שתף קטע נבחר

החשד לשחיתות בראשל"צ: עוד ראש רשות מקומית נחקר

נמשך מצעד הנחקרים ליחידת להב 433: אחרי מעצרו של ראש העיר ראשון לציון דב צור, נחקר בפרשה גם ראש רשות מקומית אחרת. במקביל נמשכת חקירתו השנייה של ח"כ דוד ביטן

פרשת החשד לשחיתות בראשון לציון ממשיכה להסתעף: ראש רשות מקומית נחקר משעות הצהריים (יום ד') באזהרה במשרדי יחידת להב 433 בלוד בחשד למעורבות בפרשה. בכך מצטרפת חקירת ראש הרשות המקומית לבכירים נוספים בשלטון המקומי שכבר נחקרו בפרשה 1803: ראש העיר ראשון לציון דב צור, סגנו יוסי חממי, המשנה לראש העיר אייל מושיוב וכן סגן ראש העיר תל אביב-יפו ארנון גלעדי.

 

במקביל נמשכת מ-9:00 בבוקר חקירתו השנייה של ח"כ דוד ביטן ביחידה להב 433. ביטן חשוד בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, ובין היתר נטען כי קיבל שוחד בתמורה לקידום אינטרסים של אחרים, בהם בן למשפחת הפשע ג'רושי, בתמורה לכיסוי חובותיו.

 

עם צאתו מביתו התייחס ביטן לעתירה שהגיש בבקשה להתיר לו להתראיין ומתח ביקורת על ההדלפות: "זה דבר מקובל שנחקר לא יכול להתראיין בזמן החקירה, אבל שלא ידליפו. הגשנו בקשה לבית משפט, ושם תהיה התייחסות לעניין הזה. אני מקבל תמיכה טובה מחבריי בליכוד. כשיהיה לי מה להגיד אני אגיד".

 

עורך דינו אפרים דמרי אמר הבוקר: "אני יכול רק לומר שהוא חש הקלה גדולה מאוד להגיע לחקירה. הוא רוצה לפזר את כל העננה שמרחפת מעל ראשו ואת חרושת השמועות. הוא ימסור גרסה מסודרת לחוקרים שלו, יענה על כל השאלות ואם יזומן הוא שוב יגיע. אני יכול לומר בוודאות שגרסתו הגיונית מאוד ותשובותיו הגיוניות ומניחות את הדעת לשאלות - גם של החוקרים וגם של התקשורת. הגשנו בקשה לבית המשפט לאפשר לביטן להגיב לכל ההדלפות ולכל חרושת השמועות".

 

חקירת בעלי הכח עמידר רמת גן 

אחרי שהמשטרה פשטה על משרדי קבוצת הכדורגל הכח עמידר רמת גן באצטדיון וינטר בעיר, הבוקר הותר לפרסום כי גל יוסף, בעלי המועדון, נחקר במסגרת פרשת השחיתות שבה חשוד כאמור ח"כ ביטן. יוסף נחקר שלשום במשך כמה שעות על הקשר בינו לבין ביטן, לאור צ'קים שמסר חבר הכנסת ליוסף לפני כעשור בעת שהסתבך עם השוק האפור. בסיום החקירה שוחרר יוסף בערבות כספית.

 

עורכי הדין דורון נוי ותמיר סננס ממשרד נוי-סננס-שפרלינג-חצרוני, המייצגים את יוסף, מסרו: "חקירתו התמקדה בקשריו לח"כ ביטן לפני כעשור. אין בסיס לחשד כי התבצעה עבירה פלילית כלשהי, ונראה שבכך גם השתכנעה היחידה החוקרת אשר החליטה לשחררו מייד בסיום חקירתו ללא כל תנאי מגביל על חירותו". הבוקר יובאו להארכת מעצר שנייה שני חשודים בפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
מצעד הנחקרים נמשך (ארכיון)
צילום: עידו ארז
מומלצים