שתף קטע נבחר

כדורגל בשבת? המדינה תבקש ארכה מבג"ץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר העבודה והרווחה חיים כץ דנו בעניין. מסתמן כי המדינה תבקש מבג"ץ דחייה של חודשיים וחצי בסוגיה הטעונה

מסתמן כי המדינה תבקש מבג"ץ דחייה של חודשיים וחצי בסוגיית אישור משחקי הכדורגל בשבת. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר העבודה והרווחה חיים כץ דנו היום (שלישי) בעניין. בפגישה נכחו גם גורמים מקצועיים ונבחנו כל ההשלכות של החתימה ברמה הכללית.

 

כזכור, בדיון שנערך לפני כחודשיים בבג"ץ העבירו שלושת השופטים הדנים בתיק ביקורת חריפה נגד המדינה בטענה שהיא גוררת רגליים בכל הקשור למסירת עמדתה ומנסה למשוך זמן.

 

דן עם השר כץ בסוגיה. ראש הממשלה נתניהו (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
דן עם השר כץ בסוגיה. ראש הממשלה נתניהו(צילום: חיים צח, לע"מ)

 

הכרעת בג"ץ הצפויה היא באשר לעתירה של התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית נגד הממשלה והיועץ המשפטי על אי אכיפת חוק שעות עבודה ומנוחה וקיום משחקי הכדורגל בשבת בניגוד לחוק.

 

יו"ר "יש עתיד", יאיר לפיד, התייחס לעניין כשצייץ בטוויטר: "אם נתניהו לא יחתום על היתר שמאפשר משחקי כדורגל בשבת זו כניעה מחפירה לחרדים על חשבון אנשים שצריכים ללכת לעבודה בימי חול והחיילים שזו ההזדמנות היחידה שלהם לראות כדורגל".

 

גם ח"כ יואל רזבוזוב מ"יש עתיד" תקף את הסחבת בנושא, ואת הכניעה, לטענתו, של ראש ממשלת ישראל למפלגות החרדיות: "אם ראש הממשלה נתניהו חושב שהוא יוכל להתחנף למפלגות החרדיות ולשמור על שקט קואליציוני על חשבון הכדורגל הישראלי - הוא טועה. לאחר שהוועדה המקצועית קבעה כי המדינה צריכה להתיר את קיום הכדורגל בשבת, אחרת קיימת סכנה לכלל הספורט במדינה, יש להתיר את קיום משחקי הכדורגל המקצועני בשבתות. אין בכלל אפשרות אחרת. כל עיכוב רק משאיר את הספורטאים, המאמנים, ושאר העובדים בענף הכדורגל כמפירי חוק. בספורט אין מקום להתערבות דתית או פוליטית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
איתי שכטר
צילום: אורן אהרוני
מומלצים