שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סמדר שטינברג זכתה בפרס ספיר לספר ביכורים

  הסופרת סמדר שטינברג זכתה בפרס ספיר לספר ביכורים ל-2017 על ספרה "שבע דרכים לאיבוד", בהוצאת זמורה ביתן. מפעל הפיס ירכוש ממנו 500 עותקים שיוענקו לספריות ציבוריות ויעניק לה פרס של 40 אלף שקלים

   

  סמדר שטינברג היא הזוכה בפרס ספיר לספר ביכורים ל-2017, על ספרה "שבע דרכים לאיבוד" בהוצאת זמורה ביתן - כך הודיעה היום (א') ועדת הפרס.

   

  מפעל הפיס ירכוש 500 עותקים מספרה של שטינברג, שיוענקו לספריות ציבוריות, וכן פרס בסך 40 אלף שקלים. פרס כספי דומה, וכן רכישה בהיקף של מאות, תהיה גם מנת חלקם של הסופרים המתמודדים השנה על פרס ספיר, ביניהם שמעון אדף, סמי ברדוגו, אמיר זיו, נעה ידלין ואסתר פלד.

   

  כריכת הספר, "שבע דרכים לאיבוד" ()
  כריכת הספר, "שבע דרכים לאיבוד"

  "הספר הוא הישג מרשים של סופרת בראשית דרכה", נכתב על ספרה הזוכה של שטינברג בנימוקי חבר השופטים, בראשות פרופ' ארנה בן נפתלי. "שטינברג מיטיבה להתבונן בחיים של דמויותיה על המורכבות, הכאב, והצער הכרוכים בהתמעטות החיים. הכתיבה של שטינברג מוליכה את הקוראים ביד בוטחת בין הדמויות והעלילות תוך שימוש מאופק ורב יופי בדמיון וברגש. יכולתה של שטינברג לבסס דמויות ועלילות ולקשור אליהם את הקוראים, ראויה לציון ומעידה על כישרון רב. כל אלה מתבטאים בין היתר במורכבות של חלקיו השונים של הספר המתלכדים במיומנות רבה לידי סיום המשאיר אותו בנפשם של הקוראים זמן רב אחרי הקריאה".

   

  פרס ספיר לספר ביכורים מחולק מדי שנה על ידי מפעל הפיס ליצירת פרוזה מקורית ראשונה של סופר. בין זוכי הפרס בעבר ניתן למנות את איתן דרור-פריאר, יאיר אסולין, איתמר אורלב ומירב נקר סרי. טקס הענקת פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2017 יתקיים ב-22 בינואר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים