שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  נסגר תיק החקירה נגד עו"ד סימה לוי שלום בפרשת נתיבי ישראל ופיטוריה בוטלו
  לוי שלום, שימשה כמ"מ היועץ המשפטי של נתיבי ישראל, נחקרה בפרשת השחיתות בחברה, ופוטרה מתפקידה. ביה"ד הארצי לעבודה קיבל את הסכמת הצדדים לביטול הפיטורים

  התיק נסגר והפיטורים בוטלו: הפרקליטות סגרה את תיק החקירה נגד עו"ד סימה לוי שלום, ובית הדין הארצי לעבודה אישר את הסכמת הצדדים לביטול הפיטורים. הערכה היא כי כעת תוכל לשוב לעבודתה בלשכה המשפטית בחברת נתיבי ישראל.

   

  עו"ד לוי שלום, ששימשה כמ"מ היועץ המשפטי של חברת נתיבי ישראל, נחקרה במסגרת פרשת השחיתות בחברה בנובמבר 2015. כבר בתחילת חקירתה סירב ביהמ"ש להיענות לבקשת המשטרה לעצור אותה והיא שוחררה למעצר בית.

   

  באוגוסט 2016 המליצה המשטרה להעמיד לדין כ-40 מן המעורבים בפרשה, אך עו"ד לוי שלום לא הייתה ביניהם.

   

  לפי כחודש הודיעה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המשטרה ל-30 חשודים ול-13 חברות כי נשקלת העמדתם לדין, בכפוף לשימוע. כאמור, הפרקליטות החליטה על סגירת תיק החקירה נגד עו"ד לוי שלום.

   

  עו"ד לוי שלום כפרה לאורך כל הדרך בהאשמות שהועלו נגדה, ובמקביל ניהלה הליך משפטי נגד חברת נתיבי ישראל בטענה כי פיטוריה נעשו שלא כחוק, תוך פגיעה קשה בחזקת החפות. כאמור, בית הדין הארצי קיבל את הסכמת הצדדים לביטול הפיטורים.

   

  עו"ד לוי שלום היא בתו של דוד לוי, שר החוץ לשעבר. אחותה היא ח"כ אורלי לוי אבוקסיס ואחיה הוא סגן שר הבינוי והשיכון ח"כ ג'קי לוי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים