שתף קטע נבחר

דיווח: יצחק פטרבורג התפטר מטבע

על פי אתר CNBC, פטרבורג ששימש כיו"ר חברת התרופות ומאוחר יותר כממלא מקום המנכ"ל, הודיע על עזיבת דירקטוריון טבע

יצחק פטרבורג, מי ששימש עד לאחרונה כממלא מקום מנכ"ל טבע ומילא בעבר את תפקיד יו"ר החברה, התפטר מהדירקטוריון - כך דיווח לפני זמן קצר אתר CNBC.

 

יצחק פטרבורג (צילום: חברת טבע) (צילום: חברת טבע)
יצחק פטרבורג(צילום: חברת טבע)

 

טבע תציג את תוכנית הפיטורים ביום חמישי  

דיווח: טבע שוקלת לפטר 10,000 עובדים

 

פרופסור פטרבורג כיהן כיו"ר דירקטוריון טבע מינואר 2015, אז החליף את היו"ר הקודם פיליפ פרוסט, בעל מניות בטבע, החליט שלא להעמיד את עצמו לבחירה לכהונה נוספת. הוא כיהן כחבר דירקטוריון טבע בשנים 2010-2009 ולאחר מכן כיהן בתפקידי ניהול בכירים בחברה.

 

בשנת 2012 מונה מחדש לדירקטוריון ושנתיים לאחר מכן, כאמור, לתפקיד היושב ראש. בחודש פברואר 2017 מונה למנכ"ל החברה בפועל עד למציאת מנכ"ל קבוע, בעקבות התפטרותו של ארז ויגודמן. מינויו של פטרבורג למנכ"ל חייב את פרישתו מתפקיד היו"ר - טבע הודיע אז על מינויו של סול בארר כיו"ר מועצת המנהלים החדש שלה.

 

טבע עברה בשנה האחרונה טלטלות משמעותיות, ומקווה לצאת לדרך חדשה עם המנכ"ל קאר שולץ, שהצטרף לטבע בתחילת נובמבר. לאחרונה הודיע שולץ על שינוי ארגוני מקיף בחברה. בסוף החודש שעבר דיווחה סוכנות בלומברג כי טבע אינה מתכוונת למכור את חטיבת האונקולוגיה והכאב האירופית שלה. אם אכן טבע תחת שולץ תבחר בדרך זו היא שבכך היא תהפוך את ההחלטה שקיבל פטרבורג בתפקידו כמנכ"ל בפועל.

 

 

 

המנכ"ל החדש שולץ, נמצא בישראל לקראת המהלך הדרמטי שצפוי ביום חמישי הקרוב, בו צפויה הנהלת טבע לפרסם את תוכנית הרה ארגון שלה ולהציג את בתוכנית האסטרטגית שלה – לאן היא רוצה ללכת ואיפה בדיוק היא מתכוונת לפטר עובדים בתוכנית הקיצוצים שלה.

 

בשבוע הבא נקבעה להנהלת טבע פגישה עם ההסתדרות והעומד בראשה אבי ניסנקורן, בכדי לדון במהלך שכן חלק מעובדי טבע נמצאים בהסכם קיבוצי. מההסתדרות מציינים שכרגע הכל בגדר שמועות ורק לאחר שהיא תשמע על ההחלטות מהנהלת טבע היא תחליט על הצעדים שינקטו.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים