שתף קטע נבחר

קצב עתר לבית המשפט: לבטל את מעצר הבית הלילי

ועדת השחרורים סירבה להקל בתנאי השחרור המוקדם של הנשיא האנס, שמחויב להישאר בביתו בלילות. פרקליטיו: החשש ממנו תלוש מהמציאות

 

משה קצב ועו"ד שני אילוז (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
משה קצב ועו"ד שני אילוז(צילום: יריב כץ)

נשיא המדינה לשעבר, האנס משה קצב, עתר היום (ה') לבית המשפט המחוזי בלוד נגד החלטת ועדת השחרורים של הנהלת בתי המשפט, שלא הסכימה לבטל את מעצר הבית הלילי שלו. כחלק מתנאי השחרור המוקדם שלו, ועל פי מעמדו כ"אסיר ברישיון", מחויב קצב להישאר בביתו משעות הערב ועד הבוקר.

 

לאחרונה הוא פנה לוועדת השחרורים וביקש הקלה בנושא, אך לפני כשבועיים נענה בשלילה ולכן כעת פנה לבית המשפט. לדברי פרקליטיו, עורכי הדין שני אילוז וציון אמיר, קצב בן ה-72 משוחרר כבר שנה, והטענה של המשטרה שלפיה יש חשש ל"שוטטות לילה" תלושה מן המציאות. לפי הרשות לשיקום האסיר, הם טוענים, הנשיא לשעבר משתתף בטיפולי השיקום ושואף לחיים נורמטיביים ושומרי חוק.

עו"ד ציון אמיר (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
עו"ד ציון אמיר(צילום: צביקה טישלר)

קצב שוחרר בדצמבר אשתקד לאחר שריצה חמש מתוך שבע שנות מאסר שנגזרו עליו בגין הרשעתו באונס ועבירות נוספות. המגבלה של מעצר בית לילי, כמו אחרות בתנאי השחרור שלו, אמורה לחול עד תום תקופת מאסרו הרשמית, בדצמבר 2018.

 

בוועדת השחרורים התנגדה הפרקליטות לבקשה של קצב בטענה שמדובר בתנאים מקובלים שנושאים אסירים שהורשעו בעבירות מין, ואין הצדקה להקלה מיוחדת במקרה זה, קל וחומר כששוקלים את תחושותיהן של הקורבנות.

 

עד כה כשל קצב בכל בקשת ההקלות בתנאי השחרור שלו. הוא נדחה בוועדה הן באפריל והן בנובמבר, ובאוגוסט האחרון דחה הנשיא ראובן ריבלין את בקשתו לביטול תנאי השחרור שלו בנימוק שוועדת השחרורים הסכימה לקצר את עונשו רק בכפוף לתנאים מגבילים ולתוכנית שיקום מורכבת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
משה קצב ועו"ד שני אילוז
צילום: יריב כץ
מומלצים