שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "אימא, הרגל שלי התפוצצה". השיחה אחרי פיצוץ הנפל
  "הצלה, הצלה", זעק יונתן סמואלסדורף בן ה-14 בשיחה מייד אחרי הפיצוץ באלעד: "אימא, אני מתעלף". מצבו עדיין קשה. אביו: "הם מצאו נפל ממטוס, זרקו על סלע והוא לא התפוצץ. הם שיחקו שוב - והוא התפוצץ. צה"ל חייב לפנות את הנפלים"

   

  "הצלה, הצלה": השיחה הראשונה אחרי הפיצוץ

  "הצלה, הצלה": השיחה הראשונה אחרי הפיצוץ

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "הצלה, הצלה. כל הרגל שלי דם". אלו היו המילים הראשונות של יונתן סמואלסדורף, בן 14, שנפצע קשה מפיצוץ נפל של פגז באלעד, בשיחה עם אימו - רגעים ספורים אחרי המקרה. האזינו להקלטה המצמררת.

   

  "כל הרגל שלי התפוצצה. אימא, אני מתעלף", הוסיף יונתן בשיחה עם אימו וזעק לעזרה פעם אחר פעם. אביו דניאל סמואלסדורף, שהשמיע את ההקלטה ל-ynet, הביע כעס על הרשויות: "זו לא הפעם הראשונה שקורים דברים כאלה במקום, צריך לנקות את השטח מנפלים. עד עכשיו איש לא פנה אלינו מהצבא - לא לשאול מה שלומו ולא לבקש סליחה". 

  זירת הפיצוץ ביער קולה באלעד (צילום: יונתן דדון תיעוד מבצעי מד"א) (צילום: יונתן דדון תיעוד מבצעי מד
  זירת הפיצוץ ביער קולה באלעד(צילום: יונתן דדון תיעוד מבצעי מד"א)

   (צילום: דוברות איחוד והצלה) (צילום: דוברות איחוד והצלה)
  (צילום: דוברות איחוד והצלה)

  אתמול יצאו יונתן ושניים מחבריו לטייל ביער קולה, הסמוך לאלעד. המקום מוגדר כשטח אש ששימש את הצבא לאימונים, ואותרו בו נפלים רבים של אמצעי לחימה שכבר גרמו בעבר לפציעות של ילדים שמצאו אותם ושיחקו בהם. "מדובר בשמורת טבע שבה ילדים מטיילים, אפילו יש שער מהיישוב שפונה לשטח השמורה", אמר אביו של הנער.

   

  "אתמול יצא הבן שלי לטייל שם עם החברים, והם מצאו שם נפל של רימון שנורה מתוך מטוס", סיפר האב. "הם לא כל כך הבינו במה מדובר, זרקו אותו על סלע והוא לא התפוצץ, ואחרי זה שיחקו איתו שוב - ואז זה התפוצץ. הבן נפצע קשה, אבל הספיק להתקשר הבית והזעיק עזרה. היום מצבו השתפר. הוא עדיין מוגדר קשה, אך יצא מסכנת חיים". בפיצוץ נפצעו גם שני אחים בני 9 ו-11, ומצבם מוגדר קל.

   

  דניאל סמואלסדורף הוסיף כי "הצבא היה צריך לטפל בנושא ולנקות את השטח מנפלים של אמצעי לחימה. תמיד אמרו לנו שהמקום נקי ולא מצאו דבר, אבל הנה - מתברר שהילדים מצאו את הרימון, שלא היה במקום מוסתר, אלא בראש גבעה שעליה מוצבת חבית אשר שימשה כמטרה באימונים. אנחנו כל הזמן טוענים שצריך לנקות את השטח יותר טוב, וכבר היו במקום פיצוצים שבהם נפגעו ילדים או שילדים מצאו נפלים מבלי להבין מה זה, הביאו את זה הביתה וזה התפוצץ בתוך הבית".

   

  לדבריו, "היה מקרה שילדים הביאו נפל לבית והאם ראתה את זה, זרקה לפח ואז הוא התפוצץ. הגיע הזמן שיעשו במקום ניקיון מדוקדק יותר ויפנו את כל אמצעי הלחימה. כמו שבנו את השכונה החדשה בראש העין על שטח אש ולפני כן פינו את כל הנפלים, אז גם פה אפשר לנקות ולמנוע מהילדים שלנו פגיעות מיותרות. במקרה הזה הילדים שראו את הרימון לא הבינו מה זה, ראו משהו עגול כמו כדור ושיחקו איתו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יונתן דדון תיעוד מבצעי מד"א
  זירת פיצוץ הנפל
  צילום: יונתן דדון תיעוד מבצעי מד"א
  מומלצים