שתף קטע נבחר

חוק ההמלצות עבר בוועדת הפנים - בדרך לקריאה שנייה ושלישית

ועדת הפנים, שבראשה עומד יוזם חוק ההמלצות דודי אמסלם, דחתה 1,281 הסתייגויות

חוק ההמלצות של חבר הכנסת דודי אמסלם (הליכוד) אושר הבוקר (יום ד') לקריאה שנייה ושלישית, לאחר שוועדת הפנים של הכנסת דחתה 1,281 הסתייגויות. שמונה מחברי הוועדה תמכו בהצעת החוק וחמישה התנגדו. החוק אמור למנוע מהמשטרה לפרסם חוות דעת לאחר חקירות.

 

החוק כבר היה אמור להיות מובא להצבעה ביום שני האחרון, אך ההצבעות על הרביזיה (הצבעה חוזרת לבקשת האופוזיציה) על ההסתייגויות נדחו ובדיון בוועדת הפנים היום הן נמשכו.

 

בסוף החודש שעבר עבר החוק, שיאסור על המשטרה להגיש המלצות לכתבי אישום לפרקליטות, בקריאה ראשונה בכנסת. מאז גברה הסערה הפוליטית סביב החוק, שכבר כונה "החוק להשתקת המשטרה".

 

במפלגת "כולנו" הגישו הסתייגות שהחוק ייכנס לתוקף רק בעוד שלושה חודשים כדי לוודא שלא יחול על חקירותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, בכולנו ובבית היהודי הביעו אי נוחות מהחוק ומהיותו פרסונלי. גם העובדה שהוא מקודם בהליך בזק ומצריך גיוסים בהולים של שרים וחברי כנסת שיוטסו לארץ בחזרה מחו"ל עלולה לגרום לעיכוב.

 

בישיבת שרינו של הליכוד לפני כשבועיים, שהתכנסה במקביל לוועדת הפנים של הכנסת, הציע השר זאב אלקין לדחות את ההצבעה. החוק התקדם בסופו של דבר לאחר שנתניהו הודיע כי ביקש לוודא שהחוק ינוסח כך שלא יחול על החקירה שמתנהלת בעניינו.

 

"העיסוק בחוק ההמלצות הפך לצערי לכלי ניגוח פוליטי נגד ממשלה נבחרת שמביאה הישגים חסרי תקדים בביטחון, בכלכלה, בחברה ובזירה המדינית. על מנת שהדיון בחוק יהיה ענייני ולא ינוצל לתעמולה פוליטית, ביקשתי מח"כ אמסלם לוודא שהחוק ינוסח כך שלא יחול על החקירה שמתנהלת בענייני", כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ'
ח"כ דודי אמסלם
צילום: יואב דודקביץ'
מומלצים