שתף קטע נבחר

נר ראשון של חנוכה בלי רון: "האסון חיבר את העיר ערד"

בני משפחה, חברים ומאות תושבים הגיעו לטקס הדלקת נר ראשון של חנוכה - במקום שבו נרצח סמל רון קוקיא ז"ל בפיגוע דקירה. ברקע מעצרם של שני תושבי הפזורה בחשד למעורבות ברצח, קראו הוריו: "חשוב שכל תושבי ערד יהיו מאוחדים"

 

 

מאות מתושבי ערד, בני משפחה וחברים ליחידה הגיעו לטקס הדלקת נר ראשון של חנוכה בנקודה שבה נרצח סמל רון קוקיא ז"ל, לוחם בחטיבת הנח"ל, בפיגוע דקירה לפני כשבועיים. "הכאב שלנו גדול", אמרה לבנה, אמו של רון ז"ל, שהזמינה כמה מחיילי הפלוגה של בנה להדליק עמה את הנר. "אני מאוד מקווה שתושבי ערד - גם הבדואים וגם הישראלים, יתחברו ויהיו מאוחדים. אנחנו נשמח לבוא ולחבק את כולם", הוסיפה.

 

רון קוקיא ז"ל ()
רון קוקיא ז"ל

יממה לאחר הפיגוע נעצרו שני תושבי הפזורה הבדואית מהנגב בחשד למעורבות ברצח. להערכת גורמי החקירה, הממצאים שנאספו עד כה במסגרת החקירה בשב"כ מצביעים כי מדובר בפיגוע טרור שבוצע על רקע לאומני.

 

"נמשיך להילחם באויבים מחוץ ומבית", אמר בועז, אביו של רון ז"ל. "את שכנינו הבדואים שמכבדים את המדינה ואזרחיה ואף משרתים בצבא - אני מחבק ומכבד. אני קורא להם, יחד עם כל עם ישראל, להוקיע ולהעניש בחומרה רבה את אלו שעוסקים בטרור, כמו רוצחי רון". הוא הוסיף: "יחד עם הלחימה בטרור, חשוב שעם ישראל ימשיך לפעול באחדות וסובלנות, להתפתח ולצמוח".

 

אביו של רון ז"ל מדליק נר ראשון של חנוכה (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
אביו של רון ז"ל מדליק נר ראשון של חנוכה(צילום: חיים הורנשטיין)

האב בועז לחץ ידיים ושוחח עם תושבי ערד שבאו בהמוניהם והביעו תנחומים. חלקם אף סיפרו על היכרות קצרה עם רון. "רציתי לכבד את ההורים. הרגשתי צורך. הם כמו משפחה בשבילנו", הסביר תושב שהגיע למקום והוסיף: "זה יכול היה להיות גם הילד שלי".

 

ראש העיר ערד, עו"ד ניסן בן חמו, אמר להוריו של רון ז"ל כי "האירוע המטלטל, האסון שלכם, חיבר פה עיר שלמה. אתם יכולים לראות את הרצון להנציח ולחבק. היחס הוא כאילו בן ערד נרצח והעיר מחבקת אתכם. אנחנו כאן בשבילכם".

 

 

הרב מנחם קוטנר, שליח חב"ד לנפגעי הטרור, הוסיף: "אנחנו נמצאים במקום שבו המרצחים השפלים רצו לפגוע בנו, בכל אחד ואחד מעם ישראל. רון היה כאן והמחבלים השפלים רצו לפגוע בכל אזרח. הוא עמד כאן ומנע בגופו אסון גדול יותר. המטרה שלהם להפוך את העולם לעולם חשוך. אנחנו מתכנסים כאן הערב להביא את שרשרת האור של עם ישראל".

 

הרב פנה למשפחה ואמר: "כשאתם מדליקים את החנוכיה במקום הזה, אתם מעבירים מסר ברור לאויבים שהאור ינצח. אור הקדושה, אור החנוכה יאיר את לבבות כולנו ובאור ננצח את האויבים השפלים. אתם קרובים לליבנו. הכאב הפרטי הוא גם הכאב הכללי שלנו. אנחנו אוהבים אתכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
אביו של רון, הערב בערד
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים