שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  חברי הקואליציה לא תמכו, והדיון על תקציב 2017 פוצץ
  יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני קטע את הדיון לאחר שחברים מהקואליציה הודיעו שלא יתמכו בהעברות התקציביות. לפני הפיצוץ, הוועדה הספיקה לאשר שתי בקשות ל-250 מיליון שקל לחברת דירה להשכיר, למימון בינוי ורכש מיטות במעונות סטודנטים

  הדיון התקציבי על חלוקה מחדש של 7.5 מיליארד שקל בשינויים של סעיפי תקציב 2017 התפוצץ היום (ב') בוועדת הכספים. יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני (יהדות התורה) קטע את הדיון, כשחברים מהקואליציה הודיעו שלא יתמכו בהעברות התקציביות.

   

  רכז הקואליציה ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) רמז על מחלוקת פוליטיות בתוך הקואליציה, וח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) התנגד בגלל דחיית דרישתו להגדיל

  את התקציבים לעולים חדשים. לפני הפיצוץ, הוועדה הספיקה לאשר שתי בקשות ל-250 מיליון שקל לחברת דירה להשכיר, למימון בינוי ורכש מיטות במעונות סטודנטים.

   

  בקשתו של יו"ר החברה אביגדור יצחקי אמנם אושרה פה אחד בראשית הישיבה, אבל בוויכוח פוליטי שפרץ בהצבעה השנייה על תגבור תקציב הרכבת, בתוספת של 558 מיליון שקל, ביקשו זוהר ופורר הצבעה חוזרת כדי למנוע אישור סופי של שתי ההקצבות.

   

  בתגובה קיצרו נציגי האופוזיציה את "ירח הדבש" הזעיר, והודיעו על התנגדותם לשינויים. לאחר מכן ח"כ גפני נאלץ להפסיק את הישיבה נוכח אובדן הרוב לקואליציה, וכך לא דנו בבקשות לכמיליארד שקל למשרד השיכון, 313 מיליון שקל למוסדות להשכלה גבוהה, 61 מיליון שקל למתאם הפעולות בשטחים, 85 מיליון שקל למשרד הפנים, ו-28 מיליון שקל למשרד החינוך.

   

  במהלך סערת הוויכוח אמרה ח"כ רחל עזריה (כולנו) לח"כ זוהר: "אתה עוצר את השלמת פרויקט הרכבת הקלה לירושלים ומכשיל את חיזוק הבירה. אנחנו נגלה בעיקר לחברי הליכוד בירושלים, מי מונע את השלמת הרכבת הקלה". זוהר: "את עוזרת שר האוצר, אבל אנחנו לא נהיה חותמת גומי שלו".

   

  היו"ר גפני לזוהר: "אנחנו לא חותמת גומי ומעולם לא היינו חותמת גומי של אף אחד. יש פה דברים שעוצרים את המדינה בלי שום אינטרס אישי". ח"כ רועי פולקמן (כולנו) לפורר: "מה שאתכם מעניין זה לא העולים, אלא עוד כספים לביטחון שהשר משלכם לחץ לקבל בעצירת העברות תקציב לתחומים אחרים".

   

  מתוך השינויים המתוכננים בתקציב בסך 7.5 מיליארד שקל, ישנם 5 מיליארד עודפים מתקציבים שלא נוצלו. הוועדה הסתפקה רק באישור העברת התוספת למשרד התחבורה עבור רכש קרונות ממונעים לרכבת הקלה. נכון להיום, לא ידוע בוועדה מתי יגיע תורו של הדיון הנוסף על קיצוצי רוחב במשרדים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים