שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איום: ישראל תושעה מארגון השחקנים העולמי
  הסיבה: יואב זיו משמש כחבר הנהלה בארגון הישראלי במקביל לתפקיד מנהל מכבי ת"א ויש חשש לניגוד עניינים. זיו: "אני לא העניין פה. הנושא נבדק על ידי יועצים משפטיים"

  ארגון הגג העולמי של שחקני הכדורגל, fifpro, שיגר מכתב איום להרחקת ישראל מחברות בו. הסיבה: יואב זיו, שחקן עבר ומנהל מכבי ת"א בהווה, משמש במקביל כחבר הנהלה בארגון השחקנים הישראלי. על פי fifpro מדובר לכאורה בניגוד עניינים.

   

  ניר אלון, ראש חטיבת הספורט בהסתדרות: "לצערי האיום משמעותי. אם יוציאו אותנו מהארגון העולמי בתחילת 2018 לא תהיה כל אפשרות קיומית לארגון. מצער שזיו נאחז בקרנות המזבח מאז מונה למנהל מכבי ת"א ולא מתפטר מתפקידו בארגון השחקנים. יש כאן הפרה בוטה של הדין, לפיו מעסיק אשר מתערב במישרין או בעקיפין בענייני הארגון פוגע בעצמאותו".

   

  מזכ"ל fifpro תאו ואן סגלן וניר אלון ()
  מזכ"ל fifpro תאו ואן סגלן וניר אלון

   

  אלון הוסיף: "יואב זיו נבחר לארגון כשהיה שחקן מן המניין. אבל מאז הוא הצטרף להנהלת מכבי תל־אביב. הוא נמצא בניגוד עניינים, ומסרב להתפטר מהנהלת הארגון. אם לא יהיה מנוס - נפנה לערכאות משפטיות. אין זה ראוי שמנהל קבוצה יישב כחבר הנהלה בארגון השחקנים. הארגון עוסק מול המינהלת ומול הקבוצות בשאלות הנוגעות לליבת הכדורגל, כמו תשלום
  שכר במועד, שחקנים מנודים, סוגיית הספר הכחול - החוזה האישי של השחקן ועוד. נאלצנו לפנות לארגון העולמי על מנת שהוא יביע דעתו בעניין. עמדת הארגון העולמי הייתה חד־משמעית וברורה, לפיה מנהל קבוצה מקצוענית המקבל שכר ממנה אינו יכול לשמש כיו"ר ארגון שחקנים. פנינו לעורך דין אמיר רוזנברג, מומחה לממשל תאגידי, וביקשנו את חוות דעתו. אם עו"ד רוזנברג היה קובע כי יואב זיו יכול להמשיך לתפקד כיו"ר או כחבר הנהלת הארגון, היינו מקבלים את הדין. אבל חוות הדעת הייתה חד־משמעית - יואב זיו אינו יכול לשמש בכפל התפקידים".

   

  אלון שיגר מכתב לזיו שבו נכתב בין השאר: "אם לא תעזוב מיד את הנהלת הארגון בשל ניגוד עניינים חריף שאתה מצוי בו, יורחק הארגון שלנו מהארגון העולמי החל מתחילת 2018, מה שיוביל בין היתר לפגיעה כלכלית בלתי הפיכה".

   

  תגובת יואב זיו: "אני לא העניין פה. אמרתי לנציג ההסתדרות והוועד שלא אשאר בתפקיד ואעזוב את הארגון. העניינים האלה נבדקים על ידי יועצים משפטים ולכן לא אוכל לפרט כרגע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים