שתף קטע נבחר

מצלמות נסתרות בחנות הרהיטים: זהו "הבנק של ביטן"

החוט המקשר בין מעורבי פרשת השחיתות: משה יוסף, שהמשטרה חושדת כי נתן שוחד לביטן, אושפז לאחר שלחצו עליו להפוך לעד מדינה. "הוא הלבין, הלווה והעביר לביטן כספים. הוא ממש לא התעסק רק ברהיטים", אומרים במשטרה

 

דב צור ודוד ביטן. יוסף הוא איש הקשר? (צילום: קובי קואנקס) (צילום: קובי קואנקס)
דב צור ודוד ביטן. יוסף הוא איש הקשר?(צילום: קובי קואנקס)

זהו האיש שהמשטרה חושדת כי הוא החוט המקשר בין המעורבים בפרשת השחיתות בראשון לציון: בניסיון לגייס עד מדינה בפרשת 1803 עמלו במשטרה על הכנתו של תיק חקירה מורכב שעיקרו עבירות מסים, שבהן מעורב על פי החשד משה יוסף. השוטרים ניסו לשכנעו להיות עד מדינה, ונוכח הלחצים הקשים הוא אושפז בבית חולים. 

 

עוד לפני שהתפוצצה הפרשה סימנו בלהב 433 את יוסף כדמות המקשרת בין כל החשודים. בשלב מסוים הבינו כי עולה חשד לביצוע עבירות מסים ואז הוציאו צו שאיפשר האזנות סתר. אלה ארכו יותר משנה.

 

לפני כמה חודשים אף התקינו השוטרים מצלמות נסתרות בתוך "רהיטי מצדה", העסק שבבעלותו של יוסף. במשך חודשים אספו החוקרים ראיות לעבירות מסים שהוא ביצע על פי החשד, בשווי מיליוני שקלים. בין היתר מדובר גם בעבירות של חשבוניות פיקטיביות והלבנת הון.

 

אם לא די בכך, ההאזנות ליוסף חשפו את הקשר ההדוק עם ביטן. זה נהג להגיע מדי יום לחנות ודיבר עמו על פרויקט ה-1000. "הוא היה הבנק של דוד ביטן על פי החשד", אמר גורם המעורה בפרטי החקירה. "הגיעו אליו כספים רבים. הוא הלבין, הלווה וגם העביר לביטן כספים. ממש לא התעסק רק ברהיטים", אמרו במשטרה.

 

את המידע הזה הציגו לשופט, וזה האריך את מעצרו של יוסף ב-12 ימים. במהלכם ניסו במשטרה לשכנעו להפליל את עמיתיו. הם הציגו לו במשך שעות את הראיות נגדו בנוגע להלבנות ההון, החשבוניות הפיקטיביות והעלמות המסים.

 

יוסף הבין כי הרשת סביבו מתהדקת, אף שכמעט ולא שוחחו עמו על ענייני השוחד לביטן, אלא בעיקר הציעו לו פעם אחר פעם לשתף פעולה ולהפליל את ביטן, כדי להציל את עצמו מעבירות המסים הקשות ומגזר דין חמור שיבוא בעקבותיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
דוד ביטן. יוסף הוא איש הקשר?
צילום: שאול גולן
מומלצים