שתף קטע נבחר

זהו הבכיר בעיריית ת"א שנחקר בפרשת השחיתות

המשנה של חולדאי, ארנון גלעדי, נחקר בלהב 433 ונשלח למעצר בית בהסכמה. על פי החשד, ביטן ביקש ממנו לטפל בבעיות של גורמים שונים בתל אביב, וייתכן שביטן גבה על כך כסף. גלעדי מכחיש שידע ואמר: "אני עוזר לאנשים בלי שום קשר"

 

ח"כ דוד ביטן וארנון גלעדי. חברים טובים מהפעילות בליכוד (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
ח"כ דוד ביטן וארנון גלעדי. חברים טובים מהפעילות בליכוד(צילום: אלכס קולומויסקי)

ארנון גלעדי הוא הבכיר בעיריית תל אביב שעוכב אתמול (יום ב') לחקירה בפרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון, שבמרכזה עומד יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן. גלעדי, המשמש משנה לראש העירייה רון חולדאי, נחקר במשך כמה שעות במשרדי יחידת להב 433 בחשד למרמה והפרת אמונים. הוא שוחרר לאחר מכן למעצר בית בהסכמה של שלושה ימים.

 

ביטן וגלעדי נחשבים חברים טובים כבר שנים, בין היתר על רקע פעילותם במרכז הליכוד, והם מרבים להיפגש ולבלות יחדיו באירועים חברתיים הקשורים למפלגה.

 

על פי החשד, ביטן ביקש מגלעדי לטפל בבעיות של כמה אנשים מול עיריית תל אביב, והחוקרים בודקים אם הוא גבה מהם כסף מאוחר יותר. גלעדי אישר בחקירה שהפנה את אותם גורמים לאנשי המקצוע של העירייה, כמצופה ממנו כמי שמסייע לציבור, אבל הכחיש שידע שביטן קיבל על כך כסף. "אני עוזר לאנשים בלי שום קשר. זה תפקידי הציבורי", אמר להם.

"מעולם לא הסתרתי את ידידותי רבת השנים עם ח"כ דוד ביטן", מסר היום גלעדי. "בחרתי בשליחות ציבורית בעיר תל אביב-יפו ובליכוד כמשימת חיי ותמיד ביצעתי את עבודת הציבור באהבה וביושרה, וכך אמשיך לעשות גם בשנים הבאות".

 

סנגורו של גלעדי, עו"ד אריה שרעבי: "לא דבק רבב בהתנהגותו של ארנון בכל מערכת יחסיו עם ביטן. אין לו קשר לכל חשד אחר. הוא מסר גרסה מפורטת במשטרה, ועובדה שהמשטרה התרשמה כי גרסתו מהימנה ונכונה ולכן היא שחררה אותו".

 

גלעדי הוא יו"ר סיעת הליכוד בתל אביב ומכהן במועצת העיר יותר משני עשורים. מאז 2008 הוא מכהן כיו"ר איגודן לתשתיות ואיכות הסביבה ואחראי על המכון לטיהור השפכים מגוש דן (השפד"ן). כחלק מחברותו במועצת העיר מקדם גלעדי פרויקטים להתחדשות עירונית. הוא החל פרויקטים שונים של שיקום, בין השאר בשכונת התקווה, ושל שדרוג אזורים בדרום העיר. 

 

בשנים האחרונות הוא פעיל במאבק תושבי שכונות דרום העיר להוצאת המסתננים ומבקשי המקלט מהאזור ונגד רעש המטוסים הנוחתים בנתב"ג.

מימין: ביטן, גלעדי ונתניהו בסיור בדרום תל אביב ()
מימין: ביטן, גלעדי ונתניהו בסיור בדרום תל אביב

 

 
ליבת הפרשה שהתפוצצה ביום ראשון עם תחילת גל המעצרים, מסתעפת לתת-פרשות הקשורות במתן שוחד, כיסוי חובות בשוק האפור וקשרים פסולים בין נבחרי ציבור, אנשי עסקים ועבריינים. סוגיית עיריית תל אביב היא רק אחת מהן.

 

בעבר היה ח"כ ביטן שרוי בחובות כספיים גדולים, ולפי החשד הוא עזר לקדם מכירת קרקעות לאיש עסקים ב"מתחם האלף" בראשון לציון, מתחם בנייה ענק שאמור לשנות את פניה של העיר. החשד הוא שאיש העסקים היה מעין איש קש שייצג את העבריין חוסאם ג'ארושי, שעל פי החשד נתן שוחד לביטן.

 

הבוקר הותר לפרסם שאשתו של ביטן, חגית, נחקרה ביומיים האחרונים במשרדי להב 433 ונשלחה למעצר בית בבית אחותה עד ליום חמישי. נאסר עליה לשוחח עם בעלה מחשש לתיאום גרסאות. חוקרי המשטרה הציגו לחגית ביטן תדפיסי חשבון מהתקופה שבה על פי החשד פעל בעלה לכיסוי חובותיו לשוק האפור, שהוערכו במיליונים. בתדפיסים הופיעו הפקדות של כ-2 מיליון שקלים שהופיעו בתאריכים שונים לפני כשבע-שמונה שנים. ביטן הכחישה את ההאשמות שהטיחו בה החוקרים.

 

מעורב נוסף בפרשה הוא ראש העיר דב צור, ומעצרו הוארך עד מחר. צור חשוד בפרשת אולמי LAGO, ונטען כי אפשר מכירת קרקע ליזם שהוא מקורב אליו. החוקרים חושדים כי הקרקע שעליה נבנה האולם נקנתה במחיר זול יותר, וצור, שלא השתתף בישיבות בשל ניגוד עניינים, תמך מאחורי הקלעים במכירת הקרקע ליזם שהוא חברו של ראש העיר.

 

בכיר נוסף שנעצר הוא המשנה לראש העיר, אייל מושיוב מסיעתו של צור במועצת העיר. הוא חשוד בקבלת שוחד ומרמה והפרת אמונים, ובית המשפט האריך את מעצרו גם כן עד ליום חמישי. השופט אמר על החשוד, שמיוצג על ידי עורך הדין שרון קינן, כי יש חשש לשיבוש חקירה וכי ניתן להצביע על פעולה שעשה מושייב שמטרתה על פי החשד היא להסתיר את מעשיו.

 

הבוקר הותר לפרסום שגם יזם הנדל"ן משה יוסף מעורב בפרשה, והוא חשוד במתן שוחד לאישי ציבור. יש לו קשר משפחתי לחשודה אחרת בפרשה, המקורבת לביטן.

 

בהכנת הידיעה השתתף איתי בלומנטל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ דוד ביטן וארנון גלעדי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים