שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "קהילה יוצרת מציאות", וזוכה בפרס

  לרגל אירועי "שבוע המעורבות תושבים" בתל אביב, סימה סדרו פלד, חברת פורום "קהילה יוצרת מציאות", בסיפור אישי על התנדבות למען דור העתיד

   הכל התחיל מהתארגנות קטנה של מספר הורים, שהכירו בגן ילדים בשכונה. נפגשנו ערב אחד בגן והחלטנו לפעול למען הדברים שחשובים לנו באמת. לא עבודה, פרנסה, טיסות לחו"ל – אלא לילדנו, בשר מבשרנו, דור העתיד שלנו.

   

  באותה תקופה הייתי אימא לילדים קטנים וחסרו לי מאוד מקום מפגש לקהילה ופעילויות להורים וילדים, שיהיו במרחק הליכה מהבית (עגלות היו חלק מהסיפור אז). עד אז הייתי נוסעת לגבעתיים או למרכז ת"א לחוגים שונים ופעילויות שונות. מעבר למרחק, הסיטואציה גם לא אפשרה להכיר ולצור קשרי חברות לאורך זמן.

   

  צפו בסימה סדרו פלד וחבריה לפורום מספרים על מיזם "קהילה יוצרת מציאות":

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  התחלנו בכך שארגנו בעצמנו אירועים קהילתיים בגינות הציבוריות. לאירוע הראשון שעשינו, לקחנו דפים גדולים, קנינו צבעי גואש, תלינו כדורים גדולים מהעצים וביחד, אני עם כמה אימהות נוספות מהשכונה איפרנו ילדים. לאירוע הגיעו מאות תושבים! ועוד בפרסום אפסי.

   

  לאירוע הבא שעשינו כבר הגיעה כמות כפולה של תושבים וכבר לא היה ספק לגבי הצורך העז של תושבי השכונה בחיי קהילה ותרבות בשכונה. במקביל פעלנו לרתום את עיריית תל אביב-יפו להקמת מרכז קהילתי שיהווה לב ומקום מפגש לתושבים. אכן, כעבור תקופה קצרה פנייתנו נענתה והוחלט על הקמת מרכז קהילתי ביד אליהו, מרכז מדהים שכיום שוקק חיים ואנו ממשיכים ללוות אותו.

   

  לאירוע הבא שעשינו כבר הגיעה כמות כפולה של תושבים וכבר לא היה ספק לגבי הצורך העז של תושבי השכונה בחיי קהילה ותרבות בשכונה ()
  לאירוע הבא שעשינו כבר הגיעה כמות כפולה של תושבים וכבר לא היה ספק לגבי הצורך העז של תושבי השכונה בחיי קהילה ותרבות בשכונה

   

   

  אני מאוד גאה בעבודה המשותפת שלנו כקבוצה. לא קל לאף אדם לשלב לשגרה העמוסה שלו גם פעילות התנדבותית שמצריכה זמן, מאמץ ואף פעמים רבות השקעה כספית. אבל, ההטרוגניות של הקבוצה - מבוגרים וצעירים, דתיים וחילוניים, רווקים ונשואים עם ילדים, תושבים ותיקים ותושבים חדשים, הוא זה שאפשר ומאפשר את מה שהצלחנו לבנות. כל מתנדב מגיע עם פרספקטיבה משלו וכישורים מגוונים, ואלו הופכים את הפעילות שלנו לכה עוצמתית ומשפיעה.

   

  כשאני מסתכלת היום על שכונת יד אליהו אני יודעת שאנחנו נמצאים במקום מדהים. את כמות הפעילות והפעילים שיש היום בשכונה לדעתי לא ניתן לראות באף מקום אחר בעיר. כששואלים אותי על המיזם, אני תמיד אומרת שההשפעה שלו היא כמו אבן שמושלכת לאגם ויוצרת אדוות מים, שרק הולכת ומתרחבת, ובדרך משפיעה על עוד ועוד תושבים.

   

  תלוי רק בנו ובאמונה שביחד אפשר ליצור הכול. ()
  תלוי רק בנו ובאמונה שביחד אפשר ליצור הכול.

   

  אני מאמינה בכל ליבי כי לכל אחד היכולת להשפיע על המציאות בה הוא חי. השינוי תלוי רק בנו ובאמונה שביחד אפשר ליצור הכול. כל חיי חייתי כך ומקווה לעוד שנים רבות של המשך פעילות של "קהילה יוצרת מציאות".

   

   

  הכותבת, סימה סדרו פלד,  זכתה יחד עם 11 מיזמים חברתיים נוספים בפרס ראש עיריית תל אביב יפו, במסגרת "שבוע מעורבות תושבים".

   

  שבוע המעורבות יתקיים בין התאריכים 24-31.12 במטרה להעניק השראה ולתת כלים פרקטיים לתושבי העיר שמעוניינים להוביל שינוי במגוון נושאים שחשובים להם או מפריעים להם, כאשר חלק מהאירועים נוצרו ביוזמת תושבים או ארגונים מהחברה האזרחית.

   

  במהלך השבוע יתקיימו עשרות פעילויות בכל שכונות העיר, ביניהן: מיזם הסלון החברתי, סדנאות הכשרה לפעילות חברתית, שיתופי ציבור רחבי היקף, שבירת שיא גינס בבנייה משותפת של מגדל הלגו הגבוה בעולם, השקת "שדרת הנואמים", הקרנות סרטי אקטיביזם ועוד.

   

  • לתוכניה המלאה של כל אירועי שבוע ההתנדבות - לחצו כאן .

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים