שתף קטע נבחר

אופ"א קבעה: שיר צדק הושעה לשמונה חודשים

הבלם, שחומרים אסורים נמצאו בגופו, החל לרצות את העונש כבר מה-19 באוקטובר ולמעשה לא יוכל לשחק יותר העונה. בהפועל באר שבע בוחנים את ההחלטה ועשויים לערער: "נמשיך לעשות הכל על מנת שיעשה עמו צדק"

 

 

 

בלם הפועל באר שבע, שיר צדק, הושעה לשמונה חודשים בעקבות שימוש בחומרים אסורים, כך הוחלט היום (שני) בוועדת המשמעת של אופ"א. למעשה, צדק החל כבר לרצות את עונשו החל מה-19 באוקטובר. טרם התקבלו הנימוקים להחלטה.

 

במועדון הגיבו להודעה ומסרו: "על אף שמדובר בענישה על הצד הנמוך בתיקים מסוג זה, אנו ממתינים לנימוקי ההחלטה כדי לבחון ערעור על התוצאה, שניתנה על יד הערכאה הראשונה והנמוכה בתיק. אנו עומדים לצד שיר, מאמינים בצדקתו ונמשיך לעשות הכל על מנת שיעשה עמו צדק ושלא ידבק רבב בשמו הטוב".

 

צפוי לשוב למגרשים בעונה הבאה. צדק (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
צפוי לשוב למגרשים בעונה הבאה. צדק(צילום: הרצל יוסף)

 

כזכור, ב-22 באוגוסט, מיד אחרי המשחק מול מאריבור, עבר צדק בדיקת שתן, בעקבותיה נמצא בגופו החומר האסור אוקטופאמין.

 

למרות שצדק הפסיק את פעילותו באופן עצמאי כבר ב-28 בספטמבר, ביום בו הודיעה אלונה ברקת על הפרשה, מבחינת אופ"א עונש ההרחקה נכנס לתוקף רק שלושה שבועות מאוחר יותר, ב-19 באוקטובר, אז הועבר להתאחדות האירופית מסמך חתום על ידו בו הוא מודיע על הפסקת פעילותו.

 

צדק יוכל לחזור לפעילות ב-19 ביוני 2018, כך שלמעשה הוא לא יוכל יותר לשחק בעונה הנוכחית, אך יוכל לשרת את המועדון כבר בקיץ הקרוב במשחקי המוקדמות של המסגרת האירופית בה תתשתף האלופה.

 

נאסר עליו לערוך פעילות ספורטיבית במסגרת הקבוצה. צדק (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
נאסר עליו לערוך פעילות ספורטיבית במסגרת הקבוצה. צדק(צילום: ראובן שוורץ)

 

יש לציין שמדובר בעונש לא חמור במיוחד ביחס למקרים אחרים בעולם. מקורבים

למועדון ציינו שלפני הדיון בבית הדין של אופ"א, ביום חמישי האחרון, העריך העו"ד השווייצרי שניהל את התיק מטעם צדק והמועדון, שבשל הטיעונים אותם הוא יציג בדיון, השחקן יענש, אך לא יהיה מדובר בהשעיה של יותר מתשעה חודשים וזה מה שאכן קרה. בכל מקרה, לפי הודעת המועדון, כשיתקבלו הנימוקים לעונש, הם יחליטו האם לערער על הפסיקה.

 

בזמן ההשעיה לא יוכל צדק לערוך פעילות ספורטיבית במסגרת הקבוצה, אלא רק להתאמן באופן עצמאי, מה שהוא כבר עושה מאז שהתפוצצה הפרשה. בקיץ, חודשיים לאחר סיום העונש, הוא יהיה בן 29 ובמועדון מאמינים שהוא יוכל לשחזר את יכולתו הגבוהה אותה הציג מאז הצטרפותו למועדון לפני שנתיים וחצי.

 

בהפועל באר שבע, שהתהדרו בכך שהם פועלים בשקיפות בכל העניין, ממשיכים בתוקף לא לאפשר לצדק או לאיש מהמועדון להתבטא בעניין. כעת טוענים בקבוצה שהשתיקה היא בשל: "הנחיות עורכי הדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים