שתף קטע נבחר

המועצה לצרכנות בדקה: כמה עולה הסופגנייה הזולה ביותר?

הסופגנייה היקרה ביותר שנמצאה עלתה 13 שקל והזולה ביותר: 90 אגורות בלבד, כלומר, פער של מאות אחוזים, כך לפי הממצאים של המועצה לצרכנות שבדקה עשרות קונדיטוריות ובתי מאפה ברחבי הארץ. ובאיזה רשת נמצאו נרות החנוכה הזולים ביותר?

לקראת חנוכה יצאו סיירי המועצה לצרכנות לבדוק את מחיריהן של סופגניות בעשרות קונדיטוריות ובתי מאפה ברחבי הארץ, ומצאו פערים משמעותיים שהגיעו אף למאות אחוזים במחירי המוצרים לחג. מתוצאות הבדיקה עולה כי במחיר של סופגנייה יקרה אחת, נוכל לרכוש בין 4-3 סופגניות "רגילות".

 

שלוש סופגניות במחיר אחת (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
שלוש סופגניות במחיר אחת(צילום: shutterstock)

 

מה לקנות? זה כבר תלוי בהעדפה שלכם, העיקר שתהיו מודעים ותבצעו קנייה מושכלת. אנו מציעים כי תתעניינו במבצעים ותדעו כי ניתן לעיתים למצוא סופגניות איכותיות, חמות וטריות גם ברשתות השיווק ובמחירים זולים יותר משמעותית.

 

ג'וש גולדשמיד, מנכ"ל המועצה לצרכנות אומר כי "המועצה לצרכנות בודקת מחירי מוצרים ושירותים שונים עבור הצרכנים כחלק מתפקידיה השונים. גם הפעם אנו רואים פערים גדולים מאוד במחירי מוצרים בסיסיים שכולנו צורכים, ועליינו להכיר בפערי מחירים אלו, לנקוט באחריות צרכנית ולממש את חופש הבחירה המושכלת שלנו, ובכך לחסוך לא מעט כסף בחג המשפחתי והיפה הזה, שבו מטבע הדברים אנו מוציאים סכומים נכבדים על סופגניות".

 

הבדיקה הראשונה התמקדה בשבע ערים שונות, באזורים שונים בארץ: ראשון לציון, אשדוד, אשקלון, כרמיאל, באר שבע, חולון ועפולה.

 

הסופגנייה היקרה ביותר שנמצאה עלתה 12 שקלים באשדוד. באותה העיר עצמה ניתן לרכוש גם סופגנייה בעלות של 3 שקלים, כלומר פער של כ-300%. גם בחולון הפערים עצומים בין המאפיות - ניתן לרכוש בעיר סופגניות במחיר 2.50 שקלים וגם ב-11 שקלים, פער של 340%.

 

הטבלה המלאה. המחירים בשקלים ()
הטבלה המלאה. המחירים בשקלים

 

חשוב להדגיש כי הסופגניות הנמכרות בבתי הקפה, בקונדיטוריות ובמאפיות אינן אחידות בגודלן, טעמן, צורתן ועיצובן ובין היתר, שוני זה עושה את ההבדל במחירים בין הסופגניות השונות. לעיתים נמצא כי על אף שהסופגנייה קטנה יותר, המחיר נשאר אותו מחיר. כתמיד, כדאי לבדוק היטב עבור מה אתם משלמים והאם אתם רוצים לרכוש באותו מחיר 4-3 סופגניות "רגילות", או להשקיע את אותו הסכום בסופגנייה אחת יקרה ומושקעת יותר.

   

בנוסף בדקה המועצה לצרכנות סופגניות "רגילות" ומיוחדות, מארזי סופגניות, וכן נרות ברשתות השיווק, באמצעות אפליקציית פרייסז.

 

ברשתות השיווק השונות בארץ תוכלו למצוא סופגנייה רגילה, גדולה עם ריבה (80 גרם), במחיר שבין 90 אגורות לזולה ביותר ל-3.90 שקלים ליקרה ביותר. את הסופגנייה הבודדת הזולה ביותר בממוצע רשתי תמצאו ברשתות ויקטורי ורמי לוי ואת הסופגנייה הבודדת היקרה ביותר מצאנו בקינג סטור במחיר של 3.90 שקלים בממוצע, פער עצום של 333% .

 

כמו כן, נסקרו סופגניות מיני במשקל של כ-35 גרם. מארז של 6 סופגניות מצופות במשקל של כ-80 גרם, ומארז של 4 סופגניות ללא גלוטן, מתוצרת נטורל קייקס במשקל כ-100 גרם. בכולן נמצאו פערים גדולים במחירים.

 

נמצאו פערים של עשרות אחוזים ואף לעיתים יותר מ-130% גם במחירים של נרות החנוכה הנמכרות ברשתות השיווק. יש להניח כי יתן שבצמוד לחג החנוכה ובמהלכו יועמקו המבצעים בתחום זה, ולכן מי שמתכנן קנייה גדולה, כדאי שיתעדכן לגבי המבצעים ברשתות השונות.

 

 

כמו כן, חנוכה הוא חג בו נעשה שימוש רב בשמן לשם טיגון לביבות והכנת סופגניות. בבדיקה זו נסקרו גם סוגים שונים של שמנים, והנתונים מראים כי גם כאן, בחלק מהמוצרים, יש פערים של עשרות אחוזים.

 

סייגים ודגשים:

• הבדיקה בטבלה זו נערכה ביום רביעי, 6 בדצמבר, בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי שהופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז. המחירים הינם ממוצע רשתי. סניפי האינטרנט ואילת לא נכללו בדו"ח.

• הבדיקה ברשתות השיווק מראה מבחר מוגבל של סופגניות בכל רשת. חלק מהרשתות לא מוכרות סופגניות בודדות אלא רק מארזים. הנתונים אינם מייצגים את כלל הרשתות והסניפים בארץ.

• חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

• כל הסופגניות שבקטגוריה הזולה אלו סופגניות עם ריבה ואילו הסופגניות בקטגוריה היקרה הן בעלות מילוי או ציפוי ייחודי ובטעמים שונים.

 

 

 

 


פורסם לראשונה 11/12/2017 16:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים