שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  2 מיליון ש' לתובעת שנפגעה בשגב אקספרס ורגלה נכרתה

  סועדת במסעדת "שגב אקספרס" של השף שגב משה נפגעה בקרסול משבר צלחת שנשמטה מידו של מלצר. הרסיס גרם לפגיעה עצבית, ונאלצו לכרות את הרגל. המסעדה הסכימה לפצותה ב-2.2 מיליון שקל בעקבות תביעה שהגישה

  רסיס קטן גרם לכריתה של כל הרגל: אישה שנפגעה מרסיס של צלחת שהתנפצה במסעדה של השף שגב משה ברמת החייל - תפוצה ביותר מ-2 מיליון שקל. עקב הפגיעה של שבר הצלחת, שנשמטה מידו של מלצר במסעדת "שגב אקספרס", נחתך עצב של הרגל, והאישה נאלצה לעבור ניתוח לכריתתה.

   

  התאונה אירעה ב-2011. האישה, מדריכת כושר וסייעת בגן ילדים במקצועה, חגגה במסעדת השף יום הולדת לבתה. בתביעה, שהגישה לבית משפט השלום בתל אביב, מתארת האישה כי מלצר במסעדה שמט מידו צלחת והיא "התנפצה לחלקים רבים וחתכה את התובעת ברגלה השמאלית".

   

   

  השף שגב משה. שלוש שנים לאחר התאונה במסעדתו נאלצה האישה לכרות את הרגל (צילום: נועם ניסמן) (צילום: נועם ניסמן)
  השף שגב משה. שלוש שנים לאחר התאונה במסעדתו נאלצה האישה לכרות את הרגל(צילום: נועם ניסמן)

   

  התובעת פונתה לבית החולים וולפסון בחולון, שם נתפר החתך בקרסול. כחודש לאחר האירוע נמצא כי האישה סובלת מפגיעה קשה בעצבי הרגל, והיא נאלצה לעבור ניתוח שבמהלכו נכרת העצב שעובר לאורך השוק לכיוון העקב והוא חובר לשריר באזור הפציעה.

   

  לאחר הניתוח פנתה האישה להליך שיקום, ובמהלכו אובחנה כסובלת מתסמונת כאב אזורי מורכב. התסמונת מאופיינת בכאב חסר פרופורציה לפגיעה המקורית ומלווה בנפיחות ושינויים בעור. במקרים רבים, עם חלוף הזמן, גם מגע קל ביותר באיבר הפגוע מסב כאב עצום.

   

  בכתב התביעה מתואר כי בעקבות הפגיעה נאלצה האישה להתפטר מעבודתה והחלה בתהליך שיקום, אך גם לאחר שמונה חודשי שיקום לא השתפר מצבה. כשלוש שנים לאחר התאונה, שבהן הידרדר מצב רגלה, נאלצה האישה לעבור ניתוח לכריתת הגפה מעל הברך.

   

  "הסיבה לתאונה - צפיפות השולחנות"

  בכתב התביעה טוענת האישה כי צפיפות השולחנות במסעדה היא שגרמה למלצר לשמוט את הצלחת. "הרצון להציב מספר מרבי של שולחנות במסעדה ברור ובסיסו כלכלי", כותבת התובעת, "אולם כאשר המסעדה שקלה את הצבת השולחנות היה עליה לקחת בחשבון את מידת המעברים המינימליים שנקבעו בתקנות וזאת על מנת לאפשר מעבר בטוח".

   

  "גורמה אקספרס בע"מ", החברה שבבעלותה מסעדת "שגב אקספרס", טענה להגנתה כי הבעיות הרפואיות שמהן סבלה האישה לפני התאונה הן שגרמו לתוצאה הקשה. "עוד לפני האירוע הנטען סבלה התובעת מבעיות רפואיות שונות, שהגבילו את כושר תפקודה ואת תנועותיה", מצוין בכתב ההגנה.

   

  השבוע הגישו הצדדים לבית המשפט הסכם פשרה, והוא צפוי לקבל בקרוב תוקף של פסק דין. על פי הסכם הפשרה, החברה שבבעלותה מסעדת "שגב אקספרס" וחברת הביטוח שלה ישלמו לתובעת סכום של 2.2 מיליון שקל, מבלי להכיר באחריותה לתאונה ו"כמחווה של רצון טוב בלבד בהתחשבות בנסיבות תיק זה", לשון הסכם הפשרה. עורך דינה של התובעת קיבל במסגרת הסכם הפשרה 323 אלף שקלים, הכלולים בסכום הפשרה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים