שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הכי מטוקבקות
   נפגעי פרויקט גינות דוד: נתבע ייצוגית בגין אפליה
   בעקבות פרסום התחקיר ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" אמרו נציגי מסורבי הרכישה: "מדובר בפגיעה מקוממת בכבוד האדם ובעקרון השוויון". שר הפנים אריה דרעי ‏כתב ברשתות החברתיות: "בושה! אדאג שליזמי הפרויקט הזה ודומיו לא תהיה דריסת רגל בישראל"

   בעקבות פרסום התחקיר ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" אתמול (ד'), על אפליית החרדים הספרדים בפרויקט הדיור "גינות דוד", הודיעו כמה רוכשים שלא ניתנה להם האפשרות לרכוש דירה במתחם על כוונתם לתבוע ייצוגית את היזמים בגין אפליה.

    

   בתחקיר נחשף כי בפרויקט הגדול שקורם עור וגידים בימים אלו בבני ברק, על ידי חברת דוד לובינסקי ויזמים פרטיים, עושים הכל כדי להימנע מלמכור יחידות דיור לחרדים שאינם אשכנזים. כך, כשהתקשרנו בשם המשפחה חדד, הספרדי, נאמר לנו שאזלו הדירות במלאי. לעומת זאת, כשהתקשרנו שוב כעבור דקות בשם המשפחה שטרנבוך, ניתנה לנו האפשרות לבחור כל דירה שנרצה. בהמשך, כשהגענו פיזית לאתר המכירות, הסבירה לנו נציגת המכירות שלספרדים מציעים רק דירות לא אטרקטיביות, אם בכלל.

   סגורסגור

   שליחה לחבר

    הקלידו את הקוד המוצג
   תמונה חדשה

   שלח
   הסרטון נשלח לחברך

   סגורסגור

   הטמעת הסרטון באתר שלך

    קוד להטמעה:

    

   "מדובר בפגיעה מקוממת בכבוד האדם ובעקרון השוויון", אמר אתמול עו"ד עודד גזית, ממשרד עורכי הדין גזית-בקל, שמשרדו מייצג את אחד ממסורבי הרכישה. "הוצגו בפנינו ראיות חד משמעיות לאפליה על רקע עדתי, ובכוונתנו לנקוט בהליך משפטי. אנו מקווים שההליך המשפטי יצמצם מקרים כאלה בעתיד".

    

   לדברי עו"ד גיל גן-מור מהאגודה לזכויות האזרח, חברת נדל"ן מחויבת על פי חוק איסור הפליה במוצרים ושירותים למכור את הדירות ללא אפליה. "אפליה אסורה בין שהיא מוצהרת או שהיא סמויה, וגם אם מדובר במכירה בתנאים שונים על בסיס ארץ מוצא, עדה וכדומה", אמר גן-מור. "חברה שמפלה במכירת הדירות עוברת עבירה פלילית. בנוסף היא חשופה לתביעה, לרבות תובענה יצוגית, ומי שיכול להגיש התביעה זה קורבן ההפליה או ארגון המייצג את הקבוצה המופלית".

    (אריאלה שטרנבך) (אריאלה שטרנבך)
   (אריאלה שטרנבך)

    (אריאלה שטרנבך) (אריאלה שטרנבך)
   (אריאלה שטרנבך)
    

   הפרסום אתמול עורר סערה גם במערכת הפוליטית. שר הפנים ופיתוח הנגב והפריפריה, אריה דרעי (ש"ס), ‏כתב ברשתות החברתיות: "בושה! בבוקר שהגויים מכירים ביהודים, היהודים מתכחשים לעצמם. אכנס ישיבה עם גורמי המקצוע כדי לדאוג שליזמי הפרוייקט הזה ודומיו לא תהיה דריסת רגל בישראל. אמשיך להלחם מלחמת חורמה באפליה בכל הכוח ובכל הכלים שעומדים לרשותי. עד כאן, אני מזרחי גאה!!!".

    

   חבר הכנסת מאיר כהן (יש עתיד) הודיע כי בכוונתו לכנס דיון בוועדת הכלכלה ולבקש לקנוס את החברה. "רק לפני שבועיים דחתה הקואליציה את הצעת החוק שלנו לשלול תקצוב ממוסד שמפלה תלמידות מזרחיות ברישום למוסדות אשכנזיים", אמר. "עלינו להוקיע תופעות אלו, ועל הכנסת לתת התייחסות קשה לנושא ואולי נצליח לשים סוף לתופעה".

    

    (אריאלה שטרנבך) (אריאלה שטרנבך)
   (אריאלה שטרנבך)

   הפעילה החרדית מיכל צ'רנוביצקי מתנועת עיר ואם אמרה: "די לעצום עיניים. לא מדובר בפרויקט אחד או בשכונה אחת, מה שנחשף בתחקיר 'ידיעות אחרונות' זהו המשך ישיר לתופעה המחרידה של ועדות הקבלה שמפלות בין אשכנזים לספרדים, עשירים ועניים. זו מציאות בלתי נתפסת. בעבר התאפיינו הערים והשכונות החרדיות בעירוב מבורך של עשירים לצד עניים וספרדים לצד אשכנזים. מה קרה לנו בדרך? איך נתנו לכל מיני אינטרסים זרים ורעים להחריב את החינוך שקיבלנו? נעשה הכל עד שלא תהיינה ילדה אחת או משפחה אחת שתופלה על רקע מוצאה או מעמדה. אין שום פשרות בנושא".

    

   מחברת גינות דוד נמסר בתגובה: "חברת גינות דוד משווקת דירות בהצלחה לכלל האוכלוסייה החרדית, ללא הבדל עדה או חוג, ועל כך יעיד תמהיל החוזים שנחתמו בפרויקט, הכולל בני כל העדות והחוגים, כולל רבים מבני עדות המזרח. לצערנו, יש אנשים שמפרשים מלאי דירות שאזל בקומות מסוימות כדחייה על רקע עדתי"

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים