שתף קטע נבחר

כחלון לצד אלשיך: "אדוני המפכ"ל, המשך בדרכך"

עוד לפני שראש הממשלה תקף את המשטרה, התייצב שר האוצר לימין המפכ"ל ואמר: "תמשיכו לעשות את העבודה החשובה שאתם עושים"

24 שעות לפני נאומו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שבו תקף את המשטרה - התייצב אחד השותפים הבכירים בממשלה, שר האוצר משה כחלון, לצדו של המפכ"ל רב-ניצב רוני אלשיך.

 

 

בטקס הדלקת נרות בבסיס מג"ב, שהתקיים ביום שני השבוע, פנה השר כחלון בנימה אישית למפכ"ל המשטרה ואמר: "אדוני המפכ"ל, המשך בדרכך, אנחנו במערכת משרד האוצר מגבים אתכם, את המשטרה, מגבים את שלטון החוק. תמשיכו לעשות את העבודה החשובה שאתם עושים. אכיפה, שלטון החוק, לוחמה. את כל הידע והניסיון שיש לכם אתם מבטאים למען עם ישראל".

 

מפכ"ל המשטרה אמר באותו אירוע: "על פי המסורת יש לכל נר בחנוכיה מקום בפני עצמו ויש להימנע מחנוכיה שנראית כאבוקה, שבה הנרות שורפים האחד את השני. עם זאת אנחנו מברכים להדליק נר של חנוכה, כל הנרות מאוחדים כנר אחד. צר לי לאכזב אולי את מפריחי השמועות והדיס-אינפורמציה - מערכת אכיפת החוק עובדת כנר אחד ומקפידה לתת לכל גורם את מקומו תוך יחסים מצוינים למשטרה, לפרקליטות, ליועמ"ש ולכל האחרים".

 

אמש תקף נתניהו את המשטרה, בנאום בטקס הדלקת נרות חנוכה עם פעילי ליכוד בכפר המכבייה. נתניהו אמר: "אתם בטח שואלים את עצמכם איך אני יודע את זה. כבר בינואר לפני כמעט שנה הודלף 'המשטרה תמליץ להגיש כתב אישום נגד נתניהו'. יש עיתונות טובה. הם ידעו כבר לפני שנה, רק כמה ימים אחריי שנפתחה החקירה. אז יש לי שאלה, בשביל מה היה צריך עוד חמש חקירות? בשביל מה היה צריך עוד שנה? בזבוז זמן, בזבוז כספי ציבור. אז יהיו המלצות, אז מה.

 

"הנה עובדה שספק אם אתם או הציבור יודע. רוב רובן של המלצות המשטרה נגמרות בלא כלום. יותר מ-60% מהמלצות המשטרה מושלכות לפח. יותר מ-60% לא מגיעות לכתב אישום. מדובר בהמלצות על אלפי אזרחים מן השורה ובאינספור אנשי ציבור, שרים, חברי כנסת. זה מתחיל בכותרות מפוצצות ורוב הפעמים זה נגמר בלא כלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
שר האוצר כחלון
צילום: יריב כץ
מומלצים