שתף קטע נבחר

ישראל כץ: "למנוע סבב אלים מול חמאס - כל עוד אנחנו יכולים"

שר התחבורה והמודיעין התייחס בריאיון לאולפן ynet למתיחות הביטחונית ברצועת עזה, והבהיר: "לא נכיל שום ירי, אך אין לנו עניין להיכנס כרגע לעזה". העומסים בכבישים: "אם המצב בת"א היה כמו בניו יורק - היו מפילים את הממשלה". אי יציבות בקואליציה? "היו בליכוד משברים יותר גדולים"

 

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ התארח הבוקר (יום ג') באולפן ynet והתייחס לירי הרקטות לדרום ולמתיחות עם חמאס. "כרגע אנחנו צריכים למנוע סבב אלים כל עוד אנחנו יכולים", הדגיש השר כץ. "המדיניות מאוד ברורה: לא מכילים שום ירי. אין ירי שאין עליו תגובה. להערכתי החמאס הבין את המסר", הדגיש שר התחבורה. כץ אמר שההערכה היא שחמאס רוצה להפסיק את הירי.

 

"המדיניות הישראלית היא להרתיע, להיערך בשמיים ולשפר את כיפת ברזל יותר ויותר. למצוא פתרון ייחודי בעולם לאיום המנהרות על ידי טכנולוגיות מתקדמות ואמצעים נוספים. אנחנו מתקדמים מאוד, החמאס גם הבין שהנשק הזה הולך לרדת מהשולחן בטווח לא רחוק מעכשיו", אמר כץ.

ישראל כץ באולפן ynet ()
ישראל כץ באולפן ynet

המתיחות הביטחונית סביב רצועת עזה לאחר הכרזת הנשיא טראמפ על ירושלים כבירת ישראל לא תימשך זמן רב, כך לדברי כץ: "אני מעריך שזה הולך לקראת רגיעה. ישראל הגיבה בצורה של פגיעה במטרות איכותיות. החמאס מבין שהוא על הכוונת, ועובדה שההרתעה הישראלית עובדת". כץ אמר שחמאס "פוחד מעוצמתה של מדינת ישראל".

 

על היחסים בין ארה"ב, ישראל והפלסטינים אחרי ההכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל אמר כץ: "לא נראה לי שאבו מאזן במצב 'לפטר' את נשיא ארה"ב. מבחינת מדינת ישראל אין מתווך ומוביל אחר מלבד ארה"ב".

 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

על התקרית בנבי סלאח, שבה תועדו שתי נערות פלסטיניות תוקפות חיילים של צה"ל, אמר השר כץ: "החיילים גילו בגרות מפתיעה. הם לא אפשרו להפוך את זה לאירוע של מתקפה על מדינת ישראל, אבל היה ברור שזה חייב לקרות, וטוב שאותה פורעת כבר נעצרה הלילה".

 

"במדינה מודרנית תמיד יהיו פקקים"

שר התחבורה נשאל גם על העומסים בכבישים. "במדינה מודרנית תמיד יהיו פקקים ותמיד יהיה צפוף. הייתי בניו יורק. אתה תקוע שם שעתיים בתוך העיר. אם המצב בתל אביב היה כמו בניו יורק, היו מפילים את הממשלה", אמר כץ.

  

"במדינה מודרנית יש הרבה יותר רכבים פרטיים לאלף נפש בממוצע מאשר בישראל. באירופה פי שניים, בארה"ב פי שלושה. אלא שיש תשתית של תחבורה ציבורית. כלומר זה צריך להיות כך, שיהיה לאדם רכב פרטי בטוח וזול, אבל חייבת להיות תשתית תחבורה ציבורית, שבשעות העומס אדם יוציא את הרב-קו וייסע באוטובוס וברכבת, ברכבת הקלה, במונית השירות, ויגיע לכל מקום, כמו בחו"ל. זה הולך לקרות. זה מתקדם לכיוון הזה.

 

"כל האמצעים מושקעים, ותפקידי להניע את הדברים האלה ולשנות מציאות שלא טיפלו בה, לא רק מקום המדינה, גם הטורקים והאנגלים כנראה לא בנו תשתיות מתאימות", אמר כץ וסיפר שיש עלייה של 12% בשימוש בתחבורה ציבורית.

 

כץ התייחס גם להסתבכות של יו"ר הקואליציה דוד ביטן בפרשת השחיתות בראשון לציון: "אין ספק שהעובדה שהוא שקוע בתוך חקירות פוגעת בתפקוד של הקואליציה. אני מאחל לו שהוא יוכל להגן על יושרו ועל עמדתו". כמו כן הדגיש השר: "אנחנו לא מתפרקים, הליכוד היא מפלגה חזקה, היו לה משברים יותר גדולים". כשנשאל על ריצה עתידית לראשות הממשלה השיב: "אני לא מתעמת עם נתניהו תוך כדי תפקודו כי אני יודע מה זה להיות ראש ממשלה ואיזו אחריות זו. אמרתי, ביום שהוא יפרוש אני מתכוון להתמודד על ראשות הליכוד ועל ראשות הממשלה".

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים