שתף קטע נבחר

בניגוד להבטחות: מפקחי הבטיחות בבניין לא קיבלו תוספת לשכר

למרות הבטחותיו של שר העבודה והרווחה חיים כץ, מפקחי הבטיחות בענף הבנייה לא קיבלו בחודש דצמבר תוספת של 3,500 שקל ברוטו לשכרם. הפורום למניעת תאונות עבודה: "ההודעה יצאה באותו היום שבו הועברה מפקחת העבודה הראשית מתפקידה, כנראה כדי למנוע ביקורת ציבורית"

הבטחות לחוד ומעשים לחוד: שר העבודה והרווחה חיים כץ הודיע בחודש שעבר כי סיכם עם הממונה על השכר במשרד האוצר, ערן יעקב, ונציבות שירות המדינה כי שכר מפקחי הבטיחות בענף הבנייה יעלה ב-3,500 שקל ברוטו החל מה-1 בדצמבר 2017. אבל מפקחים שביקשו לקבל את התוספת גילו, שאין להם אף חוזה שהם יכולים לחתום עליו ולמעשה, הם נותרו עם הבטחות ותו לא.

 

לפי הודעת השר, שנמסרה בהמשך לפגישה שקיים עם מפקחי מינהל הבטיחות באותו היום, בסיס השכר של מפקח ינוע בטווח של 17,985-10,347 שקל בחודש. על מנת לקבל את התוספת, המפקחים נדרשו לעבור לחוזים אישיים, שנקראים חוזה מומחה. אולם מפקח עבודה עימו שוחחנו אמר כי מפקחים שרצו לחתום על מנת לקבל את התוספת גילו - שאין להם על מה לחתום. "אף אחד לא חתם על שום חוזה. מלבד ההצהרות, לא יצא אף מסמך כתוב בנושא", אמר ל-ynet.

 

לצד זאת, לא כל העובדים רוצים לחתום על החוזה שמאלץ אותם לוותר על הקביעות ופוגע בזכויותיהם כעובדי מדינה. בנטו, מדובר בתוספת של כ-2,000 שקל לשכר, כאשר במגזר הפרטי הם יכולים להרוויח יותר.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

מייסד הפורום למניעת תאונות עבודה וממובילי המאבק בתאונות עבודה, ראובן בן שמעון, מסר בתגובה כי "לצערי הודעת משרד העבודה לפיה שכר המפקחים יעלה ב-3,500 שקל ב-1 בדצמבר 2017 הייתה לא נכונה בלשון המעטה.

 

"בנוסף, היא נמסרה בדיוק באותו יום שבו יצאה הודעה לגבי העברתה של גב' ורדה אדוארדס מתפקידה כמפקחת עבודה ראשית - הכל כנראה לשם מניעת ביקורת ציבורית בנוגע להתנהלות השר בעניין.

 

"הלוואי ושר העבודה מר חיים כץ היה משקיע אותם מאמצים לשם מתן פתרונות למגפת תאונות הבניין, בדומה למאמצי לשכתו בהודעות לתקשורת שאינן מדויקות, בלשון המעטה".

 

לדבריו, "באותה הודעה 'שכחו' לציין כי למעשה התנאי להעלאת השכר הוא חתימה על חוזים אישיים (שכר מומחים) והוצאתם של המפקחים מהגנת ההסכם הקיבוצי בשירות המדינה. ישנה בכך פגיעה בביטחון התעסוקתי שלהם והפיכתם לתלויים במצב רוחו של שר כזה או אחר שיכול לעשות בהם כרצונו".

 

ממשרד העבודה והרווחה נמסר בתגובה: "ההסכם על העלאת שכר המפקחים נחתם עם נציבות שירות המדינה ועם הממונה על השכר במשרד האוצר".

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "הממונה על השכר ונציבות שירות המדינה אישרו להנהלת משרד הרווחה את הסיכום לגבי שיפור רמות השכר של מפקחי הבנייה. הנושא מקודם בהתאם לסיכום".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תאונת עבודה (תמונת ארכיון)
מומלצים