בזכויות העובדים בישראל מזוויות שונות. חסאן שרף, מנהל מחלקת החינוך באגודה, ציין שהכנס נערך לרגל יום זכויות האדם הבינלאומי שמתקיים ב-10.12, לציון הצהרת זכויות האדם שנכתבה בעצרת האו"ם ב-1948, בעקבות הזוועות במלחמת העולם השנייה ובשואה. שרף הדגיש שהדרך למנוע את הזוועה הבאה היא בחינוך לזכויות אדם וזה מה שהאגודה עושה.

 

מארגון 'אם תרצו' שמלווה את המשפחות השכולות נמסר: "אנו קוראים לשאר משרדי הממשלה ללכת בעקבות שר החינוך ולהוקיע מתוכם את ארגוני הדה-לגיטימציה. תם העידן שבו מדינת ישראל מממנת את עוכריה". מהאגודה לזכויות האזרח נמסר כי "באגודה מרגישים מחוזקים אחרי ההשתתפות הערה בכנס וברשתות החברתיות, וכן התמיכה הרחבה מאז אתמול מכלל הציבור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רמי בן ארי
הכיסא שנשמר לנציג משרד החינוך
צילום: רמי בן ארי
מומלצים