שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פינוי צריפין: 3,000 דירות נוספות לבאר יעקב

  ועדות התכנון אישרו למתן תוקף תוכנית נוספת בשטח המחנה, הכוללת כ-3,000 יחידות דיור, כ-11 אלף מ"ר שטחי מסחר וכ-140 אלף מ"ר שטחי ציבור. בכך הושלם אישורן של כ-18,000 יחידות הדיור המתוכננות בצריפין

  הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז, אישרה אתמול (א') את תוכנית מתחם 3 בשטח מחנה צריפין המיועד לפינוי כחלק ממעבר מחנות צה"ל לנגב. מדובר בתוכנית מפורטת למתחם אחד מתוך שמונה מתחמי תכנון המצויים בשטח המחנה, שעתיד להסתפח למועצה המקומית באר יעקב.

   

  בסיס ההדרכה הגדול ביותר בצריפין פונה: צפו בסרטון מהאוויר

  החל פינוי מחנה צריפין לעיר הבה"דים

   

  בצריפין מתוכננות בסך הכל כ-18 אלף יחידות דיור, מתוכן כ-10 אלף בבאר יעקב והשאר בראשון לציון. למעשה, מתחם 3 הוא מתחם המגורים האחרון שאושר למתן תוקף בצריפין ובכך אושרו כל יחידות הדיור המתוכננות לאזור. כיום נותר לאישור רק מתחם 7, בתחומה של ראשון לציון, שטרם הוגש לוועדות התכנון ושתוכנן כמתחם תעסוקה. עם זאת ייתכן שיתווספו לו כ-1,200 יחידות דיור.

   

  תוכנית מתחם 3 כוללת הקמת מבני מגורים בני 7 קומות ומבני מגורים גבוהים יותר, בני כ-19 קומות, עם כ-3,000 יחידות דיור בסך הכל. 250 יחידות דיור יוקצו עבור דיור מוגן. בנוסף יוקמו כ-11 אלף מ"ר עבור שטחי מסחר וכ-140 אלף מ"ר שטחים עבור מבני ציבור בהם גני ילדים, בתי ספר תיכון ומתנ"ס.

   

   

  הדמייה של מתחם 3 בצריפין (קרדיט: קורין אדריכלים ) (קרדיט: קורין אדריכלים )
  הדמייה של מתחם 3 בצריפין(קרדיט: קורין אדריכלים )

   

  במסגרת התוכניות יוקמו גם שני פארקים - פארק ציבורי על שטח של 225 דונם וכן פארק המיועד לספורט ונופש על שטח של 38 דונם הכולל בין היתר אולם ספורט, בריכת שחייה, מגרשי ספורט, מתקני אתלטיקה קלה ועוד. בנוסף, את התוכנית חוצה רשת של שבילי אופניים, וכל החניות שיוקמו במתחם יהיו תת-קרקעיות. התוכנית גם כוללת שימור מספר רב של עצים הקיימים בשטח המחנה המתפנה.

   

  התוכנית הינה ביוזמת רשות מקרקעי ישראל ונערכה על ידי משרד קורין אדריכלים. מהוועדה נמסר כי התוכנית כללה בדיקה סביבתית, שאושרה על ידי נציגי המשרד להגנת הסביבה. יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז, שירה ברנד, מסרה כי "התוכנית נותנת מענה לכלל הצרכים של התושב במתחם, ושמה את האדם במרכז - כולל מוסדות חינוך, פארקים רחבים, נופש וספורט שישרתו את תושבי באר יעקב והאזור".

   

  מבחינת הפינוי בפועל של מתחם צריפין - בסוף חודש יולי האחרון הודיע משרד הביטחון על השלמת פינוי בה"ד 20, בסיס ההדרכה למקצועות טכנולוגיים בחיל החימוש בצה"ל, המתפרס על פני כ-370 דונמים. בנוסף לבה"ד 20, עד היום פונו 427 דונם במחנה, בתוכם מחנות בה"ד 6, בה"ד 10 ומחנה עזרי אימון, וכן החל פינוי שלב ג' במחנה, הכולל 130 דונמים.

   

  פינוי בה"ד 20 בצריפין במבט מהאוויר - צפו:

  פינוי בה"ד 20 בצריפין - מבט מאוויר

  פינוי בה"ד 20 בצריפין - מבט מאוויר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  138 דירות חדשות בקריית מוצקין

  חברת קרדן נדל"ן חתמה אתמול על הסכם מול בעלי קרקע פרטיים לרכישת הזכויות על הבעלות במגרש בשטח של כ-6.3 דונם בקריית מוצקין, בתמורה לכ-48 מיליון שקל. בכוונת החברה להקים 138 יחידות דיור על הקרקע, הממוקמת בשכונת נווה גנים, בהיקף השקעה הנאמד בכ-170 מיליון שקל. בחברה מעריכים כי היקף המכירות הצפוי הינו כ-190 מיליון שקל.

   

  פרויקט המגורים יכלול 2 בניינים בני 15 קומות, ומצטרף לשתי עתודות קרקע נוספות שמחזיקה החברה לבניית 168 יחידות דיור בשכונת משכנות האומנים הסמוכה, הנמצאות בשלבי פיתוח. קרדן נדל"ן שילמה לבעלי הקרקע סך של כ-10 מיליון שקל ואת היתרה תשלים בתוך 120 ימים מיום חתימת ההסכם.

   

  גבעתיים: פרויקט מסחר, משרדים ומגורים

  חברת צמח המרמן, ביחד עם אורוקום אסטרטגיות בבעלות אורן ואבי חלפון, הודיעה אתמול כי חתמה על הסכם לרכישת אחזקותיה של חברת מצלאוי בקבוצת ״אבן השהם״, המחזיקה בזכויות במתחם כורזין בגבעתיים, בתמורה ל-83.5 מיליון שקל.

   

  החברות מתכוונות להקים במתחם פרויקט במתכונת ״עירוב שימושים״, בהתאם לתב״ע החדשה הקיימת במתחם, המאפשרת הקמת פרויקט הכולל 2 קומות מסחר, כ-26 קומות משרדים, כ-5 קומות מגורים וחניון ציבורי ופרטי הכולל 500 חניות, ומבנה ציבור בשטח של 2,000 מ״ר. שטח המתחם לפני הפקעה הוא 8.1 דונם.

   

  על פי ההסכם, החברות ישלמו למצלאוי סך של 37.7 מיליון שקל, בתוספת מע״מ ותשלום נוסף של 9.5 מיליון שקל כפירעון הלוואת בעלים שהועמדה לאבן השהם מטעם מצלאוי. בנוסף לכך, התחייבו הרוכשות ליטול על עצמן הלוואה שנטלה אבן השהם מהבנק בסך של 36.3 מיליון שקל – כך ששווי העסקה הכולל מסתכם ב-83.5 מיליון שקל, בתוספת מע״מ בגין רכיב התמורה במזומן.

   

  היקף ההשקעה בהקמת הפרויקט מוערך ב-550 מיליון שקל. צמח המרמן ציינה כי לצורך הקמת הפרויקט היא מתכוונת ביחד עם שותפתה לפנות לבנק מלווה לצורך מימון ההקמה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים