שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

לראשונה: שכונה חדשה בתל אביב במחיר למשתכן

כמחצית מהדירות שייבנו בשכונה החדשה מכבי יפו ישווקו במסגרת מחיר למשתכן או להשכרה ארוכת טווח, כך סיכמו עיריית תל אביב ורשות מקרקעי ישראל. עוד ב"צנרת התכנון": פרויקטים חדשים של מחיר למשתכן בנהריה ואלעד, פרויקט מיוחד לחובבי בישול בקריית אונו ותוכנית מגורים ומסחר במקום מגרש הכדורגל של מכבי חדרה

עיריית תל אביב-יפו ורשות מקרקעי ישראל קבעו הסדר לשיווק משותף של הדירות הכלולות בתוכנית להקמה ופיתוח של השכונה החדשה "מכבי יפו". ההסכם קובע כי כמחצית מיחידות הדיור, הזמינות לשיווק מיידי, ישווקו במחיר מסובסד במסגרת תוכנית מחיר למשתכן, לראשונה בתל אביב-יפו, וכן יוצעו להשכרה ארוכת טווח.

 

לכתבות נוספות בערוץ נדל"ן  

 

התוכנית, הממוקמת לרוחב ציר שלבים, כוללת כ-1,600 יחידות דיור, ועל פי ההסדר, כ-845 מהן מיועדות לדיור מוזל. בפרויקטים אלה תינתן העדפה לתושבי העיר, וכ-40% מיחידות הדיור ישווקו לטובתם. ההסכם, שאושר אתמול (ב') בוועדת הכספים העירונית, טעון אישור של הוועדה המקומית ומועצת העירייה. כמו כן, לצורך מימוש התוכנית יש לפנות את המבנים הקיימים, המאוכלסים בדיירים מוגנים. עם מחציתם הגיעו להסכמי פינוי.

 

הדמיה של תוכנית מכבי יפו ()
הדמיה של תוכנית מכבי יפו

התוכנית כוללת שני מתחמים: מתחם א', שבו 527 יחידות דיור ומהן 336 בתוכנית מחיר למשתכן, ומתחם ב', שבו 412 יחידות דיור, מהן 329 ייבנו במסגרת מחיר למשתכן. לפי ההסדר, הדירות המיועדות למחיר למשתכן ייבנו על מגרשים הזמינים לבנייה מיידית, ואילו שאר הדירות, המיועדות לשוק החופשי, מתוכננות על מגרשים שמוחזקים עדיין בידיהם של כ-30 דיירים מוגנים. כאמור, היזמים יידרשו לגבש הסדר עם הדיירים האלה.

 

כמו כן, ההסכם קובע כי יוקמו כ-180 יחידות דיור נוספות במתחם נפרד. הן ישווקו להשכרה בשיתוף עם החברה הממשלתית דירה להשכיר, וכרבע מהן יושכרו בהנחה לזכאים. הפרויקט כולל מתחמים נוספים שאינם יוצאים עדיין לשיווק, בהם מגרש שעליו מתכננים להקים כ-120 דירות במסגרת דיור שיתופי חברתי.

 

המגרש עדיין לא יוצא לשיווק מפני שבוחנים איך ליישם את תוכניתו. עקרונית צפוי שיהיה בו בניין בעל דירות קטנות וחללים משותפים ציבוריים גדולים, דוגמת סלון, מטבח וחדרי משחקים משותפים, באופן שיידמה מודלים של חללי עבודה משותפים.

 

תוכנית מכבי יפו חלה על שטח של כ-150 דונם בין הרחובות נס לגויים מצפון, היינריך היינה (שלבים) ממזרח, רחוב עזה ובאר שבע ממערב ונחל שורק מדרום. הקרקע היא בבעלות מינהל מקרקעי ישראל, עיריית תל אביב-יפו וכן כמה בעלים פרטיים.

 

תוכנית מכבי יפו ()
תוכנית מכבי יפו

בחלקו הצפוני של המתחם שטח פתוח - במקום שבו היה בעבר אצטדיון מכבי יפו. במסגרת התוכנית נקבעה הרחבה של שטחי בית הספר וכן שטח המרכז הקהילתי בית צ'רנר, שטחים ציבוריים פתוחים, גני ילדים וצירים ירוקים לשימוש הולכי רגל ורוכבי אופניים.

 

מרשות מקרקעי ישראל נמסר כי התוכנית משלימה את פיתוח רצף השטחים העירוניים ביפו מזרחית לשדרות ירושלים. שכונת המגורים החדשה, הם אומרים, תשתלב במרקם העירוני הקיים, תעניק הזדמנות לשיפור דיור לתושבי השכונה ותאפשר לאוכלוסייה נוספת להתיישב בה. 

 

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי מסר: "אנו עושים מאמץ גדול לתכנן שכונה באיכות עירונית גבוהה במיוחד. במסגרת זו השקענו מאמץ והגענו להסכמות תקדימיות עם רשות מקרקעי ישראל, שיאפשרו הוזלה והטבות שונות שתאפשרנה לקהילה צעירה, בדגש על תושבי תל אביב-יפו בני מעמד הביניים, למצוא במקום את ביתה".

 

מחיר למשתכן בנהריה: כ-610 אלף שקל ל-85 מ"ר

משרדי האוצר והשיכון הודיעו היום על שיווק 818 יחידות דיור במכרזי מחיר למשתכן בנהריה ובאלעד. בנהריה זכו שלוש חברות - גשם למשתכן בע"מ, א.נ. בונים בעמק בע"מ וספייס בניה ויזמות בע"מ - בקרקע לבניית 738 יחידות דיור בארבעה מתחמים בשכונה הצפון-מזרחית, הממוקמת במבואות המזרחיים של גבעת טרומפלדור וכוללת 1,540 יחידות דיור בשטח של כ-200 דונם.

 

מחירי הדירות כוללים מענק של 40 אלף שקל במסגרת מחיר למשתכן. המחירים מבטאים הנחה של כ-24% ממחיר השוק. מחיר התחלתי לדירת 85 מ"ר יעמוד על כ-610 אלף שקל, לדירת 100 מ"ר על כ-713 אלף שקל ולדירת 120 מ"ר על כ-850.9 אלף שקל. הדירות כוללות מרפסת, מחסן וחניה.

 

באלעד זכתה חברת פרויקט ניצנה 20 ת"א בקרקע לבניית 83 דירות במתחם אחד בבנייה רוויה, ברובע H המיועד למגזר החרדי. הרובע משתרע על שטח של כ-2,500 דונם וכולל מגורים צמודי קרקע, בנייה רוויה, שטחים לבנייני ציבור, קריית חינוך ומדע, מרכז מסחרי ועוד.

 

מחירי הדירות באלעד מגלמים הנחה של 18% ממחיר דירות דומות בשוק. מחיר התחלתי לדירת 85 מ"ר יעמוד על כ-934.6 אלף שקל, מחיר התחלתי לדירת 100 מ"ר יעמוד על כ-1.08 מיליון שקל ומחיר התחלתי לדירת 120 מ"ר יעמוד על כ-1.28 מיליון שקל.

 

פינוי-בינוי ביהוד-מונוסון

חברת אפרידר וקבוצת נגר כדורי הרסו בתחילת השבוע שני מבנים ישנים בעלי שני קומות ושמונה יחידות דיור ברחוב העצמאות ביהוד-מונוסון. החברות צפויות להקים בשטח את פרויקט פסגות, הכולל בניין בן 14 קומות עם 70 דירות. המחיר ההתחלתי לדירת 4 חדרים: 1.62 מיליון שקל.

 

 

742 דירות בקריית אונו

חברת קרסו נדל"ן תקים מתחם מגורים חדש עם 742 דירות ברובע אריאל שרון בקריית אונו, עם שישה מגדלים בני 31 קומות. הפרויקט ממוקם סביב פארק שכונתי בן 13 דונם. בחברה ציינו כי הפרויקט הותאם במיוחד לחובבי הבישול והאירוח.

 

כך, למשל, בכל אחד ממגדלי המגורים יוקם חדר יין לאחסון וקירור יינות ויהיו בו תא פרטי לכל משפחה ומכונת קרח תעשייתית. כמו כן ייבנה בכל מגדל חדר אחסון, שבו יעמוד לרשות הדיירים ריהוט דקורטיבי לאירוח. גם במטבחים בדירות יש מקומות אחסון, אי עבודה בעל הכנה לכיריים שאפשר לשבת סביבו, והכנה להתקנה של תנור אפייה נוסף.

 

פרוייקט אומאמי של קרסו נדלן ()
פרוייקט אומאמי של קרסו נדלן

 

המרפסות יכללו גינת תבלינים ורטיקלית הכוללת מערכת השקיה מובנית ובקר השקיה ממוחשב בנוסף לנקודות מים וגז. בנוסף, לכל דירה יוצמד מחסן דירתי, ולרוכשים יוענקו שוברים לרכישת מקפיא בנפח 150 ליטר. הפרויקט תוכנן על ידי משרד האדריכלים יסקי מור סיון בשיתוף אדריכלית הפנים קארן ראובני ולימור לניאדו תירוש, שפית ומומחית לבישול ואירוח ביתי.

 

בחברה הוסיפו כי הבנייה צפויה להתחיל בתוך כמה שבועות, וכי היא תתבצע על ידי החברה הסינית BCEG, שעימה נחתם חוזה לפני כשבועיים. בימים אלה פותחת החברה במכירה מוקדמת, שבמסגרתה יוצעו למכירה דירות 3 חדרים החל מ-1.72 מיליון שקל.

 

 

הדמיה של הפרויקט בקריית אונו ()
הדמיה של הפרויקט בקריית אונו

רובע אריאל שרון ממוקם מדרום לאוניברסיטת בר-אילן ומצפון מערב לשכונת קריניצי החדשה וכפר אז"ר. השכונה עתידה לכלול כ-1,615 יחידות דיור, כ-148 אלף מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה ושטחים ירוקים בהיקף כולל של כ-50 דונם.

 

430 דירות במקום מגרש הכדורגל של מכבי חדרה

חברת אאורה הודיעה היום כי פרויקט שהיא מתכננת להקים על שטח מגרש הכדורגל של מכבי חדרה יוצא לדרך. התוכנית כוללת כיום זכויות בנייה ל-333 יחידות דיור וכ-4,200 מ"ר שטחי מסחר וחניה, אולם בכוונת החברה לבקש להגדיל את הזכויות כדי שתוכל להקים ארבעה מגדלים בני 21-17 קומות עם 430 יחידות דיור וכ-5,000 מ"ר שטחי מסחר.

 

התוכנית מתוכננת על שטח של כ-12 דונם במרכז העיר, בין הרחובות הרברט סמואל, ששת הימים ורמב"ם. החברה זכתה לפני כשנתיים במכרז של אגודת מייסדי חדרה לרכישת קרקע בשטח של כ-9.5 דונם במקום, אולם לאחר הרכישה התגלעו חילוקי דעות בין המוכרים בנוגע לחלוקת כספי המכירה.

 

כעת הודיעה החברה כי העסקה הושלמה סופית עם חתימת הסכם פשרה מול המוכרים, שקיבל תוקף של פסק דין מבית המשפט ואת אישור האסיפה הכללית של אגודת מייסדי חדרה. לפי ההסכם, האחריות לפינוי המחזיקים במגרש תחול על המוכרת, ואאורה צפויה לקבל את המגרש זמין לבנייה. לאור זאת עודכן בהסכמת הצדדים מחיר רכישת הקרקע ל-80 מיליון שקל.

 

אאורה התקשרה עם בעלי זכויות במגרש צמוד בעסקת פינוי-בינוי, והיא תבנה מגדל נוסף בפרויקט. עלות הקמת הפרויקט מוערכת בכ-556 מיליון שקל בסך הכול, והוא צפוי לצאת לשיווק באוגוסט 2018.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים