שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תביעה: הרופא קבע - טחורים; לחולה היה סרטן
  שורה של כשלים והתנהלות רשלנית של רופאי קופת חולים "כללית", גרמו לעיכוב משמעותי באבחון סרטן המעי הגס אצל אישה בת 45, כך טוענת האישה בתביעה שהגישה נגד קופת החולים ונגד המומחה לגסטרואנטולוגיה, שלא ביצע בה את הבדיקות הנחוצות כי "הוא לא מקבל הוראות מרופאת משפחה", וקבע כי היא סובלת מטחורים

  תושבת המרכז תובעת את קופת חולים כללית ואת הגסטרואנטולוג שטיפל בה, לאחר שלמרות שטענה במשך שנים על כאבי בטן, סירבו לשלוח אותה לבדיקת קולונוסקופיה וטענו שיש לה טחורים, אולם בגופה התגלה גידול סרטני ממאיר במעי הגס.

   

  התובעת (45), נשואה ואם לארבעה, הגיעה לפני כחמש שנים לרופאת המשפחה עם תלונות על טחורים. בבדיקה שנעשתה לה נמצאו שלושה טחורים וניתן לה טיפול בנרות ומשחה. לפני כשנה וחצי פנתה התובעת לרופא משפחה נוסף כשהיא מתלוננת על כאבים בבטן התחתונה במשך יותר מחודשיים. הרופא הפנה את האישה לבדיקה רקטוסקופיה – בדיקה באמצעות מכשיר המאפשר הסתכלות על הדפנות הפנימיות של הרקטום.

   

  למרות שהתלוננה על כאבי בטן במשך שנים, הסרטן אובחן באיחור (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  למרות שהתלוננה על כאבי בטן במשך שנים, הסרטן אובחן באיחור(צילום: shutterstock)
   

  בהמלצות הרופא פנתה האישה לכירורג והתלוננה על דימום מפי הטבעת ועל כאבי בטן, אולם הכירורג התעלם לכאורה מתלונותיה של האישה, ולאחר בדיקה קצרה איבחן שהיא סובלת מטחורים. על פי כתב התביעה הכירורג סירב לבצע את בדיקת הרקטוסקופיה וכשהאישה שאלה אותו מדוע הוא לא מבצע את אותה הבדיקה – הוא השיב כי הוא איננו מתכוון לבצע את הבדיקה ושהוא לא מקבל הנחיות מרופא משפחה אילו בדיקות לבצע. בנוסף, טוענת האישה, כי אותו כירורג נסך בה תחושת ביטחון והסביר לה שאין מקום לדאגה ושהיא לא צריכה לבצע בדיקות נוספות.

   

  עוד כתבות:

  אף רופא לא טרח לעיין ב-CT והגידול תפח ל-8 ק"ג

  תביעה: אמרו למטופלת שיש לה אסתמה - בהריון התברר שזה סרטן

  תביעה: "הרופא פספס את המומים בתינוק שלנו"

   

  לאחר כשנה שבה המשיכה לסבול מכאבי בטן ודימומים, פנתה האישה שוב לרופאת המשפחה שלה והתלוננה על כאבי בטן נוראיים וחשש לאכול בגלל שכל ארוחה מלווה בכאב לאחריה. האישה טענה שהיא חשה עייפה, לא בריאה, וכי השילה 9 קילוגרם ממשקל גופה בתוך מספר חודשים.

   

  בתביעה נטען כי למרות שלפי מצבה הרפואי הייתה אמורה האישה לעבור בדיקות קולונוסקופיה וסי-טי של הבטן והאגן באופן בהול, רופאת המשפחה הפנתה אותה לבדיקות מעבדה ואולטרסאונד של הבטן העליונה בלבד.

   

  כששבה התובעת לרופאת המשפחה עם תוצאות תקינות בבדיקת האולטרסאונד למעט אבנים קטנות בכיס המרה, הפנתה אותה הרופאה לבדיקת גסטרואנטולוג לצורך ביצוע בדיקת פאנאגדוסקופיה – בדיקה המשלבת גסטרוסקופיה (בדיקה למערכת העיכול העליונה) וגם קולונוסקופיה – (בדיקה למערכת העיכול התחתונה).

   

  הרופא התעלם מההפניה המפורשת של רופאת המשפחה

  התובעת פנתה, באמצעות ביטוח כללית מושלם, למומחה לגסטרואנטולוגיה לצורך ביצוע בדיקת הפאנאנדוסקופיה. הרופא – כך טוענת האישה - וזאת בניגוד להמלצה – ביצע בדיקה של מערכת העיכול העליונה בלבד. בסיכום בדיקתו רשם כי הוושט, הקיבה והתריסריון תקינים, ללא סימנים של מחלת צליאק. התובעת טוענת שהרופא התעלם הן מהפנייתה המפורשת של רופאת המשפחה והן מתלונותיה הקשות על כאבים, ולא ביצע גם את גם קולונוסקופיה.

   

  למה הרופא התעלם מההפניה לבדיקה? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  למה הרופא התעלם מההפניה לבדיקה?(צילום: shutterstock)

  האישה המיואשת שבה לרופאת המשפחה, שהפנתה אותה שוב לביצוע בדיקת קולונוסקופיה, אולם כששבה לגסטרואנטולוג, הוא החליט גם הפעם לבצע בדיקה של מערכת העיכול העליונה בלבד, ולא ביצע בדיקת קולונוסקופיה. בנוסף, לקח הגסטרואנטולוג ביופסיה מהקיבה, שבה נמצאה דלקת קלה.

   

  האישה שבה לרופאת המשפחה ואחרי חודש וחצי הופנתה שוב לביצוע בדיקת קולונוסקופיה, הפעם על ידי רופא אחר. בבדיקה נמצא גוש היקפי במעי הגס, במרחק 15 ס"מ מפי הטבעת. הגוש חסם כמעט לחלוטין את חלל המעי ולא איפשר מעבר דרכו. בבדיקה נלקחו ביופסיות, שהעלו כי מדובר בגידול ממאיר של המעי הגס.

   

  לאור האיחור הרב באבחון ובגילוי הגידול, נאלצה האישה לבצע ניתוח רחב היקף באופן דחוף, להתחיל טיפול כימותרפי, טיפול הקרנתי ובדיקות מעקב מרובות. מסע הכאב והסבל של התובעת לא תם ועד היום היא נאלצת להתמודד עם טיפולים ארוכים וקשים.

   

  בימים האחרונים הגישה באמצעות עורכי הדין ענת מולסון וטל נבו תביעה לבית המשפט המחוזי בלוד בגובה שניים וחצי מיליון שקלים נגד קופת חולים כללית והגסטרואנטולוג שסירב לבצע פעמיים את בדיקת הקולונוסקופיה.

   

  "למרבה הצער, תוך התעלמות מתלונותיה ומהממצאים שנמצאו בבדיקות, לא נשלחה התובעת לבירור מקיף במשך כשנה וחצי", אומרים עורכי הדין מולסון ונבו, "רק ביוני 2015 התגלה אצלה תהליך ממאיר במעי הגס, בשלב מאוחר, שהותיר לה סיכויי החלמה נמוכים ביותר ובנוסף, גרם לה גם לנזקים פיזיים ונפשיים".

   

  משירותי בריאות כללית נמסר: "כתב התביעה טרם הגיע לידינו. עם הגיעו, ייבדק ויטופל על ידי היועצים המשפטיים שלנו. תגובה תימסר, כמקובל, בין כתלי בית המשפט"

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  "הרופא התעלם מהתלונות של המטופלת"
  צילום: shutterstock
  עורכת הדין ענת מולסון
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים